reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Windows Vista se prý časem nebudou zpomalovat

8.8.2005, Milan Šurkala, aktualita
Windows Vista se prý časem nebudou zpomalovat
Asi každého štve, jak se Windows stále zpomalují a zpomalují až člověk nechápe, kam se všechny ty gigahertzy ztrácejí. Nový operační systém Windows Vista tomu má udělat přítrž a jet i po dlouhé době používání stále čile. K tomu má dopomoci...
Asi každého štve, jak se Windows stále zpomalují a zpomalují až člověk nechápe, kam se všechny ty gigahertzy ztrácejí. Nový operační systém Windows Vista tomu má udělat přítrž a jet i po dlouhé době používání stále čile.K tomu má dopomoci pár vychytávek. Mezi nimi můžeme vyjmenovat automatickou defragmentaci disku, výkonnostní kontrolní panel a předloadování často používaných programů do paměti při startu systému. Pracujete-li například často s Mozillou, FrontPage a Winampem (já ano), pak než naběhne celý systém, nahrají se i tyto programy do paměti za předpokladu, že máte RAMky dostatek a jejich spuštění bude rychlejší. Osobně v tom nevidím žádný přínos a je mi jedno, či bude déle nabíhat systém nebo dílčí programy.

Jedete-li na dovolenou, programy pracovního typu spouštět nebudete a třeba si budete vychutnávat filmy, Vista automaticky začne přednahrávat do paměti DVD přehrávač.

K rychlému počítači ale úplně stačí, když se nebudete předhánět v počtu ikonek v systray, občas zdefragmentujete disk a pokud možno také odstraníte nějaký ten spyware, který se občas na disku může usadit. Osobně jsem k této snaze Microsoftu skeptický (třeba individuální nabídky s nejčastěji používanými položkami mě často dovádí k šílenství) a nejsem sám. Nechme se překvapit.

Zdroj: www.techreport.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama