www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows XP mají k dispozici neoficiální Service Pack 4

Windows XP mají k dispozici neoficiální Service Pack 4
, , aktualita
Snaha Microsoftu vymýtit svůj starý, avšak stále hojně využívaný operační systém Windows XP je opět o něco málo pozdržena. Řecký vývojář zveřejnil svůj neoficiální Service Pack, který doplňuje chybějící aktualizace.
K oblíbeným
reklama
Od chvíle, kdy Microsoft oficiálně oznámil ukončení podpory a zejména bezpečnostních aktualizací pro svůj starý operační systém Windows XP, uplynulo skoro 5 měsíců. Uživatelé přesto stále hledají (a také nacházejí) kličky, jak tento již fakticky historický operační systém udržet při životě.

Jedním z poměrně zajímavých počinů je právě oznámení vydání betaverze neoficiálního Service Packu 4 řeckým vývojářem, který si říká „harkaz“. Na tomto „Service Packu“ pracuje údajně již od září minulého roku a tvrdí, že tato neoficiální záplata bude fungovat na jakékoli 32bitové verzi operačního systému Windows XP, která má nainstalovaný alespoň Sevice Pack 1. Nechybí ani doplňující informace o tom, že není problém vytvořit ani instalační médium pro čerstvé instalace Windows XP.

Tento projekt je aktuálně k dispozici na diskuzním fóru RyanVM.net jako beta verze pro systémy s 32bitovou verzí operačního systému Windows XP. Obsahuje mimo jiné také veškeré verze .NET frameworku od ukončení podpory až po květen letošního roku, komponenty edice Media Center, podporu tabletů a značný počet individuálně vyžádaných záplat, to vše seskupeno do jednoho velkého balíku.

Nejdůležitější součástí je také úprava registrů, kterou nazýváme „POSready“. Tato změna v registrech povoluje aktualizace systému až do roku 2019, na který je oznámeno ukončení podpory systému Windows XP Embedded.


Nic není stoprocentní


Jak mnozí z vás zřejmě v tuto chvíli předpokládají, tato neoficiální záplata určitě nebude dokonalá, obzvlášť vzhledem ke svému současnému stádiu ve verzi beta. Aktualizační balíček je následován velmi obsáhlým seznamem varování a vyloučení jakékoli odpovědnosti v souvislosti s instalací této neoficiální aktualizace.

Přesto by se mohlo jednat o „záchranu“ přibližně 24 % počítačových systémů, které dle průzkumu agentury Net Applications stále využívají operačního systému Windows XP. Tím se tento již oficiálně zavržený systém stále drží na druhém místě nejúspěšnějších operačních systémů, které jsou dnes k dispozici.

Zdroj: The Inquirer
reklama
Nejnovější články
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů