Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Windows XP na Apple Intel Mac se podařilo rozběhnout, vítěz získává $13854

19.3.2006, Milan Šurkala, aktualita
Windows XP na Apple Intel Mac se podařilo rozběhnout, vítěz získává $13854
V únoru byla vyhlášená soutěž o stále narůstající se částku peněz (ta se zvyšovala dary), vítězem se měl stát ten, komu se podaří nainstalovat Windows XP na počítače Apple Mac s procesorem Intel. Tyto počítače používají EFI, což situaci...
V únoru byla vyhlášená soutěž o stále narůstající se částku peněz (ta se zvyšovala dary), vítězem se měl stát ten, komu se podaří nainstalovat Windows XP na počítače Apple Mac s procesorem Intel. Tyto počítače používají EFI, což situaci značně ztěžuje.Podmínkou bylo, že se musí jednat o operační systém Windows XP (tedy žádné jiné verze Windows, ani nejnovější Vista), při spuštění si uživatel mohl vybrat ze dvou nabízených systémů Windows XP a Mac OS X, přičemž oba musely být funkční.

Vítězi se stali programátoři Blanka a Narf. Jejich řešení přesto není dokonalé. Na Windows XP nefungují ovladače grafické karty, stejně tak není použitelný iSight a Bluetooth. V operačním systému Mac OS X pak nefungují klávesy NumLock, Delete, rovněž není funkční nastavování jasu displeje a podsvícení klávesnice.

Patch je ke stažení na http://download.onmac.net, k dispozici je rovněž 7,7MB video. Každopádně i přes nedokonalost tohoto řešení se stále jedná o výrazný krok kupředu. Rozhodně větší, než je reprezentovaný na následujícím obrázku.Zdroj: windowsxp.onmac.net, www.techreport.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.