reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Windows XP Starter Edition se velmi dobře prodává

, , aktualita
Windows XP Starter Edition se velmi dobře prodává
Vzhledem ke svým možnostem se systém Windows XP Starter Edition prodává poměrně dobře. Podle viceprezidenta Microsoft Windows Client oddělení bylo prodáno přes 100.000 kusů tohoto operačního systému, což považuje za úspěch. Pokud nevíte,...
Windows XP Starter Edition se velmi dobře prodává
Vzhledem ke svým možnostem se systém Windows XP Starter Edition prodává poměrně dobře. Podle viceprezidenta Microsoft Windows Client oddělení bylo prodáno přes 100.000 kusů tohoto operačního systému, což považuje za úspěch.Pokud nevíte, co tento systém obnáší, pak vězte, že se jedná o řádně oholenou verzi systému Windows XP. K dispozici je jen ve vybraných zemích, příkladem může být třeba Thajsko, Malajsie, Indonésie, Rusko a Indie.

Operační systém má dost zajímavá omezení. Nejvyšší a vlastně jediné rozlišení, které lze použít, je 800×600 pixelů, maximálně lze použít 128MB RAM, což je zoufale málo. Vzhledem k tomu, že další omezení se týká maximálního počtu najednou spuštěných úloh, které činí pouhé tři, pak to ani takový problém nebude.

Dále jsou značně omezeny možnosti zapojení do sítě, Microsoft však jedná se společnostmi nabízející internetové připojení a hodlá jej nabízet za cca $13-$15 měsíčně. V neposlední řadě je systém omezen na low-end procesory. Je tedy spustitelný na procesorech AMD Duron, Geode, Intel Celeron a VIA. Přítomnost procesoru AMD Athlon či Intel Pentium instalaci okamžitě zablokuje.

Zdroj: www.geek.com
reklama
reklama
reklama