Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém

Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém
, , aktualita
Microsoft dnes vydal nový widget pro Xbox Game Bar, který zobrazuje procesy využívající CPU, GPU a RAM. Uživatel může snadno ukončit ostatní aplikace bez opouštění hry. Další funkce potom prozradí, zda je počítač připraven na DirectX 12 Ultimate.
K oblíbeným
reklama
Součástí Windows 10 je panel Xbox Game Bar, který umožňuje mít hráčům některé funkce snadno dostupné, aniž by museli opouštět spuštěnou hru. K nejrychlejší aktivaci navíc slouží klávesová zkratka Win+G. Ačkoliv existuje řada alternativ třetích stran, tento nástroj od Microsoftu funguje spolehlivě a díky volitelným widgetům je poměrně flexibilní. Xbox Game Bar se dnes dočkal aktualizace, která přidala další funkci pro správu výkonu. Pomocí nového widgetu Resources (Zdroje) můžete mít přehled o všech aktuálně běžících aplikacích a úkolech na pozadí. Aktualizace je dostupná prostřednictvím Microsoft Store.
 
 
Dosavadní widget Performance (Výkon) sice zobrazoval aktuální vytížení komponentů včetně grafu, ale pokud se chtěl uživatel dozvědět, které programy zpomalují počítač, musel využít Správce úloh nebo jiný nástroj. Právě přidaný widget zobrazuje vytížení procesoru, operační paměti, grafické karty a disku jednotlivými aplikacemi. Každá z nich také může být ohodnocena podle toho, kolik prostředků systému potřebuje pro svůj chod: nízký, střední nebo vysoký vliv. Barevné rozlišení potom umožňuje snadno identifkovat nejnáročnější aplikace a kliknutím na ikonu křížku lze rovnou ukončit ty, které nejsou potřeba a zbytečně zpomalují hru.
 
Microsoft také na základě zpětné vazby uživatelů vylepšil již zmiňovaný widget Performance (Výkon), který nyní zvládne zobrazit přesné vytížení GPU nebo využití paměti GPU (VRAM). Ukazatele, které vás zajímají, si můžete zvolit v nastavení widgetu. Xbox Game Bar přidává po poslední aktualizaci ještě jednu drobnou, ale užitečnou vychytávku. Pokud chcete zjisti, zda je váš počítač připraven na nový standard DirectX 12 Ultimate, můžete si to ověřit v nastavení panelu. Informaci najdete konkrétně v sekci „Herní funkce“. Připomeňme, že nová technologie by měla přinést výrazný skok v kvalitě grafiky díky ray tracingu nebo optimalizaci Variable Rate Shading.
 
 
Xbox Game Bar přidal nedávno i dvě nové vychytávky třetích stran. První z nich je aplikace Gamecaster, která umožňuje do hry připnout průhledné widgety. Díky tomu můžete mít přehled o nových zprávách či sledujících, aniž by widget zasahoval do streamování – ideální řešení pro hráče s jedním monitorem. Na herní panel ve Windows 10 se díky widgetu dostal také software Asus Armoury Crate, který umožňuje rychle přepínat mezi pěti režimy Armoury Crate a mít tak pod kontrolou chlazení počítače. Také odsud můžete snadno otevřít program Armoury Crate, který je pro správnou funkčnost widgetu nezbytný.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy
Společnost SpaceX vyvíjí mimo jiné i kosmickou loď Starship, s níž provedla už několik zkoušek. Ještě nikdy doposud ale prototyp Starship neletěl do takové výšky, jako tomu bude u plánovaného testu.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur
Grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti se chystá vstoupit na trh už za několik dní a postupně se dostává do nabídky více a více obchodů. Známe už také ceny, které postupem času spíše klesají. 
28.11.2020, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
28.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik8 komentářů
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek20 komentářů
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek