www.svethardware.cz
>
>
>
>

Xbox One bude nativně podporovat hry pro Xbox 360

Xbox One bude nativně podporovat hry pro Xbox 360
, , aktualita
Na herním veletrhu E3 oznámil Phil Spencer, který má v Microsoftu na starosti konzole Xbox, že si na modelu Xbox One budeme moci bez problémů zahrát tituly určené pro Xbox 360. Jak to tedy bude fungovat?
K oblíbeným
reklama
Microsoft Xbox One tedy bude kompatibilní s hrami pro Xbox 360, přičemž Phil Spencer slíbil, že pokud již nějaké tituly pro Xbox 360 vlastníme, nebudeme muset za ně znovu platit, pokud je budeme chtít hrát na Xbox One. Microsoft si přitom připravil pro začátek 21 titulů, které budou pro Xbox One ihned k dispozici. Pokud tedy některý z nich už vlastníte pod svým ID, měli by se automaticky objevit v nabídce konzole Xbox One, jejíž software ale bude třeba nejdříve aktualizovat. V případě, že máte danou hru pro Xbox 360 na optickém disku, stačí jej zasunout do Xbox One a hru nainstalovat na jeho pevný disk, ovšem je třeba se nejdříve podívat, zda se tato hra nachází mezi podporovanými tituly. Bude také třeba mít při hraní takové hry disk v mechanice.

Úvodní várka her zahrnuje řady Banjo Kazooie, Perfect Dark, Halo nebo Mass Effect a Microsoft slibuje, že tuto nabídku v příštích měsícíh značně rozšíří. Před nástupem zimy by tak mělo být k dispozici přes sto titulů originálně určených pro Xbox 360, což ovšem bude jen začátek. V zimě by se měly objevit další stovky her, čili dle Microsoftu bude konzole Xbox One "tím nejlepším nástrojem pro hraní her pro Xbox 360".

A proč bude lepším než Xbox 360? Jednoduše proto, že nabídne rozšířené možnosti jako pořizování screenshotů, Game DVR nebo streamování na systému Windows 10. Microsoft také slibuje, že neztratíme své uložené pozice, přídavný obsah, splněné cíle (achievements) a údaje z Gamerscore. Bude také možné hrát multiplayer bez ohledu na to, jakou konzoli k tomu použijeme.

Toto oznámení mělo na E3 velký ohlas a zvláště oceněno bylo i to, že příslušný emulátor nevyžaduje po herních vývojářích žádnou práci navíc. O vše se tedy postarají samotní pracovníci Microsoftu.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede? GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede?
NVIDIA včera odpoledne konečně vyslala na trh GeForce RTX 2080 Super, poslední z ohlášených vylepšených Turingů. Stejně jako ostatní dostala více CUDA jader i jiných jednotek a jako jediná pak výše taktované paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy
Kauzy ohledně sledování uživatelů ve spojitosti s Facebookem neutuchají a možná se začne opět mluvit o jedné z těch, o kterých se už mluvilo i v minulosti. Facebook totiž sleduje fotografie uživatelů pomocí IPTC tagů, což může být zneužito k dalším účelům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost
Tony Tamasi z NVIDIE se rozmluvil o tom, jak celá RTX mašinerie v jeho firmě vůbec vznikla a kde se vzala. Práce na tom všem odstartovaly už před deseti lety a vyústily zatím v jádra RT architektury Turing. 
Včera, aktualita, Jan Vítek13 komentářů
Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor
V případě velkých společností zabývajících se letectvím a kosmonautikou není zrovna obvyklé, že se o jejich novinkách dozvídáme z pilných tweetů jejich šéfa. Ale když tak dnes už komunikují i státníci, tak proč ne Elon Musk? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě
Uživatelé herních konzolí Nintendo Switch si stěžují na to, že po čase začne driftovat, čili ujíždět ukazatel spojený s ovladačem Joy-Con. A nyní si už jen nestěžují, dali se dohromady a podali hromadnou žalobu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek