www.svethardware.cz
>
>
>
>

Xbox One bude nativně podporovat hry pro Xbox 360

Xbox One bude nativně podporovat hry pro Xbox 360
, , aktualita
Na herním veletrhu E3 oznámil Phil Spencer, který má v Microsoftu na starosti konzole Xbox, že si na modelu Xbox One budeme moci bez problémů zahrát tituly určené pro Xbox 360. Jak to tedy bude fungovat?
K oblíbeným
reklama
Microsoft Xbox One tedy bude kompatibilní s hrami pro Xbox 360, přičemž Phil Spencer slíbil, že pokud již nějaké tituly pro Xbox 360 vlastníme, nebudeme muset za ně znovu platit, pokud je budeme chtít hrát na Xbox One. Microsoft si přitom připravil pro začátek 21 titulů, které budou pro Xbox One ihned k dispozici. Pokud tedy některý z nich už vlastníte pod svým ID, měli by se automaticky objevit v nabídce konzole Xbox One, jejíž software ale bude třeba nejdříve aktualizovat. V případě, že máte danou hru pro Xbox 360 na optickém disku, stačí jej zasunout do Xbox One a hru nainstalovat na jeho pevný disk, ovšem je třeba se nejdříve podívat, zda se tato hra nachází mezi podporovanými tituly. Bude také třeba mít při hraní takové hry disk v mechanice.

Úvodní várka her zahrnuje řady Banjo Kazooie, Perfect Dark, Halo nebo Mass Effect a Microsoft slibuje, že tuto nabídku v příštích měsícíh značně rozšíří. Před nástupem zimy by tak mělo být k dispozici přes sto titulů originálně určených pro Xbox 360, což ovšem bude jen začátek. V zimě by se měly objevit další stovky her, čili dle Microsoftu bude konzole Xbox One "tím nejlepším nástrojem pro hraní her pro Xbox 360".

A proč bude lepším než Xbox 360? Jednoduše proto, že nabídne rozšířené možnosti jako pořizování screenshotů, Game DVR nebo streamování na systému Windows 10. Microsoft také slibuje, že neztratíme své uložené pozice, přídavný obsah, splněné cíle (achievements) a údaje z Gamerscore. Bude také možné hrát multiplayer bez ohledu na to, jakou konzoli k tomu použijeme.

Toto oznámení mělo na E3 velký ohlas a zvláště oceněno bylo i to, že příslušný emulátor nevyžaduje po herních vývojářích žádnou práci navíc. O vše se tedy postarají samotní pracovníci Microsoftu.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik14 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů