reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Xbox One bude nativně podporovat hry pro Xbox 360

16.6.2015, Jan Vítek, aktualita
Xbox One bude nativně podporovat hry pro Xbox 360
Na herním veletrhu E3 oznámil Phil Spencer, který má v Microsoftu na starosti konzole Xbox, že si na modelu Xbox One budeme moci bez problémů zahrát tituly určené pro Xbox 360. Jak to tedy bude fungovat?
Microsoft Xbox One tedy bude kompatibilní s hrami pro Xbox 360, přičemž Phil Spencer slíbil, že pokud již nějaké tituly pro Xbox 360 vlastníme, nebudeme muset za ně znovu platit, pokud je budeme chtít hrát na Xbox One. Microsoft si přitom připravil pro začátek 21 titulů, které budou pro Xbox One ihned k dispozici. Pokud tedy některý z nich už vlastníte pod svým ID, měli by se automaticky objevit v nabídce konzole Xbox One, jejíž software ale bude třeba nejdříve aktualizovat. V případě, že máte danou hru pro Xbox 360 na optickém disku, stačí jej zasunout do Xbox One a hru nainstalovat na jeho pevný disk, ovšem je třeba se nejdříve podívat, zda se tato hra nachází mezi podporovanými tituly. Bude také třeba mít při hraní takové hry disk v mechanice.

Úvodní várka her zahrnuje řady Banjo Kazooie, Perfect Dark, Halo nebo Mass Effect a Microsoft slibuje, že tuto nabídku v příštích měsícíh značně rozšíří. Před nástupem zimy by tak mělo být k dispozici přes sto titulů originálně určených pro Xbox 360, což ovšem bude jen začátek. V zimě by se měly objevit další stovky her, čili dle Microsoftu bude konzole Xbox One "tím nejlepším nástrojem pro hraní her pro Xbox 360".

A proč bude lepším než Xbox 360? Jednoduše proto, že nabídne rozšířené možnosti jako pořizování screenshotů, Game DVR nebo streamování na systému Windows 10. Microsoft také slibuje, že neztratíme své uložené pozice, přídavný obsah, splněné cíle (achievements) a údaje z Gamerscore. Bude také možné hrát multiplayer bez ohledu na to, jakou konzoli k tomu použijeme.

Toto oznámení mělo na E3 velký ohlas a zvláště oceněno bylo i to, že příslušný emulátor nevyžaduje po herních vývojářích žádnou práci navíc. O vše se tedy postarají samotní pracovníci Microsoftu.

Zdroj: Hexus.net
reklama