www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

XFX připravilo pasivně chlazené Radeony R7

XFX připravilo pasivně chlazené Radeony R7
, , aktualita
Společnost XFX si připravila speciální verze grafických karet Radeon řady R7 200, které mají být jako první chlazeny pouze pasivně, čili bez využití ventilátoru. Jedná se o Radeon R7 250 Core Edition a nízkoprofilový Radeon R7 240 Core Edition.
K oblíbeným
reklama
Na výběr tedy máme mezi výkonnějším Radeon R7 250 Core Edition s plnou výškou a nízkoprofilovým Radeon R7 240 Core Edition. Ony jsou tedy obě tyto karty samy o sobě nízkoprofilové, ovšem R7 250 využívá velký chladič, který přesahuje jeho tělo a dělá z něj kartu plné velikosti, jak ukazují následující fotografie.


Obě karty jsou založeny na 28nm GPU Oland, jež u R7 250 potřebuje lepší chlazení, a tedy podstatně větší chladič. Naopak R7 240 vypadá na to, že si snadno vystačí s malým pasivkem, který protíná jedna heatpipe:


Model R7 250 Core Edition nabídne referenční takty, čili 1050MHz jádro a 4,6GHz paměti GDDR5, kterých dostaneme 1 GB napojený na 128bitovou sběrnici. R7 240 Core Edition využívá podobné PCB a své GPU má nastaveno na 780 MHz a vystačit si pak musí s paměťmi DDR3 na 1,8 GHz, jichž má ale 2 GB. Je tedy jasné, že výkonnostní rozdíl mezi těmito modely bude značný.

Co se týče cen, pak R7 250 Core Edition přijde na 92 euro, zatímco R7 240 Core Edition na 75 euro.

Zdroj: Hardware.info
reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek