www.svethardware.cz
>
>
>
>

Xiaomi má i vlastní levnou IP kameru Yi

Xiaomi má i vlastní levnou IP kameru Yi
, , aktualita
Společnost Xiaomi se nyní pustila i do výroby kamer. Včera jsme si mohli přečíst o outdoorové kameře Yi Sports a dnes byla představena kamera Yi, která patří mezi tzv. IP kamery. Její cena přitom není vysoká.
K oblíbeným
reklama
Xiaomi Yi je tedy digitální IP kamera, přičemž její cena na českém a slovenském trhu byla stanovena na 1013 Kč a 37 eur. Taková částka není ve světě IP kamer mnoho, ale záležet bude na tom, co nám Xiaomi Yi za ni nabídne. Určena je pochopitelně především do domácností, kde ji můžeme zapojit do sítě jednoduše pomocí rozhraní Wi-Fi. Xiaomi přitom počítá s tím, že ji budeme ovládat a dívat se na její obraz především s využitím chytrého telefonu, pro nějž je připravena příslušná aplikace. Nikde ale není uvedeno, zda jde pouze o aplikaci pro Android, nebo je podporován i systém iOS či dokonce Windows Phone.

Kamerka je vysoká jen 54 mm a za jejím skleněným objektivem je umístěn čip pro záznam v rozlišení až 1280 x 720 při 20 snímcích za sekundu a v zorném úhlu 111°. Nejde tedy o to nejlepší, co dnes IP kamery nabízí, ale to ani nemůžeme při takové ceně očekávat. Kamerka má také vlastní úložiště, respektive slot pro kartu microSD, na níž může zaznamenávat zachycený obraz, ale ten může pochopitelně také hned odesílat přes síť. Je také vybavena mikrofonem, takže může fungovat jako interkom, ovšem o reproduktoru se specifikace nezmiňují. Ovšem v tiskové zprávě se píše o možnosti "promluvit odkudkoli přes telefon do kamery", takže reproduktor by tu logicky měl být. Mezi podporované standardy patří IPV4, UDP, TCP, HTTP, RTP / RTSP, DHCP, P2P a bezdrátové sítě IEEE802.11b, 802.11g, 802.11n.

Xiaomi si připravilo dvě aplikace, jejichž překlad si jako obvykle vezme na starosti komunita MIUI CZ&SK. První je určena pro telefony a je z obou ta jednodušší. Slouží k nastavení kamery, zachycení fotografie či videa a hlasovou komunikaci přes kameru. Druhá aplikace je zatím přeložena jen do angličtiny a poslouží ke komplexnímu ovládání všech produktů Xiaomi pro chytrou domácnost. Až tato aplikace nám umožní zařídit spuštění záznamu při detekci pohybu.

Kamera je již dostupná na stránkách Xiaomiforsale.com, a to pouze v bílém provedení.

Zdroj: TZ Xiaomi
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře