www.svethardware.cz
>
>
>

Xiaomi představuje koncept chytrých brýlí s MicroLED

Xiaomi představuje koncept chytrých brýlí s MicroLED
, , aktualita
Xiaomi ukázalo koncept nových chytrých brýlí Smart Glasses s technologií MicroLED. Do značné míry připomínají standardní brýle s poněkud širšími rámečky, přičemž jejich hmotnost se ustálila na 51 gramech.
K oblíbeným
reklama
Mnoho lidí očekává chytré brýle pro rozšířenou realitu, které chystá spousta firem. Většina konceptů se ale stále nedostala na trh, nebo se jejich určení překlopilo spíše do průmyslové sféry (volně sehnat jdou např. brýle Epson Moverio, které ale také nemíří zrovna do spotřebitelské sféry) a brýle si můžeme snáz koupit spíše pro virtuální (VR) než rozšířenou realitu (AR). Společnost Xiaomi nicméně ukázala koncept Smart Glasses právě pro AR. Tyto brýle mají maličký čip displeje s rozměry 2,4×2,02 mm a 4μm pixely, využívá se technologie MicroLED. Obraz je promítán na skla brýlí a má dosahovat velmi vysokého jasu (aby bylo vidět prvky AR i za slunečného dne).
 
Xiaomi Smart Glasses
 
Podle Xiaomi nemají být  zdaleka jen "druhým displejem" telefonu, ale rozšiřovat i jeho funkce. Vedle informací o notifikacích a voláních má zvládat zobrazovat navigaci i překládání textu v reálném čase. Nechybí ani 5MPx fotoaparát a mikrofon. Vevnitř najdeme 4jádrový procesor ARM, modul pro Wi-Fi i Bluetooth a ořezanou verzi Androidu včetně hlasového asistenta XiaoAI. Celé brýle váží 51 gramů. Zatím není jasné, zda se vůbec tyto brýle objeví na trhu, a pokud ano, kdy a za kolik.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou
Automobilka NIO chce rozšířit funkčnost svých stanic pro výměnu akumulátorů svých elektromobilů. Nově budou instalovány solární panely a síť se tak současně stane i decentralizovanou solární elektrárnou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Corsair uvedl vodní chladiče Elite AIO s 2,1" LCD na vodní pumpě Corsair uvedl vodní chladiče Elite AIO s 2,1" LCD na vodní pumpě
Corsair představil očekávanou novinku v podobě vodních chladičů Elite AIO LCD, které dostaly netradiční funkci. Jejich pumpa totiž obsahuje 2,1" displej, který je schopen zobrazit teploty, otáčky i různé obrázky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
AMD si připravilo speciální Radeon RX 6900 XT Halo Infinite AMD si připravilo speciální Radeon RX 6900 XT Halo Infinite
Společnost AMD navázala spolupráci s vývojáři titulu Halo Infinite, z nějž vzešla také nová verze grafické karty Radeon RX 6900 XT. Jde tak o něco podobného jako Nvidia GeForce RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Edition. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft s AMD vyřešil problémy s výkonem Ryzenů pod Windows 11 Microsoft s AMD vyřešil problémy s výkonem Ryzenů pod Windows 11
Procesory Ryzen firmy AMD by na Windows 11 měly už konečně fungovat bez výkonnostního handicapu, neboť k dispozici je již jednak záplata pro samotné Windows 11 a stejně tak nový Chipset Driver Software od AMD. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Core i9-12900K spatřen na MicroCenter za 670 USD Core i9-12900K spatřen na MicroCenter za 670 USD
MicroCenter, prodejce počítačové techniky, začal už na svých stránkách nabízet procesory Intel Alder Lake-S, které fyzicky ještě nejsou k dispozici, ale už se dozvídáme alespoň jejich ceny, které by skutečně mohly platit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře