www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Xiaomi uvedlo myš s hlasovým asistentem, nabízí i první mini PC

Xiaomi uvedlo myš s hlasovým asistentem, nabízí i první mini PC
, , aktualita
Bojíte se, že vás odposlouchávají hlasoví asistenti? V tom případě si nepořizujte nejnovější myš od Xiaomi s integrovaným mikrofonem. Čínská značka také pomohla uvést na trh své první mini PC, které je osazeno procesorem Celeron J4105.
K oblíbeným
reklama
Kompatibilitu s digitálními hlasovými asistenty dnes slibuje celá řada produktů – od reproduktorů a sluchátek přes televizory až po domácí spotřebiče. Xiaomi ovšem přineslo i chytrou myš, která se objevila na jeho vlastní crowdfundingové platformě. XiaoAI Mouse, označovaná také jako Xiaomi Mi Smart Mouse, obsahuje digitálního asistenta XiaoAI pro hlasové ovládání počítače. Používat lze pokyny jako „otevři Word“ nebo „změň hlasitost na 80“, aniž by uživatel musel sahat po myši či klávesnici. Kromě toho lze pomocí hlasu zadávat nebo překládat text z čínštiny do angličtiny, japonštiny nebo korejštiny. A nabízí se také možnost ovládat pomocí myši další chytré produkty v domácnosti.
 
 
XiaoAI Mouse lze připojit ke dvěma počítačům zároveň a přepínat mezi nimi podržením obou tlačítek zároveň po dobu několika sekund. Tělo je vyrobeno z antibakteriálního materiálu, jehož účinnost by měla činit až 99,9 %. Kromě dvou spínačů a kovového kolečka lze využít také samostatné tlačítko pro aktivaci hlasového asistenta. Myš funguje bezdrátově přes Bluetooth 5.0 a díky baterii o kapacitě 750 mAh by měla na jedno nabití vydržet až 30 dnů používání nebo 180 dnů v pohotovostním režimu. K připojení lze ovšem využít také rozhraní USB Type-C. Použitý optický snímač se vyznačuje přesností 4 000 DPI. Nová myš od Xiaomi se začíná prodávat na čínském trhu za 149 juanů, v přepočtu 500 Kč bez DPH.
Do nabídky Xiaomi se dostalo také první mini PC, které bylo uvedeno na trh opět prostřednictvím crowdfundingu. Nutno podotknout, že ačkoliv většina prodejců bude novinku nejspíš nabízet pod názvem Xiaomi, populární čínský výrobce se na vývoji nijak nepodílel. Přesný název počítače zní Ningmei CR100 a určen je především pro kancelářskou práci. Jedná se o kompaktní zařízení s rozměry 192 x 188 x 54 mm a hmotností 760 g, takže případné přenášení nebude představovat žádný problém. Přesto se do šasi vešly i dva reproduktory, takže uživatel nemusí řešit dodatečné ozvučení.
 
 
O pohon se stará čtyřjádrový procesor Intel Celeron J4105 společně s 8GB operační pamětí DDR4 a jako úložiště slouží 256GB SSD. Výrobce slibuje efektivní systém chlazení s výduchy na čtyřech stranách počítače. Bezdrátovou konektivitu reprezentuje dvoupásmové Wi-Fi a Bluetooth 4.2. Nabídka konektorů zahrnuje dva porty USB 3.0, USB Type-C, čtečku SD karet a vstup mikrofonu i výstup sluchátek na přední straně, zatímco zatímco zadní strana ukrývá další čtyři porty USB 3.0, další sadu konektorů pro sluchátka a mikrofon, HDMI, VGA a Ethernet. Ningmei CR100 se na čínském trhu prodává za 1 499 juanů, tedy 5 000 Kč bez DPH. Mezinárodní dostupnost zatím nebyla potvrzena.
 
Zdroj: Gizmochina.com (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář