Xigmatek Midgard III: herní case s bezdrátovým dobíjením

Xigmatek Midgard III: herní case s bezdrátovým dobíjením
, , aktualita
Společnost Xigmatek si připravila novou herní skřín Midgard III, na níž je zajímavá především jedna věc, a to integrovaný systém bezdrátového nabíjení kompatibilní se standardem Qi. Podívejme se na ni.
K oblíbeným
reklama
Jen málokdy se ve světě počítačových skříní objeví skutečná novinka, respektive nová vlastnost či prvek. Xigmatek jednu takovou přináší v podobě systému bezdrátového dobíjení Qi, který je integrován v počítačové skříni Midgard III. Kde tedy řada jiných skříní má pouhý odkládací prostor pro drobnosti, tam má Midgard III plochu fungující jako nabíječka pro podporovaná mobilní zařízení. Ta stačí prostě položit na její vrchní část, kde vidíme piktogram baterie a je to.

Xigmatek přitom myslel i na to, aby nabíječka fungovala i v případě, že počítač zrovna neběží. Energii si bere z větve 5VSB, která je u zapojeného zdroje neustále zapnutá.

V ostatních ohledech už jde o klasický Middle Tower s rozměry 260 x 515 x 409 mm (Š x V x H) vyrobený z plastu ABS a oceli SECC. Podporuje základní desky ATX, Micro ATX i Mini ITX, dále až 33 cm dlouhé karty a případně ještě delší, když odejmeme diskovou šachtu. Procesorový chladič může mít na výšku maximálně 16 cm.

Pro mechaniky jsou připraveny tři 5,25" šachty a pro disky či SSD šest pozic. Obě diskové šachty jsou přitom odnímatelné. O chlazení se pak postará dvojice předních 120mm ventilátorů, jeden zadní 120mm, dále tu je pozice pro spodní 120mm kousek a dva 140mm nahoře. Tam můžeme rovněž nainstalovat až 280mm radiátor vodního chlazení. Přední panel zahrnuje dva porty USB 3.0, stejně tolik USB 2.0 a také audio porty.

Cenu ani dostupnost Xigmatek neuvedl.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Diablo 2 Resurrected podporuje původní mody: lze odemknout všechny postavy Diablo 2 Resurrected podporuje původní mody: lze odemknout všechny postavy
Alpha verze dlouho očekávané hry Diablo 2 Resurrected se už dostala mezi hráče. Poněvadž je postavena na enginu původní hry, fungují i stejné mody. Navzdory omezením ze strany Blizzardu tak lze hrát za všechny postavy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intelu unikla roadmap o Alder Lake-S, mohou přijít velice brzy Intelu unikla roadmap o Alder Lake-S, mohou přijít velice brzy
Známý leaker @9550pro nasdílel fotografii ukazující promítanou procesorovou roadmap Intelu z jisté prezentace, která se týká jednak procesorů Alder Lake-S, ale také platfomy Eagle Stream se serverovými Sapphire Rapids. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
CEO ASML: sankce proti Číně nebudou mít požadovaný efekt CEO ASML: sankce proti Číně nebudou mít požadovaný efekt
Holandská společnost ASML je coby dosud jediný výrobce strojů pro extrémní ultrafialovou litografii (EUVL) v polovodičovém průmyslu nenahraditelná společnost, která je tak i ostře sledovaná. Co si přitom její šéf myslí o sankcích proti Číně?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktualizace KB5001330 pro Windows 10 může způsobit nepříjemné problémy Aktualizace KB5001330 pro Windows 10 může způsobit nepříjemné problémy
Tento týden vydaný update KB5001330 nejen opravuje chyby, ale také může přinést některé nové. Část uživatelů si stěžuje na snížení herního výkonu, chybové hlášky při instalaci nebo dokonce modrou obrazovku smrti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Prodej výbavy továren pro výrobu čipů prudce roste Prodej výbavy továren pro výrobu čipů prudce roste
Nedávno jsme se dozvěděli, že čínské firmy skupují vybavení pro továrny na výrobu počítačových čipů, ovšem to šlo spíše o starší stroje z druhé ruky. Nyní jde o celkové tržby z prodeje výbavy, které trhají rekordy.
Včera, aktualita, Jan Vítek