Xigmatek Midgard III: herní case s bezdrátovým dobíjením

Xigmatek Midgard III: herní case s bezdrátovým dobíjením
, , aktualita
Společnost Xigmatek si připravila novou herní skřín Midgard III, na níž je zajímavá především jedna věc, a to integrovaný systém bezdrátového nabíjení kompatibilní se standardem Qi. Podívejme se na ni.
K oblíbeným
reklama
Jen málokdy se ve světě počítačových skříní objeví skutečná novinka, respektive nová vlastnost či prvek. Xigmatek jednu takovou přináší v podobě systému bezdrátového dobíjení Qi, který je integrován v počítačové skříni Midgard III. Kde tedy řada jiných skříní má pouhý odkládací prostor pro drobnosti, tam má Midgard III plochu fungující jako nabíječka pro podporovaná mobilní zařízení. Ta stačí prostě položit na její vrchní část, kde vidíme piktogram baterie a je to.

Xigmatek přitom myslel i na to, aby nabíječka fungovala i v případě, že počítač zrovna neběží. Energii si bere z větve 5VSB, která je u zapojeného zdroje neustále zapnutá.

V ostatních ohledech už jde o klasický Middle Tower s rozměry 260 x 515 x 409 mm (Š x V x H) vyrobený z plastu ABS a oceli SECC. Podporuje základní desky ATX, Micro ATX i Mini ITX, dále až 33 cm dlouhé karty a případně ještě delší, když odejmeme diskovou šachtu. Procesorový chladič může mít na výšku maximálně 16 cm.

Pro mechaniky jsou připraveny tři 5,25" šachty a pro disky či SSD šest pozic. Obě diskové šachty jsou přitom odnímatelné. O chlazení se pak postará dvojice předních 120mm ventilátorů, jeden zadní 120mm, dále tu je pozice pro spodní 120mm kousek a dva 140mm nahoře. Tam můžeme rovněž nainstalovat až 280mm radiátor vodního chlazení. Přední panel zahrnuje dva porty USB 3.0, stejně tolik USB 2.0 a také audio porty.

Cenu ani dostupnost Xigmatek neuvedl.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD
Americký prezident Joe Biden se už dříve zaměřil na celosvětový problém s nedostatečnou kapacitou produkce počítačových čipů, který ohrožuje řadu dalších odvětví. Nařídil tak podrobné přezkoumání stavu průmyslu a dodavatelských řetězců. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů