Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Xigmatek si připravil bílou verzi chladiče Dark Knight

4.3.2013, Jan Vítek, aktualita
Xigmatek si připravil bílou verzi chladiče Dark Knight
Společnost Xigmatek se rozhodla zachovat poněkud nelogicky a představit bílou verzi chladiče Dark Knight SD1283, kterému se nyní zalíbila bílá barva. Nuže Dark Knight nám v edici Frostbourne zbělal, ale jinak by měl nabídnout to samé co...
Společnost Xigmatek se rozhodla zachovat poněkud nelogicky a představit bílou verzi chladiče Dark Knight SD1283, kterému se nyní zalíbila bílá barva. Nuže Dark Knight nám v edici Frostbourne zbělal, ale jinak by měl nabídnout to samé co předchozí Dark Knight SD1283 z Nighthawk Edition. Nicméně zapomeňme už na všechna tato dětinská označení a podívejme se, co nám tento chladič poskytne.

Jedná se o klasickou věž vybavenou třemi 8mm heatpipe s přímým stykem s heatspreaderem procesoru. To mimo jiné znamená, že tu není žádná měděná základna a v tomto případě tak ony tlusté předěly mezi zploštělými trubicemi bohužel tvoří jen hliník. Bílá barva má být ve skutečnosti keramický povlak, jenž by měl díky své hrbolatosti zvětšovat aktivní plochu pro výdej tepla proudícímu vzduchu.

Chladič má rozměry 120 x 50 x 159 mm (bez ventilátoru) a hmotnost 406 gramů. Vybaven je 120mm ventilátorem XOF-F1251 s PWM regulací na otáčky 800 až 1400 RPM. Na maximální dokáže protlačit až 60 CFM vzduchu, přičemž hlučnost má být 16 dBA, ale ta se k nejvyšším otáčkám asi vztahovat nebude.

Kompatibilita je zajištěna s moderními i staršími sockety Intel LGA2011, LGA1155/LGA1156, LGA775; AMD AM3+/AM3/AM2+/AM2 a FM2/FM1. Cena byla stanovena na cca 50 USD (vespod je uvedena aktuální cena pro klasickou verzi).

Zdroj: techPowerUp