Xigmatek uvádí staronový procesorový chladič

Xigmatek uvádí staronový procesorový chladič
, , aktualita
Xigmatek si řekl, že by nebylo špatné oživit jednu starou vykopávku, a tak uvádí na trh chladič Apache III. Ten jako by z oka vypadl původním chladičům Zalman CNPS7000, které však již před lety kopírovala firma Primecooler. Jedná se o chladiče...
K oblíbeným
reklama
Xigmatek si řekl, že by nebylo špatné oživit jednu starou vykopávku, a tak uvádí na trh chladič Apache III. Ten jako by z oka vypadl původním chladičům Zalman CNPS7000, které však již před lety kopírovala firma Primecooler.

Jedná se o chladiče složené z velkého množství tenkých kovových žeber, a ty spojeny uprostřed tvoří také základnu a styčnou plochu s procesorem. Ve své době byl tento design poměrně úspěšný, ale tyto chladiče byly v měděném provedení jednak drahé a potom jim srazily vaz nastupivší heatpipe. Ty umožnily zajistit s menším množstvím použitého materiálu výrazně lepší chlazení, přičemž k tomu stačí i levný hliník a ne masa mědi.

Nicméně Xigmatek se nás i tak bude snažit zaujmout novým modelem s průměrem 110 mm a výškou 52 mm. Ten bude vážit pouze 265 gramů, takže je celkem jasné, že jde o celohliníkový chladič. Uprostřed něj sedí 92mm ventilátor řízený pomocí PWM na 1200 - 2500 RPM. Stát má kolem 10 USD, takže i cenově půjde spíše o low-end.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik11 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů