YouTuber modifikoval svou RTX 2070 na verzi se 16 GB paměti

YouTuber modifikoval svou RTX 2070 na verzi se 16 GB paměti
, , aktualita
YouTuber VIK-on se pustil do obtížné modifikace grafické karty GeForce RTX 2070, jejíž paměti vyměnil za nové a provedl nezbytné úpravy samotného PCB, aby karta nové paměti s dvojnásobnou kapacitou dokázala využít.
K oblíbeným
reklama
Nejde pochopitelně o první modifikaci tohoto typu, ovšem i tak nešlo o jednoduchou operaci. Vedle správné výbavy a umu bylo k ní zapotřebí mít PCB diagram, na jehož základě pak bylo možné upravit desku karty tak, aby byla schopna využít nové paměti. 
 
 
VIK-on měl přitom k dispozici PCB diagram desky PG180 určené pro modely GeForce RTX 2080, zatímco RTX 2070 je založena na PG160, ovšem obě si jsou dostatečně podobné na to, aby bylo možné modifikaci provést. Ta fyzicky jako obvykle spočívala v odstranění starých 8Gb modulů firmy Micron, které jsou v počtu osmi BGA pouzder posázeny kolem GPU. 
 
 
Poté bylo nutné desku vyčistit, BGA spoje připravit pro usazení nových pamětí, a to 16Gb GDDR6 od firmy Samsung. Ty je možné jednoduše pořídit třeba na AliExpressu, kde přijdou na cca 200 dolarů. 
 
 
Z hlediska rozchození grafické karty s novými paměťmi byla celá operace přitom v principu jednoduchá, protože po jejich výměně už bylo nutné pouze přenastavit RAMCFG, což je pětimístný binární kód tvořený konfigurací několika SMD odporů na desce. Nastavení 00111 je přitom určeno přímo pro 16Gb paměti Samsung.
 
 
Více kupodivu nebylo třeba, čili BIOS karty byl pro využití 16 GB paměti připraven, takže pak už stačilo jen kartu dát opět dohromady, nabootovat a GPU-Z hned ukázal jinak neexistující GeForce RTX 2070 se 16 GB GDDR6. Jenomže za celkový úspěch se tato operace přesto považovat nedá. V TimeSpy totiž karta ztratila asi třetinu výkonu kvůli podivnému nastavení taktů a celkově není při běhu stabilní, za což možná nemůže ani tak samotné nahrazení starých pamětí novými, ale sama kvalita odvedené práce při pájení.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny
Google se rozhodl zrychlit aktualizace svého prohlížeče. Novou verzi chce vydávat každé čtyři týdny místo stávajících šesti. Uživatelé se tak mohou těšit na častější novinky. Tato změna začne platit od Chromu 94.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K
Dlouho očekávaný nový model Nintendo Switch by měl být představen v letošním roce a na trh se dostat nejpozději před Vánoci. Hlavní, ale nikoliv jedinou novinkou se stane 7palcový OLED panel od Samsungu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty
Microsoft právě vydal aktualizaci svého prohlížeče Edge, která přináší několik zásadních novinek. Verze 89 zrychluje start o desítky procent a snižuje nároky na výkon. Došlo i na dlouho očekávané vertikální seskupení karet.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken
Velká Británie má bohatou historii kamer sledující obyvatele. Doprovodný software slouží k identifikaci lidí a nyní bude využíván ke hledání dalších hříšníků. Cílem budou řidiči, kteří vyhazují odpadky z oken aut.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
GeForce RTX 3080 Ti bude mít také omezený výkon pro těžbu Etherea GeForce RTX 3080 Ti bude mít také omezený výkon pro těžbu Etherea
Jako první s omezením výkonu při těžbě Etherea přišla karta GeForce RTX 3060 a NVIDIA jasně naznačila, že nebude poslední. Nyní už můžeme pomalu mluvit o nástupu RTX 3080 Ti, která má dostat stejné opatření. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů