reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Z97 Gaming 9 AC: nový herní král od MSI

, , aktualita
Z97 Gaming 9 AC: nový herní král od MSI
Společnost MSI nabízí také řadu základních desek s čipovými sadami Intel 9 Series a mezi nimi vyniká model Z97 Gaming 9 AC jako její nejlépe vybavená herní deska. Právě na tu se nyní krátce podíváme.
Z97 Gaming 9 AC: nový herní král od MSI
MSI Z97 Gaming 9 AC je tedy vlajkovou lodí mezi herními základními deskami této firmy, přičemž mezi herní modely patří ještě Z97 Gaming 3, Z97 Gaming 5 a Z97 Gaming 7. Jedná se o desku formátu ATX, která je postavena kolem čipové sady Intel Z97 a socketu LGA 1150, kolem nějž je posázeno 12 MOSFETů a cívek. Z hlediska designu je na této desce zajímavý štít kryjící sloty a další nad oblastí, kde jsou audio komponenty.

Pro grafické karty tu máme tři sloty PCI Express 3.0 x16, jež mohou pracovat s celkem 16 linkami, takže konfigurace jsou následující: x16/x0/x0, x8/x8/x0 a x8/x4/x4, přičemž samozřejmostí pak je podpora třícestného SLI a CrossFireX. Audio systém založený na kodeku Realtek ALC1150 slibuje odstup signálu od šumu přes 100 dB, a to prý i díky EMI štítu.

Síťovka pak je postavena na čipu Broadcom Killer E2205, vedle nějž tu máme také Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.0 od Intelu. Pro připojení SSD tu máme jednu pozici s rozhraním M.2, ale už se nedočkáme rozhraní SATA Express. Zato portů SATA 6 Gbps je tu celkově osm. To je i počet portů USB 3.0, které se nachází na zadní straně, přičemž další čtyři jsou na headerech. USB 2.0 máme vzadu čtyři a další dva na headerech, pak tu máme šest audio konektorů plus optický S/PDIF, jeden RJ-45 gigabitového ethernetu, dva porty HDMI a jeden DisplayPort.

Očekávat můžeme cenu nad 6000 Kč.

Zdroj: TZ MSI

MSI Z97 GAMING 9 AC
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

reklama
reklama
reklama