www.svethardware.cz
>
>
>

Zadluženou Elpidu čeká restrukturalizace

Zadluženou Elpidu čeká restrukturalizace
, , aktualita
Jediným japonským výrobcem pamětí DRAM je v současnosti společnost Elpida, která se kvůli svým dluhům dostala do pasti, z níž se nyní snaží uniknout s pomocí okresního soudu v Tokiu, jenž jí přiřadil kontrolora. Pod jeho dohledem a s ochranou...
K oblíbeným
reklama
Jediným japonským výrobcem pamětí DRAM je v současnosti společnost Elpida, která se kvůli svým dluhům dostala do pasti, z níž se nyní snaží uniknout s pomocí okresního soudu v Tokiu, jenž jí přiřadil kontrolora. Pod jeho dohledem a s ochranou soudu, jenž má pozdržet případné exekuce, se pokusí o restrukturalizaci, a to včetně své dceřiné společnosti Akita Elpida Memory.

Firma se dostala do problémů kvůli tomu, že v letech 2006 a 2007 investovala značné prostředky do výrobních kapacit a vybavení s vidinou, že trh s počítači bude dále růst společně s poptávkou po počítačových pamětech. Jenomže již v roce 2007 začala cena pamětí DRAM prudce klesat a pak se přidala i ekonomická krize, což v dalších letech přineslo velmi špatné finanční výsledky.

V roce 2009 se Elpidě rozhodla pomoci japonská vláda, za jejíž peníze se firma snažila zůstat předním výrobcem DRAM a zvyšovat své podíly na trhu, což si vyžádalo další investice do výzkumu, vývoje a výroby. To ve výsledku její finanční situaci ještě zhoršilo, za což firma zase viní kromě jiného silný japonský jen oproti americkému dolaru, stagnaci poptávky po pamětech kvůli povodním v Thajsku a cenovou válku mezi jejich výrobci.

Po zhodnocení situace se Elpida rozhodla pro restrukturalizaci pod dohledem soudu, což má být dle jejího názoru dlouhodobě nejvhodnějším řešením i pro její věřitele. Nyní dluží téměř 5,6 miliardy USD, na jejichž splacení se chce v blízké době zaměřit a hledat pro tento účel i sponzory.

Zdroj: TZ Elpida
reklama
Nejnovější články
Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou
Zakladatel Mozilly Brendan Eich přichází s dalším svým zajímavým produktem. Představil finální verzi prohlížeče Brave, který cílí nejen na soukromí, ale také na reklamy. Za jejich sledování vám bude platit vlastní kryptoměnou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů
Ochota firem se dělit o testovací vzorky svého nového hardwaru se případ od případu značně liší. AMD s velkou ochotou poskytovalo celé testovací sestavy v případě prvních dvou generací Ryzenů. Nyní je to už mnohem horší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11 NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11
O NUC v podání firmy AMD bychom asi správně neměli mluvit, neboť to je formát vymyšlený Intelem pro jeho vlastní minipočítače. Nicméně označení NUC už se vžilo pro malé desktopy určité velikosti a ty nyní konečně dorazí s Ryzeny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows
Společnost IBM zveřejnila závěry svého interního experimentu, který zkoumal výkon zaměstnanců vybavených počítači Mac s příslušným operačním systémem a klasickými PC se systémem Windows. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2 Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2
Rockstar Games tentokrát nepředvedli bezproblémové vypuštění přeportovaného titulu z konzolí na PC. K tomu má nová hra Red Dead Redemption 2 pro osobní počítače daleko. Slíbena byla ale náprava. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře