www.svethardware.cz
>
>
>

Zadluženou Elpidu čeká restrukturalizace

Zadluženou Elpidu čeká restrukturalizace
, , aktualita
Jediným japonským výrobcem pamětí DRAM je v současnosti společnost Elpida, která se kvůli svým dluhům dostala do pasti, z níž se nyní snaží uniknout s pomocí okresního soudu v Tokiu, jenž jí přiřadil kontrolora. Pod jeho dohledem a s ochranou...
K oblíbeným
reklama
Jediným japonským výrobcem pamětí DRAM je v současnosti společnost Elpida, která se kvůli svým dluhům dostala do pasti, z níž se nyní snaží uniknout s pomocí okresního soudu v Tokiu, jenž jí přiřadil kontrolora. Pod jeho dohledem a s ochranou soudu, jenž má pozdržet případné exekuce, se pokusí o restrukturalizaci, a to včetně své dceřiné společnosti Akita Elpida Memory.

Firma se dostala do problémů kvůli tomu, že v letech 2006 a 2007 investovala značné prostředky do výrobních kapacit a vybavení s vidinou, že trh s počítači bude dále růst společně s poptávkou po počítačových pamětech. Jenomže již v roce 2007 začala cena pamětí DRAM prudce klesat a pak se přidala i ekonomická krize, což v dalších letech přineslo velmi špatné finanční výsledky.

V roce 2009 se Elpidě rozhodla pomoci japonská vláda, za jejíž peníze se firma snažila zůstat předním výrobcem DRAM a zvyšovat své podíly na trhu, což si vyžádalo další investice do výzkumu, vývoje a výroby. To ve výsledku její finanční situaci ještě zhoršilo, za což firma zase viní kromě jiného silný japonský jen oproti americkému dolaru, stagnaci poptávky po pamětech kvůli povodním v Thajsku a cenovou válku mezi jejich výrobci.

Po zhodnocení situace se Elpida rozhodla pro restrukturalizaci pod dohledem soudu, což má být dle jejího názoru dlouhodobě nejvhodnějším řešením i pro její věřitele. Nyní dluží téměř 5,6 miliardy USD, na jejichž splacení se chce v blízké době zaměřit a hledat pro tento účel i sponzory.

Zdroj: TZ Elpida
reklama
Nejnovější články
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper
Společnost BenQ uvedla na trh dva nové monitory GL2480 a GL2780, které dostávají zajímavý režim ePaper. Monitor by tak měl nabídnout pohodlné čtení a zobrazení velmi podobné elektronickému papíru na elektronických čtečkách knih.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei
Ban na společnost Huawei, který uvalila administrativa Donalda Trumpa, může poškodit nejen tuto čínskou společnost, ale do značné míry poškodit i americké firmy. Proti banu tak už lobuje Intel, Qualcomm nebo Xilinx.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Dnes, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Doporučené PC sestavy: červen 2019 Doporučené PC sestavy: červen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek56 komentářů