www.svethardware.cz
>
>
>

Zadluženou Elpidu čeká restrukturalizace

Zadluženou Elpidu čeká restrukturalizace
, , aktualita
Jediným japonským výrobcem pamětí DRAM je v současnosti společnost Elpida, která se kvůli svým dluhům dostala do pasti, z níž se nyní snaží uniknout s pomocí okresního soudu v Tokiu, jenž jí přiřadil kontrolora. Pod jeho dohledem a s ochranou...
K oblíbeným
reklama
Jediným japonským výrobcem pamětí DRAM je v současnosti společnost Elpida, která se kvůli svým dluhům dostala do pasti, z níž se nyní snaží uniknout s pomocí okresního soudu v Tokiu, jenž jí přiřadil kontrolora. Pod jeho dohledem a s ochranou soudu, jenž má pozdržet případné exekuce, se pokusí o restrukturalizaci, a to včetně své dceřiné společnosti Akita Elpida Memory.

Firma se dostala do problémů kvůli tomu, že v letech 2006 a 2007 investovala značné prostředky do výrobních kapacit a vybavení s vidinou, že trh s počítači bude dále růst společně s poptávkou po počítačových pamětech. Jenomže již v roce 2007 začala cena pamětí DRAM prudce klesat a pak se přidala i ekonomická krize, což v dalších letech přineslo velmi špatné finanční výsledky.

V roce 2009 se Elpidě rozhodla pomoci japonská vláda, za jejíž peníze se firma snažila zůstat předním výrobcem DRAM a zvyšovat své podíly na trhu, což si vyžádalo další investice do výzkumu, vývoje a výroby. To ve výsledku její finanční situaci ještě zhoršilo, za což firma zase viní kromě jiného silný japonský jen oproti americkému dolaru, stagnaci poptávky po pamětech kvůli povodním v Thajsku a cenovou válku mezi jejich výrobci.

Po zhodnocení situace se Elpida rozhodla pro restrukturalizaci pod dohledem soudu, což má být dle jejího názoru dlouhodobě nejvhodnějším řešením i pro její věřitele. Nyní dluží téměř 5,6 miliardy USD, na jejichž splacení se chce v blízké době zaměřit a hledat pro tento účel i sponzory.

Zdroj: TZ Elpida
reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala