Záhadné drony létají nad Nebraskou a Coloradem. Nikdo neví proč

Záhadné drony létají nad Nebraskou a Coloradem. Nikdo neví proč
, , aktualita
Na venkově v americkém Coloradu a Nebrasce v posledních týdnech děsí obyvatele hejna dronů. Ty létají večer a v noci v pravidelných formacích a prozatím nikdo neví, za jakým účelem a kdo za to může.
K oblíbeným
reklama
Od poloviny prosince se na obloze v americkém Coloradu a Nebrasce začaly objevovat tajemné drony. Začínají obvykle létat po západu slunce a mizí okolo 10. hodiny večerní. Jde o velké drony s rozpětím téměř dva metry, které jsou od sebe zhruba 45 až 60 metrů daleko a létají v maticové formaci. Obyvatelé venkova v těchto státech jich většinou napočítali 6 až 10. A nikdo neví, kde se tu vzali, čí jsou a co je jejich účelem.
 
Dron DJI
 
Obyvatelé jsou tedy vystrašeni a tážou se, zda mají drony nějaký legitimní účel, nebo jde o něco nekalého. Někteří dokonce uvažují o sestřelení dronu, nicméně to je jednak porušením zákona, jednak také nesnadné, protože létají dost vysoko na to, aby je bylo možné snadno sestřelit. Na druhou stranu létají dost nízko na to, aby přinášely výrazné znepokojení.
 
Teorií o účelu je hodně, prozatím si nicméně mnozí myslí, že jde o nějaké topologické měření, možná výzkum použití dronů k zeměměřičství a podobně. Proč ale létají až po západu slunce a nikoli ve dne, zůstává záhadou. Místní bezpečnostní složky už plánují zasedání na zítřek 6. ledna, kdy chtějí prodiskutovat problém a strategii, jak zjistit, kdo stojí za těmito tajemnými drony, které narušují soukromí zdejších obyvatel. Podle zdejších zákonů ale nedělají nic protizákonného.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu
Společnost Toshiba se úplně zbavuje divize počítačů Dynabook. Výrazně většinový podíl tu už nějakou dobu měl Sharp a nyní mu prodala i zbývající pětinu. Toshiba tak končí s produkty, které ji pomohly proslavit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
8.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře