Záhadné drony létají nad Nebraskou a Coloradem. Nikdo neví proč

Záhadné drony létají nad Nebraskou a Coloradem. Nikdo neví proč
, , aktualita
Na venkově v americkém Coloradu a Nebrasce v posledních týdnech děsí obyvatele hejna dronů. Ty létají večer a v noci v pravidelných formacích a prozatím nikdo neví, za jakým účelem a kdo za to může.
K oblíbeným
reklama
Od poloviny prosince se na obloze v americkém Coloradu a Nebrasce začaly objevovat tajemné drony. Začínají obvykle létat po západu slunce a mizí okolo 10. hodiny večerní. Jde o velké drony s rozpětím téměř dva metry, které jsou od sebe zhruba 45 až 60 metrů daleko a létají v maticové formaci. Obyvatelé venkova v těchto státech jich většinou napočítali 6 až 10. A nikdo neví, kde se tu vzali, čí jsou a co je jejich účelem.
 
Dron DJI
 
Obyvatelé jsou tedy vystrašeni a tážou se, zda mají drony nějaký legitimní účel, nebo jde o něco nekalého. Někteří dokonce uvažují o sestřelení dronu, nicméně to je jednak porušením zákona, jednak také nesnadné, protože létají dost vysoko na to, aby je bylo možné snadno sestřelit. Na druhou stranu létají dost nízko na to, aby přinášely výrazné znepokojení.
 
Teorií o účelu je hodně, prozatím si nicméně mnozí myslí, že jde o nějaké topologické měření, možná výzkum použití dronů k zeměměřičství a podobně. Proč ale létají až po západu slunce a nikoli ve dne, zůstává záhadou. Místní bezpečnostní složky už plánují zasedání na zítřek 6. ledna, kdy chtějí prodiskutovat problém a strategii, jak zjistit, kdo stojí za těmito tajemnými drony, které narušují soukromí zdejších obyvatel. Podle zdejších zákonů ale nedělají nic protizákonného.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek