"Mámo, pojedu na školení na Měsíc"
"Na tak dlouho?"
Odpovědět0 0
Tak to je nepříjemný být na místě, kde je Slunce nízko nad obzorem, oslňuje to a každý menší dolik je bez atmosféry ve tmě a není vidět na cestu. Představoval jsem si základnu třeba na 70°, kde už by se našli trvale zastíněný krátery a Slunce by přitom svítilo trochu líp na zem. Problém by ale byl měsíc den a měsíc noc i když možná nebyl. Měsíc by chodili občas pracovat ven a do kráteru a další měsíc by pracovali převážně kolem linky na výrobu vody, paliva atd. Prostě práce by byli trochu sezóní. Ve dne práce ve skleníku a v noci přehazování kompostu :-D
Odpovědět0 0
Ať už kdekoliv, určitě to musí být u známých zásob vody. Voda a elektřina a máte kyslík, vodík, možnost pěstovat rostliny a podobně. CO si tak vzpomínám, slibovali také nějakou stanici umístěnou na L1, kam by bylo také mnohem levnější vozit kyslík a vodík z měsíce než ze země. Podstatně nižší gravitace a nulová atmosféra, stačí daleko slabší motory.
Odpovědět0 0
Stanice v L1, jo pro meziplanetární cesty místo pro dotankovani by to bylo dobré, jenže co tam chceš dělat, v prázdném prostoru ? pozorovat hvězdy, vliv slunce na celý stelární systém ? A dál?
Za předpokladu že by to byla automatizovaná "čerpací stanice" budiž, ale do doby než se vymyslí rychlejší způsoby pohonu je toto zbytečné řešit, případná posádka by tam asi dost rychle zblbla pokud by je neměl kdo vystřídat.
Odpovědět0 0
https://cs.wikipedia.org/wiki/Gateway_(vesm%C3%ADrn%C3%A1_stanice)
Pokud jsem to dobře pochopil, tak tam plánují toto. (aha pardon, dokonce ařž za L1, má to obíhat Měsíc) Ale osobně nějak nevěřím, že na to NASA shrabe peníze. Ale kdyby. tak by to bylo vhodné tankovací místo.
Odpovědět0 0
Proč ne, vždyť nejde o současnost, to jsou plány pro budoucnost, nebo představy co by asi logicky chtěli dalšího z dnešního pohledu, to neznamená že se toho dožijí dnešní děti.
Odpovědět0 0
Pokud se nevyřeší porodnost v některých zemích, tak bude potřeba něco většího než Měsíc.
Odpovědět0 0
Tak nárůst počtu lidí by neřešila ani další planeta s kvalitou Země, protože to by bylo na chvíli. Měsíc ani Mars to samozřejmě neřeší. V těch zemích s vysokou porodností je to stejný jako za našich prababiček u nás, je to podle chudoby a vždy to tak bylo, nebo je to hlavní vliv a ne jen u lidí. V těch chudých zemích se chovají v otázce porodnosti stejně jako naše rasa, když tady na tom lidi byli podobně. Je potřeba těm chudým zajistit lepší životní podmínky, nějak líp ty peníze rozdělit, aby se necitili chudý a neměli problém s penězma na jídlo a oni automaticky brutálně sníží porodnost. Já to neumím dobře popsat, ale řešení počtu lidí na Zemi je ve filmu David Attenborough - Život na naší planetě (2020).
Odpovědět0 0
Tak to je snad jedinej tvor, kterej se množí tím víc, čím má míň jídla.
Odpovědět0 0