Základní desky EVGA s Intel Z77 se chystá na duben

Základní desky EVGA s Intel Z77 se chystá na duben
, , aktualita
Společnost EVGA ukázala jednu ze svých chystaných základních desek s čipovou sadou Intel Z77, která se chystá na vypuštění procesorů Intel Ivy Bridge pro socket LGA 1155. Ty mají přijít příští měsíc, kdy by měly dorazit i tyto základní desky....
K oblíbeným
reklama
Společnost EVGA ukázala jednu ze svých chystaných základních desek s čipovou sadou Intel Z77, která se chystá na vypuštění procesorů Intel Ivy Bridge pro socket LGA 1155. Ty mají přijít příští měsíc, kdy by měly dorazit i tyto základní desky.

Fotografii však EVGA nespojila se žádným označením, ovšem spekuluje se o modelu Z77 FTW pro náročné uživatele, což můžeme vidět už díky množství slotů PCI Express x16. Dále tu jsou čtyři sloty pro paměti DDR3, 10fázové napájení, dva 8pinové konektory pro posílení napájení procesoru a také 6pinový konektor pro karty do PCI Express. K tomu tu je jeden PCIe můstek (nejspíše od PLX) a samozřejmě i podpora SLI a CrossFireX.

Na desce se dále nachází tlačítka vypínající některé ze slotů PCI Express, debugovací LED, nakloněný 24pinový ATX konektor, čtyři porty SATA 6 Gbps, stejný počet SATA 3 Gbps, Gigabit Ethernet, neupřesněné množství portů USB 3.0, tlačítka Power, Reset a Clear CMOS, 7.1kanálové audio a možná přijde i rozhraní Thunderbolt.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek