www.svethardware.cz
>
>
>

Zalman má vážné problémy kvůli své mateřské firmě

Zalman má vážné problémy kvůli své mateřské firmě
, , aktualita
Aktualizováno: Populární výrobce počítačových periferií, chladičů a skříní, korejský Zalman, se zřejmě stal obětí podvodů páchaných zaměstnanci společnosti Moneual. Jde o jeho mateřskou společnost, respektive celé její vedení.
K oblíbeným
reklama
Aktualizováno: K níže uvedeným informacím, které přineslo několik zpravodajských serverů, se vyjádřil prezident společnosti Zalman, pan Min Park. Ten uvedl, že Zalman rozhodně není v tak špatné situaci, aby mu hrozila likvidace. Firma dále vyrábí a prodává své produkty a chystá se na svou restrukturalizaci, která by měla přinést i její zeštíhlení, takže věří, že se z nastalé situace dostane s vlastní pomocí. Dále pokračujeme původní nezměněnou zprávou, nicméně titulek byl patřičně upraven.


Překvapivou zprávu přinesl server Futurelooks s přispěním eTeknix a Legit Reviews, přičemž zdrojem je bývalý zaměstnanec firmy Moneual. Její vedení, čili CEO Harold Park (Hong-seok) a viceprezidenti Scott Park (Min-seok) a Won Duck-yeok uměle nafoukli údaje o exportu firmy Zalman na velké trhy (například ve Spojených státech). Na základě vymyšlených údajích o tržbách a také o různých oceněních na cizích trzích mohli získat půjčku 3,2 bilionu korejských wonů (přes 66 miliard korun), již ale ve skutečnosti nemohli být schopni splácet. Výsledkem této provalené akce je nyní bankrot Zalmanu. Tři jmenovaní vedoucí pracovníci firmy Moneual již byli zatčeni, stejně jako třináct dalších.

Otázkou tedy teď je, co s tímto známým výrobcem bude, protože to vypadá, že se stal jen obětí machinací vedení své mateřské firmy, neboť zatčeni byli pouze pracovníci Moneual. Zalman Tech Co. Ltd nyní musel pozastavit obchodování se svými akciemi, ohlásila bankrot a požádala soulský soud o ochranu. Dle toho můžeme usuzovat, že jej vedení firmy Moneual jednoduše vytunelovalo. Poškozeni tak budou akcionáři Zalmanu, ale také korejské banky, které poskytly onu půjčku.

Co se týče zahraničních filiálek Zalmanu, ty jsou nyní ve složité pozici. Japonské zastupitelství už oznámilo, že zatím bude pokračovat v prodeji produktů Zalman a bude přijímat reklamace, ale to se může kdykoliv změnit. Zcela jinak pak mohou reagovat další zastoupení v jiných regionech. Jisté je, že tato zpráva rozhodně neprospěje prodejům, však nyní to vypadá, že Zalman prostě skončí, pokud se tedy nenajde zachránce.

Zdroj: Futurelooks
reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek22 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů