www.svethardware.cz
>
>
>
>

Zalman nabídne hliníkové HDD boxy s 256bit HW AES

Zalman nabídne hliníkové HDD boxy s 256bit HW AES
, , aktualita
Společnost Zalman se rozhodla nabídnout nové externí diskové boxy ZM-VE400 určené pro 2,5" HDD či SSD s rozhraním Serial ATA. Ony samotné jsou vybaveny rozhraním USB 3.0 a také numerickou klávesnicí, která poslouží k odemčení obsahu hardwarově...
K oblíbeným
reklama
Společnost Zalman se rozhodla nabídnout nové externí diskové boxy ZM-VE400 určené pro 2,5" HDD či SSD s rozhraním Serial ATA. Ony samotné jsou vybaveny rozhraním USB 3.0 a také numerickou klávesnicí, která poslouží k odemčení obsahu hardwarově zašifrovaného pomocí 256bitového AES klíče.

Dále můžeme toto zařízení použít i jako virtuální disk, čili jako náhradu za optickou mechaniku s využitím souborů ISO, problém nebude ani se S.M.A.R.T. jehož informace vyhodnocuje samotný box a případně zobrazí varování na svém displeji a také tu je funkce Safety Removal, která zapracuje pro ochranu dat při nečekaném odpojení disku během jejich přenosu.

Cena byla stanovena na 1650 Kč s daní a záruka na dva roky.

Model ZALMAN ZM-VE400
Druh šifrování AES 256-bit
Podporované USB rozhraní 1.1
2.0
3.0
Podporované SATA rozhraní I, II
Kompatibilní typy a druhy disků 2.5” - SSD, HDD
Maximální rychlost přenosu dat 12 Mb/s (pro USB 1.1)
480 Mb/s (pro USB 2.0)
5 Gb/s (pro USB 3.0)
Dodatečné funkce Možnost šifrování dat klíčem AES 256-bit
Dotykový panel
Funkce S.M.A.R.T.
Funkce Safety Removal
Napájení Z USB portu
Rozměry 146 (D) x 81 (Š) x 14 (V) mm
Hmotnost 91 g (bez disku)
Materiál Hliník, akryl, polykarbonát
Barva Černá, stříbrná
Sada obsahuje Šroubovák, pouzdro, USB kabel

Zdroj: TZ Zalman
reklama
Nejnovější články
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Včera, aktualita, Jan Vítek