Zalman oficiálně uvádí pasivní CPU chladič FX70

Zalman oficiálně uvádí pasivní CPU chladič FX70
, , aktualita
Nedávno jste se mohli dozvědět o připravovaném procesorovém chladiči Zalman FX70, který je určen pro pasivní chlazení, a to i procesorů s maximální spotřebou 95 W. Nyní se tato novinka již dostala na trh.
K oblíbeným
reklama
Zalman FX70 je tedy primárně určen pro pasivní chlazení, ale to neznamená, že to je jediná možnost. Nainstalovat na něj totiž můžeme také jeden 120mm ventilátor, kdyby snad v našem systému na tepelný výdej procesoru nestačit. V takovém případě se ale dá očekávat, že chyba bude spíše v odvětrávání skříně.

Výrobce tedy udává, že jeho FX70 zvládne procesory s TDP až 95 W, do čehož se pohodlně vejde i výkonný Core i7-4770K. Konstrukce tohoto chladiče odpovídá běžným věžovitým modelům, ovšem s tím rozdílem, že žebra jsou uprostřed rozřezána a jejich části natočeny tak, aby mezi nimi mohl volně proudit vzduch. Chladič tak maximalizuje plochu, kterou vystavuje okolnímu vzduchu.

Ze základny zde odvádí teplo celkem šest duálních heatpipe, které jsou stejně jako hliníková základna poniklované. To dodává chladiči jednak jednotný vzhled, ale také jej chrání před korozí. Pro montáž na moderní sockety pak dostaneme vedle příslušného mechanismu také teplovodivou pastu ZM-STG2M.
Zalman FX70
  • Počet ventilátorů: 0 (lze nainstalovat ventilátor o průměru 120 mm)
  • Počet heatpipe: 6
  • Použitý materiál: hliník, měď
  • Hlučnost: 0 dBA
  • Intel: Socket 775, 1366, 1150, 1155/1156 i 2011
  • AMD: Socket AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM2 i FM1
  • Hmotnost: 530 g
  • Rozměry: 110 (H) x 140 (Š) x 158 (V) mm

Doporučená maloobchodní cena chladiče ZALMAN FX70 činí 1290,- s DPH a vztahuje se na něj dvouletá záruka výrobce.

Zdroj: TZ Zalman
reklama
Nejnovější články
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku
Ačkoliv nám firma AMD dříve slibovala, že zvláště dodávky grafických karet se v druhé polovině roku zvýší, bylo zřejmé, že poptávka s celým jejím dluhem bude těžko uspokojena. A to Lisa Su také potvrdila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX
Společnost Sapphire známe spíše jako dlouhodobého AIB partnera firmy AMD, který vyráběl grafické karty ještě v době, kdy byla ATi samostatnou firmou. Nyní tu ale máme novinku v podobě počítačové skříně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021 Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021
V poslední době se roztrhl, či možná zatím jen značně natrhl pytel s herními počítači či konzolemi, které jsou založeny na x86 hardwaru a využívají moderní mobilní platformy firem Intel a AMD. Co nabídne GPD WIN Max 2021?
Dnes, aktualita, Jan Vítek