Zalman oficiálně uvádí pasivní CPU chladič FX70

Zalman oficiálně uvádí pasivní CPU chladič FX70
, , aktualita
Nedávno jste se mohli dozvědět o připravovaném procesorovém chladiči Zalman FX70, který je určen pro pasivní chlazení, a to i procesorů s maximální spotřebou 95 W. Nyní se tato novinka již dostala na trh.
K oblíbeným
reklama
Zalman FX70 je tedy primárně určen pro pasivní chlazení, ale to neznamená, že to je jediná možnost. Nainstalovat na něj totiž můžeme také jeden 120mm ventilátor, kdyby snad v našem systému na tepelný výdej procesoru nestačit. V takovém případě se ale dá očekávat, že chyba bude spíše v odvětrávání skříně.

Výrobce tedy udává, že jeho FX70 zvládne procesory s TDP až 95 W, do čehož se pohodlně vejde i výkonný Core i7-4770K. Konstrukce tohoto chladiče odpovídá běžným věžovitým modelům, ovšem s tím rozdílem, že žebra jsou uprostřed rozřezána a jejich části natočeny tak, aby mezi nimi mohl volně proudit vzduch. Chladič tak maximalizuje plochu, kterou vystavuje okolnímu vzduchu.

Ze základny zde odvádí teplo celkem šest duálních heatpipe, které jsou stejně jako hliníková základna poniklované. To dodává chladiči jednak jednotný vzhled, ale také jej chrání před korozí. Pro montáž na moderní sockety pak dostaneme vedle příslušného mechanismu také teplovodivou pastu ZM-STG2M.
Zalman FX70
  • Počet ventilátorů: 0 (lze nainstalovat ventilátor o průměru 120 mm)
  • Počet heatpipe: 6
  • Použitý materiál: hliník, měď
  • Hlučnost: 0 dBA
  • Intel: Socket 775, 1366, 1150, 1155/1156 i 2011
  • AMD: Socket AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM2 i FM1
  • Hmotnost: 530 g
  • Rozměry: 110 (H) x 140 (Š) x 158 (V) mm

Doporučená maloobchodní cena chladiče ZALMAN FX70 činí 1290,- s DPH a vztahuje se na něj dvouletá záruka výrobce.

Zdroj: TZ Zalman
reklama
Nejnovější články
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Včera, aktualita, Jan Vítek