reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Zalman si připravil pasivní procesorový chladič FX100

, , aktualita
Zalman si připravil pasivní procesorový chladič FX100
Korejský Zalman zařazuje do své nabídky procesorový chladič FX100, který se vymyká z jeho obvyklého konceptu. Jde totiž o velkou černou kostku, uvnitř níž jsou usazena žebra s poměrně velkými odstupy, díky čemuž je tento chladič určen pro...
Zalman si připravil pasivní procesorový chladič FX100
Korejský Zalman zařazuje do své nabídky procesorový chladič FX100, který se vymyká z jeho obvyklého konceptu. Jde totiž o velkou černou kostku, uvnitř níž jsou usazena žebra s poměrně velkými odstupy, díky čemuž je tento chladič určen pro pasivní provoz, čili bez ventilátoru.





Výrobce slibuje, že jeho FX100 nevyžaduje žádnou údržbu, i když občas jej samozřejmě bude vhodné očistit od prachu, a že stačí i na výkonné procesory díky své celkové aktivní ploše 240 cm čtverečných. O odvod tepla z procesoru se postarají celkem čtyři duální heatpipe, ovšem celkový počet těchto teplovodivých trubic je deset. Zbylých šest je totiž uloženo horizontálně po obvodu chladiče ve třech patrech, přičemž každé "patro" tvoří dvě heatpipe uzavírající čtverec.





Zalman také slibuje precizně vybroušenou a vyleštěnou styčnou plochu chladiče, dostatečný odstup od základní desky, aby chladič nebránil v instalaci paměťových modulů a také tu je možnost instalace 92mm ventilátoru dovnitř chladiče v případě, že by pasivně přeci jen nedostačoval.


ModelZALMAN FX100
Počet ventilátorů0 (lze namontovat ventilátor o průměru 92 mm, např. ZALMAN ZM-F2Q(BL)
Počet tepelně vodivých trubek10
Použitý materiálHliník, měď
Hlasitost0 dBa
Rozměry156 (D) x 156 (Š) x 157 (V) mm
Hmotnost770 g
Podporuje procesoryIntel: LGA 2011, 1366, 1156, 1155, 775
AMD: FM1, FM2, AM3+, AM3, AM2+, AM2
Teplovodivá pastaAno, ZM-STG2


Doporučená cena chladiče je 2100 Kč s DPH, což rozhodně není málo. Nicméně konstrukce chladiče je složitá, což je videt už jen z uspořádání heatpipe:





Zdroj: TZ Zalman

Zalman FX100
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

reklama
reklama
reklama