Zalman uvádí chladič CNPS16X s RGB osvětlením a teplovodivé pasty

Zalman uvádí chladič CNPS16X s RGB osvětlením a teplovodivé pasty
, , aktualita
Společnost Zalman rozšířila nabídku svých produktů o nových chladič procesorů CNPS16X se 120mm ventilátory. Ty přichází s módním RGB osvětlením. Také představil nové teplovodivé pasty s hliníkovými částečkami.
K oblíbeným
reklama
Zalman je tradičním výrobcem skříní i komponent k chlazení. Jednou z jeho novinek je chladič CPU s názvem CNPS16X. Zajímavá je např. technologie DTH (Direct Touch Heatpipe), kdy se heatpipe přímo dotýkají procesoru, což má vylepšovat přenos tepla. Žebrování má patentovaný tvar a dle výrobce zvyšuje plochu o 15 %, přičemž je tu 170 různých cest, kterými může proudit vzduch. Aby se pořádně hýbal, máme tu rovnou dva 120mm ventilátory vybavené i RGB osvětlením s podporou Z-Sync. Samotná velikost "vrtule" je 105,5 mm, což je více než cca 102 mm u standardních ventilátorů. Maximální hlučnost má dosahovat 27 dB(A) a průtok vzduchu 49 CFM.
 
Zalman CNPS16X
 
Ložiska EBR mají nabídnout vyšší životnost 50 tisíc hodin proti standardním 30 tisíc hodinám a pochopitelně je zde i PWM řízení jejich otáček od 800 do 1500 ot./min. Rozměry chladiče činí 165×140×100 mm, přičemž žebrování začíná 34 mm nad povrchem procesoru. Jeho hmotnost činí 880 gramů a dle výrobce si má poradit s procesory s TDP do 150 W. Spotřeba chladiče činí 2,4 W, se zapnutými LED na ventilátoru pak vyskočí na 3,25 W, a když přidáte i horní LED, bude to 3,5 W. Cena nového chladiče činí 1700 Kč s DH a dostanete k němu i novou teplovodivou pastu ZM-STC8.
 
Zalman ZM-STC8
 
Ta patří ke třem novým teplovodivým pastám ZM-STC7, ZM-STC8 a ZM-STC9. Jsou složeny z silikonového oleje, částeček hliníku a oxidů zinku a hliníku. STC7 je k dispozici ve 4gramovém balení a má tepelnou vodivost 7,2 W/mK. STC8 dodávaná k chladiči je v menším 1,5gramovém balení s vodivostí 8,3 W/mK. Nakonec je tu STC9, která je opět ve 4g balení, vodivost vzrostla na 9,1 W/mK.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Musk vypíše soutěž o nejlepší technologii zachytávání CO2, vítěz získá 100 mil. USD Musk vypíše soutěž o nejlepší technologii zachytávání CO2, vítěz získá 100 mil. USD
Elon Musk je znám tím, že chce pomoci lidstvu zbavit se fosilních paliv. Jedním z nových projektů bude i soutěž o nejlepší systém zachytávání oxidu uhličitého, přičemž ve hře je cena ve výši 100 milionů USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
NVIDIA žádá výrobce, aby udávali TGP a takty mobilních grafických karet NVIDIA žádá výrobce, aby udávali TGP a takty mobilních grafických karet
NVIDIA nedávno potvrdila, že nová generace mobilních grafických karet GeForce už nebude rozdělena na základní Max-P a slabší Max-Q pro úspornější či tenčí počítače. Jak ale zákazník zjistí, co si kupuje? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Digitimes: Intel se firmě TSMC ještě neupsal Digitimes: Intel se firmě TSMC ještě neupsal
V posledních dnech a týdnech se mluvilo o tom, že Intel se jistojistě chystá využít výrobní kapacity firmy TSMC k výrobě procesorů či snad dalších produktů, ovšem dle Digitimes žádná taková dohoda ještě neexistuje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cyberpunk 2077 dostal patch na verzi 1.1, herní vylepšení přijdou později Cyberpunk 2077 dostal patch na verzi 1.1, herní vylepšení přijdou později
Studio CD Projekt Red o víkendu vypustilo do světa první velkou záplatu pro Cyberpunk 2077, která verzi hry povýší na 1.1 a je určena pro PC, konzole i Stadii. Jde především o ladění, opravy, přičemž herní vylepšení ještě nečekejme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Knights of the Old Republic se vrací, připraví je Lucasfilm Games? Knights of the Old Republic se vrací, připraví je Lucasfilm Games?
Už před rokem jsme slyšeli o tom, že se chystá oživení série Knights of the Old Republic, čili KOTOR a také se mluví o tom, že ji bude vyvíjet nějaké studio, jež bychom zrovna nehádali. A vůbec přitom nemusí patřit pod Electronic Arts. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře