Zalman uvádí chladič CNPS16X s RGB osvětlením a teplovodivé pasty

Zalman uvádí chladič CNPS16X s RGB osvětlením a teplovodivé pasty
, , aktualita
Společnost Zalman rozšířila nabídku svých produktů o nových chladič procesorů CNPS16X se 120mm ventilátory. Ty přichází s módním RGB osvětlením. Také představil nové teplovodivé pasty s hliníkovými částečkami.
K oblíbeným
reklama
Zalman je tradičním výrobcem skříní i komponent k chlazení. Jednou z jeho novinek je chladič CPU s názvem CNPS16X. Zajímavá je např. technologie DTH (Direct Touch Heatpipe), kdy se heatpipe přímo dotýkají procesoru, což má vylepšovat přenos tepla. Žebrování má patentovaný tvar a dle výrobce zvyšuje plochu o 15 %, přičemž je tu 170 různých cest, kterými může proudit vzduch. Aby se pořádně hýbal, máme tu rovnou dva 120mm ventilátory vybavené i RGB osvětlením s podporou Z-Sync. Samotná velikost "vrtule" je 105,5 mm, což je více než cca 102 mm u standardních ventilátorů. Maximální hlučnost má dosahovat 27 dB(A) a průtok vzduchu 49 CFM.
 
Zalman CNPS16X
 
Ložiska EBR mají nabídnout vyšší životnost 50 tisíc hodin proti standardním 30 tisíc hodinám a pochopitelně je zde i PWM řízení jejich otáček od 800 do 1500 ot./min. Rozměry chladiče činí 165×140×100 mm, přičemž žebrování začíná 34 mm nad povrchem procesoru. Jeho hmotnost činí 880 gramů a dle výrobce si má poradit s procesory s TDP do 150 W. Spotřeba chladiče činí 2,4 W, se zapnutými LED na ventilátoru pak vyskočí na 3,25 W, a když přidáte i horní LED, bude to 3,5 W. Cena nového chladiče činí 1700 Kč s DH a dostanete k němu i novou teplovodivou pastu ZM-STC8.
 
Zalman ZM-STC8
 
Ta patří ke třem novým teplovodivým pastám ZM-STC7, ZM-STC8 a ZM-STC9. Jsou složeny z silikonového oleje, částeček hliníku a oxidů zinku a hliníku. STC7 je k dispozici ve 4gramovém balení a má tepelnou vodivost 7,2 W/mK. STC8 dodávaná k chladiči je v menším 1,5gramovém balení s vodivostí 8,3 W/mK. Nakonec je tu STC9, která je opět ve 4g balení, vodivost vzrostla na 9,1 W/mK.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny
Teplovodivé materiály vyrobené z tekutého kovu mají nejlepší výsledky jako prostředek pro vedení tepla z jeho zdroje do těla chladiče. Jejich nasazení v praxi ale není tak jednoduché a nese jistá rizika, nicméně Asus se k tomu rozhodl. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19 YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19
Včerejší článek ukazuje jednu z nejnovějších konspiračních teorií, dle níž za šíření nemoci Covid-19 nemůže jakýsi koronavirus z Číny, ale spouštění 5G sítí. Proti tomu se nyní svým způsobem rozhodl bojovat server YouTube.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu
Guvernér New Jersey přišel s neobvyklou žádostí o pomoc. Potřebuje totiž programátory, kteří by obsloužily 40 let starý počítačový systém, na němž navíc běží už 50 let starý software. Kvůli čemu jsou ale zapotřebí? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč
NetMarketShare hlásí, že popularita webového prohlížeče Microsoft Edge v poslední době prudce vzrostla a díky tomu se nyní z něj stala světová dvojka. Je ale třeba dodat, že Firefox tomu šel naproti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NASA představuje koncept pro přežití na Měsíci NASA představuje koncept pro přežití na Měsíci
Nejen NASA má před sebou velký úkol, a to dostat lidi zpět na Měsíc a navíc tam už zůstat. Její šéf Jim Bridenstine ale věří, že vesmírné agentury jsou na to nyní už připraveny a nyní tu máme koncept, jak toho dosáhnout. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek