www.svethardware.cz
>
>
>
>

Zaměstnanci Amazonu v Madridu ukradli iPhony za 500.000 EUR

Zaměstnanci Amazonu v Madridu ukradli iPhony za 500.000 EUR
, , aktualita
Španělská pobočka Amazonu v Madridu řeší nepříjemný problém. Pět zaměstnanců skladu se rozhodlo si přilepšit a začali krást telefony iPhone 12 a iPhone 12 Pro. Celkem si měli přijít na více než 500 tisíc EUR.
K oblíbeným
reklama
Krádeže se dějí na denním pořádku a něco takového se nevyhnulo ani skladům Amazonu. Ten španělský v Madridu si všiml, že nesouhlasí hmotnosti expedovaných balíčků, a tak spustil interní vyšetřování. Instaloval skryté kamery a zjistil, že pět jeho zaměstnanců krade nové telefony Apple iPhone 12 a iPhone 12 Pro. Využívali jednoduchého postupu, kdy z krabiček s telefonem vybrali telefon i nálepky s IMEI kódy a místo toho dali do krabičky něco jiného. Z toho plynuly také hmotnostní rozdíly.
 
Amazon logo
 
Jeden z kompliců byl chycen při práci, tři pak mimo práci (spolu s 10 ukradenými telefony) a jeden se sám dobrovolně přihlásil na policii. Zatím není jasné, kolik telefonů takto ukradli, ale hovoří se o škodě okolo 500 tisíc EUR (cca 13 mil. Kč). Vzhledem k cenám nových iPhonů by to mohlo znamenat něco mezi 350 až 500 ukradenými telefony.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy
Společnost SpaceX vyvíjí mimo jiné i kosmickou loď Starship, s níž provedla už několik zkoušek. Ještě nikdy doposud ale prototyp Starship neletěl do takové výšky, jako tomu bude u plánovaného testu.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur
Grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti se chystá vstoupit na trh už za několik dní a postupně se dostává do nabídky více a více obchodů. Známe už také ceny, které postupem času spíše klesají. 
28.11.2020, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
28.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik8 komentářů
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek20 komentářů
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek