www.svethardware.cz
>
>
>
>

Zapomeňte na Catalyst, přichází AMD Radeon Software Crimson

Zapomeňte na Catalyst, přichází AMD Radeon Software Crimson
, , aktualita
Nedávno se objevila zpráva, že AMD chystá další hlavní verzi ovladačů ve stylu Omega Drivers, které přišly přibližně před rokem. Ty by měly dorazit, ale především půjde o to, že AMD nahradí klasický Catalyst Control Center, kterému tedy už zvoní hrana.
K oblíbeným
reklama
AMD Radeon Software Crimson je právě tím softwarem, který nahradí klasické Catalyst Control Center. AMD přitom slibuje, že si chystá "redefinované, propracované a nadupané" ovladače pro naše grafické karty a APU s čipy Radeon. Upozorňuje přitom, že software je stejně důležitý jako hardware a právě nový software má být jednoduchý, výkonný, intuitivní, inovativní a funkční.

Software Radeon Software Crimson tak nabídne nové grafické uživatelské rozhraní, které se spustí daleko dříve než Catalyst Control Center, a to ani ne za sekundu. To ostatně AMD měřilo na slabém počítači HP Pavilion DM1 s APU E-350 a 3 GB RAM, kde CCC startoval dlouhých 8 sekund. Přepracováno pak bude celé nastavení, herní manažer a vůbec všechno.

AMD nám toho zatím o svém novém softwaru vedle ód na jeho uživatelské rozhraní neprozradilo, a tak je těžké si z tohoto popisu udělat obrázek. Dozvíme se ale i to, že Game Manager umožní optimalizovat nastavení na jedné obrazovce, abychom měli vše na očích a nemuseli se přepínat mezi více taby. Optimalizovat budeme moci nastavení každé jednotlivé hry.

Vylepšení se dočká také funkce Overdrive pro přetaktování karet, která také umožní změnit nastavení parametrů pro každou hru zvlášť, to samozřejmě vedle globálního nastavení. Pak nebude chybět ani volba video profilů a nastavení technologií AMD FreeSync, Virtual Super Resolution či Eyefinity, přičemž jedna stránka nás bude informovat o všem.

AMD zatím neprozradilo, kdy můžeme nový software Radeon Software Crimson očekávat. Bylo pouze uvedeno, že bude vypuštěn ještě před koncem tohoto roku. Dle posledního obrázku s označení verze by to mohlo být ještě v tomto měsíci. Zde si můžete stáhnout celou prezentaci, v níž AMD představuje nový software.

Zdroj: TZ AMD
reklama
Nejnovější články
NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE
Pokud potřebujete NAS vyšší kategorie, může vás zaujmout nový Synology RackStation RS820+ a RS820RP+. Ten pojme až čtyři 3,5" disky, má 4jádrový procesor a lze jej vybavit i 10GbE připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Windows 10 19H2 pro Insidery jsou tu, ostatní se dočkají brzy Windows 10 19H2 pro Insidery jsou tu, ostatní se dočkají brzy
Dávno už tolik neřešíme nové verze Windows 10 a někteří se jich možná spíše děsí a vyhýbají se jim. Rozhodně ale je třeba upozornit na to, že Windows 10 November 2019 už je tu pro Insidery. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně dostala na orbitu satelit Ionospheric Connection Explorer NASA konečně dostala na orbitu satelit Ionospheric Connection Explorer
Několik let zpoždění měl satelit ICON (Ionospheric Connection Explorer) americké NASA. Nemohl za to přitom vývoj tohoto satelitu, jak by se dalo odhadovat, ale rakety Pegasus XL společnosti Northrop Grumman. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Bezpečnostní výzkumník s rozpočtem 200 dolarů umístil na desku špiónský čip Bezpečnostní výzkumník s rozpočtem 200 dolarů umístil na desku špiónský čip
Kauza s firmou SuperMicro, jejíž hardware měl být dle Bloombergu kompromitován, pomalu utichla, ovšem nyní může tyto vody opět jednou rozvířit bezpečnostní výzkumník Monta Elkins. Tomu se podařilo hardwarově napíchnout firewall Cisco ASA 5505.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nejen W10 mají problémy, nový macOS Catalina maže maily Nejen W10 mají problémy, nový macOS Catalina maže maily
Aktualizace na novou verzi operačního systému často přináší nějaké problémy. U Windows 10 jde už o evergreen, své si ale užívají i uživatelé Apple macOS 10.15 Catalina. Problémy dělá ukončení 32bitové podpory i mazání e-mailů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře