www.svethardware.cz
>
>
>
>

Zapomeňte na Catalyst, přichází AMD Radeon Software Crimson

Zapomeňte na Catalyst, přichází AMD Radeon Software Crimson
, , aktualita
Nedávno se objevila zpráva, že AMD chystá další hlavní verzi ovladačů ve stylu Omega Drivers, které přišly přibližně před rokem. Ty by měly dorazit, ale především půjde o to, že AMD nahradí klasický Catalyst Control Center, kterému tedy už zvoní hrana.
K oblíbeným
reklama
AMD Radeon Software Crimson je právě tím softwarem, který nahradí klasické Catalyst Control Center. AMD přitom slibuje, že si chystá "redefinované, propracované a nadupané" ovladače pro naše grafické karty a APU s čipy Radeon. Upozorňuje přitom, že software je stejně důležitý jako hardware a právě nový software má být jednoduchý, výkonný, intuitivní, inovativní a funkční.

Software Radeon Software Crimson tak nabídne nové grafické uživatelské rozhraní, které se spustí daleko dříve než Catalyst Control Center, a to ani ne za sekundu. To ostatně AMD měřilo na slabém počítači HP Pavilion DM1 s APU E-350 a 3 GB RAM, kde CCC startoval dlouhých 8 sekund. Přepracováno pak bude celé nastavení, herní manažer a vůbec všechno.

AMD nám toho zatím o svém novém softwaru vedle ód na jeho uživatelské rozhraní neprozradilo, a tak je těžké si z tohoto popisu udělat obrázek. Dozvíme se ale i to, že Game Manager umožní optimalizovat nastavení na jedné obrazovce, abychom měli vše na očích a nemuseli se přepínat mezi více taby. Optimalizovat budeme moci nastavení každé jednotlivé hry.

Vylepšení se dočká také funkce Overdrive pro přetaktování karet, která také umožní změnit nastavení parametrů pro každou hru zvlášť, to samozřejmě vedle globálního nastavení. Pak nebude chybět ani volba video profilů a nastavení technologií AMD FreeSync, Virtual Super Resolution či Eyefinity, přičemž jedna stránka nás bude informovat o všem.

AMD zatím neprozradilo, kdy můžeme nový software Radeon Software Crimson očekávat. Bylo pouze uvedeno, že bude vypuštěn ještě před koncem tohoto roku. Dle posledního obrázku s označení verze by to mohlo být ještě v tomto měsíci. Zde si můžete stáhnout celou prezentaci, v níž AMD představuje nový software.

Zdroj: TZ AMD
reklama
Nejnovější články
Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4 Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4
Corsair si připravil 32GB moduly Vengeance LPX DDR4, které tvoří až 256GB sadu pro velice náročné uživatele. Kapacita pamětí nám tak uspokojivě roste, a tak se podívejme, co vše si můžeme v tomto případě pořídit.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware
Už to nebude trvat dlouho a hráči se budou moci vžít do kůže Blazkowiczových dvojčat, která budou v Paříži hledat po svém otci a půjdou přitom přes hromady mrtvol nacistů. Nyní už tak víme, co k tomu bude v PC verzi zapotřebí za hardware.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series
AMD by se rádo zasadilo o to, aby starší desky s čipsety sérií 400 nebo dokonce 300 nenabízely žádnou formu podpory rozhraní PCI Express 4.0. Výrobci desek si to ale rozhodně nemyslí a mezi ně nyní patří i Biostar.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc
Vedle nabídky firmy AMD a jejích serverových procesorů EPYC může být seznam cen procesorů Xeon od Intelu jak z jiného světa. To platí zvláště pro speciální procesory, které se ani neobjevují v běžné nabídce, a tím je i Xeon Platinum 8284. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci? Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci?
Je pochopitelné, že americký prezident Richard Nixon měl připraven projev i pro případ, že by mise Apollo 11 nevyšla a Armstrong, Aldrin a Collins se už nevrátili domů. Tento projev sice naštěstí pronést nemusel, ale my si jej i tak můžeme přečíst. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů