www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Zdrojový kód Windows XP údajně unikl na web, čeká se na potvrzení

Zdrojový kód Windows XP údajně unikl na web, čeká se na potvrzení
, , aktualita
Začaly se množit zprávy, že zdrojový kód operačního systému Microsoft Windows XP unikl prostřednictvím fór 4chan a nyní už je dávno rozšířen po všech koutech Internetu a dá se stáhnout prostřednictvím torrentů i jinde. Je to ale opravdu ono?
K oblíbeným
reklama
Dostupné informace říkají, že jde skutečně o zdrojový kód operačního systému Microsoft Windows XP, který se dá stáhnout i z úložišť služby Mega nebo prostřednictvím torrentů. Data se tak už dostala i k lidem, kteří dokáží posoudit, zda jde skutečně o pravý zdroják. První ohlasy jsou takové, že jde o opravdový kód Windows XP, ale nejlepší by bylo potvrzení samotného Microsoftu, které zatím nepřišlo a samozřejmě ani nevíme, zda se Redmond k tomu vyjádří. 
 
 
Původní vlákno na 4chan bylo otevřeno jen čtyři hodiny a není už je uzavřeno. Uniklý zdroják už se ale pochopitelně šíří dál a je zhola nemožné zařídit, aby ze spárů Internetu už zmizel nadobro, takže s tím musí Microsoft počítat, stejně jako mnozí lidé, kteří Windows XP dosud využívají, i když už asi moc nehrozí, že by se někdo pokoušel v kódu najít slabiny pro tak starý a již málo využívaný systém. Cílů pro vydírání je dost i tak. 
 
 
Windows XP mají za sebou už 19 let existence, přičemž už od roku 2014 jsou oficiálně nepodporované, a to až na občasné bezpečnostní aktualizace, jimiž Microsoft reagoval třeba na vlnu ransomware. 
 
Uvidíme, co se z toho vyvine. Třeba se kódu uchytí komunita, která bude systém rozvíjet (pokud jde vůbec o úplný kód), i když to nevypadá pravděpodobně. Mnozí se ale jistě přinejmenším podívají alespoň ze zvědavosti. My zase můžeme být zvědaví na reakci Microsoftu. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Iris Xe Max svým výkonem v OpenCL zatím neoslnila Intel Iris Xe Max svým výkonem v OpenCL zatím neoslnila
Společnost Intel vyslala na trh po velice dlouhé době své první samostatné GPU v podobě Iris Xe Max. Jedná se prostě o čip DG1, který známe už dlouho, a to ve verzi pro mobilní počítače. Jak si stojí vedle konkurence?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jižní Austrálie běžela na solární energii ze 100 %, i když jen na hodinu Jižní Austrálie běžela na solární energii ze 100 %, i když jen na hodinu
Solární energie zažívá v některých zemích velký boom. Mezi ně patří i stát Jižní Austrálie, kterému se podařilo běžet pokrýt poptávku čistě jen solární energií. Šlo ale jen o krátkodobou záležitost, která se brzy může stát častější.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Koduri z Intelu bude mluvit na prezentaci Samsungu, bude ten vyrábět Xe-HPG? Koduri z Intelu bude mluvit na prezentaci Samsungu, bude ten vyrábět Xe-HPG?
Raja Koduri bude mít prezentaci na akci Samsung's Advanced Foundry Ecosystem Forum pořádané (jak jinak) jihokorejským Samsungem, který je jeden ze dvou adeptů na výrobu čipů Xe-HPG pro Intel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Vývojový Asus Strix s Navi 21 XT dosahuje turbo taktu až přes 2500 MHz Vývojový Asus Strix s Navi 21 XT dosahuje turbo taktu až přes 2500 MHz
Patrick Schur se na Twitteru podělil o informace o vývojových verzích grafik Asus Strix, které nesou čip Navi 21 XT. Vypadá to na velice slušné takty při TGP 289 W, takže co nového se dozvíme? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GitHub kvůli RIAA odstranil YouTube-DL, knihovnu pro stahování YT videí GitHub kvůli RIAA odstranil YouTube-DL, knihovnu pro stahování YT videí
GitHub byl nucen odstranit ze svých stránek zdrojové kódy populární knihovny pro stahování YouTube videí, YouTube-DL. Ta často sloužila k neoprávněnému vytváření a distribuci kopií autorsky chráněného obsahu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář