Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zenbook U500 s IPS i další novinky představeny na IFA 2012

4.9.2012, Jan Vítek, aktualita
Zenbook U500 s IPS i další novinky představeny na IFA 2012
Na letošním IFA 2012 bylo představeno mnohé a dostalo se také na nové ultrabooky, které jsou nyní velmi populární. Asus se zmiňuje především o modelu Zenbook U500VZ, který nabídne 15" displej s rozlišením Full HD, který je typu IPS. A ani...
Na letošním IFA 2012 bylo představeno mnohé a dostalo se také na nové ultrabooky, které jsou nyní velmi populární. Asus se zmiňuje především o modelu Zenbook U500VZ, který nabídne 15" displej s rozlišením Full HD, který je typu IPS. A ani jeho ostatní výbava není vůbec špatná.

V hliníkovém těle o tloušťce 19,7 mm v nejširším bodě a s broušeným povrchem se ukrývá procesor Intel Core i7 generace Ivy Bridge, dále také SSD s kapacitou 512 GB, grafický čip NVIDIA GeForce GT 650M a také klávesnice s numerickou částí a podsvícením. K tomu Asus přidává vlastní Super Hybrid Engine II, jenž má zajistit probuzení zařízení ze spánku během dvou sekund.

Dále tu je nový ZENBOOK Prime UX21A Touch, což je prvním firemním ultrabookem s multidotykovým displejem. Určený je pro Windows 8 a nabídne procesory Ivy Bridge, SSD s kapacitou až 256 GB, 11,6“ displej Full HD Super IPS+, rozhraní USB 3.0, Wi-Fi 802.11n a slibuje také s využitím Super Hybrid Engine II dlouhou výdrž na baterie. Tu ale Asus neupřesnil.

Pak je tu Asus Taichi, čili štíhlý ultrabook/multidotykový tablet se stylusem. Jinak ale toto zařízení disponuje podsvícenou klávesnicí QWERTY a stejně jako předchozí model má v sobě procesor Ivy BRidge, SSD a dvoupásmové Wi-Fi 802.11n.

Nakonec Asus zmínil svůj Transformer Book, což má být první skládací ultrabook na světě. Funguje stejně jako jiné modely Transformer, takže má odpojitelnou základnu s klávesnicí. I zde budou procesory Intel, a to dokonce Core i7, na výběr bude mezi HDD a SSD a pak se dočkáme i technologie ASUS SonicMaster vyvinuté týmem ASUS Golden Ear.

Zdroj: TZ Asus