reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zlatá skříňka eCabinet

24.2.2000, Petr Klabazňa, zpráva
Zlatá skříňka eCabinet
Světová novinka firmy Ricoh v oblasti efektivní správy informací.
I těmito slovy by se dala charakterizovat světová novinka firmy Ricoh v oblasti efektivní správy informací nazvaná eCabinet. Toto nové zařízení umožňuje uživatelům rychlý a snadný přístup k téměř libovolnému druhu dokumentu – datům v elektronické podobě i na papíře. Vše je uloženo v jednom spolehlivém centrálním elektronickém archívu a šetří uživateli to nejcennější – čas. Šanony s veškerými dokumenty z firmy jsou koncentrovány do jediného malého místa a lze v nich hledat s velkou rychlostí a efektivitou.
ecabinet


Principem je malá skříňka (39 x 17 x 31 cm) s abnormálně velkou paměťovou kapacitou zapojená do sítě, ve které může být neomezené množství počítačů, kopírek, scannerů, faxů nebo tiskáren. Jakýkoliv dokument je zaslán sítí, nasnímán kopírkou či scannerem, poslán faxem, elektronickou poštou nebo vytištěn tiskárnou, ukládá se do eCabinetu. Cokoliv projde přes zařízení v kanceláři, je automaticky zatříděno. V kombinaci s programy pro optické rozpoznávání textu (OCR) lze pak přes klasické prostředí internetového prohlížeče jednoduše vyhledat jakýkoliv dokument. Pomocí slov z obsahu dokumentu, klíčových frází nebo datumu lze rychle nalézt například minulou verzi smlouvy s partnerem, kterou kdysi tvořil kolega, jenž se právě nachází na služební cestě.

Přístup k archivu může nebo nemusí být zabezpečen uživatelským jménem a heslem pro jednotlivce nebo skupiny osob.

eCabinet je charakteru plug-and-play, což znamená jednoduchou instalaci. Uživatel pouze nastaví adresy jednotlivých zařízení v síti. Produkt je vytvořen na základě otevřených standardů a protokolů, takže jej lze bez problémů propojit s periferiemi Ricoh i ostatních dodavatelů.

eCabinet bude k vidění na stánku Ricohu na veletrhu CeBIT v Hannoveru 24. 2. – 1.3. 2000.


Tisková zpráva
reklama
reklama