reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zloději aut využívají Apple AirTag ke sledování cílových aut

5.12.2021, Milan Šurkala, aktualita
Zloději aut využívají Apple AirTag ke sledování cílových aut
Už při uvedení přívěšků Apple AirTag se hodně mluvilo o jejich zneužívání. Proti němu sice Apple nasadil detekci sledování, ale jak je vidět v Kanadě, nemusí to vždy stačit. AirTagy měly údajně pomoci už k pěti krádežím luxusních aut.
Přívěšky Apple AirTag už při uvedení nastolily otázku, zda je bude možné využít k nepovolenému sledování. Apple systém vybavil několika ochrannými prvky, kdy např. telefon může detekovat AirTag pohybující se stejným směrem, který ale není spárován s telefonem. Samotný AirTag také po 8-24 hodinách ve velké vzdálenosti od spárovaného telefonu začne hlasitě pípat. Přesto se dá AirTag zneužít ke sledování, i když tyto ochrany správně fungují. V Kanadě totiž mělo dojít v průběhu posledních tří měsíců k minimálně pěti krádežím luxusních vozů, kde měly AirTagy hrát svou roli.
 
Apple AirTag
 
Zloději si vyberou auto ke krádeži na veřejném parkovišti, vloží do něj AirTag a později jej ukradnou ve větším klidu u domu majitele. Musí však jednat rychle, než přijdou ke slovu výše zmíněné ochranné prvky. Uživatel potřebuje minimálně iOS 14.5, aby informování o nespárovaném AirTagu fungovalo, jinak je nutné spolehnout se na zvukovou signalizaci po 8-24 hodinách (zde došlo k výraznému zkrácení proti původním 3 dnům).
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama