www.svethardware.cz
>
>
>

Zloději aut využívají Apple AirTag ke sledování cílových aut

Zloději aut využívají Apple AirTag ke sledování cílových aut
, , aktualita
Už při uvedení přívěšků Apple AirTag se hodně mluvilo o jejich zneužívání. Proti němu sice Apple nasadil detekci sledování, ale jak je vidět v Kanadě, nemusí to vždy stačit. AirTagy měly údajně pomoci už k pěti krádežím luxusních aut.
K oblíbeným
reklama
Přívěšky Apple AirTag už při uvedení nastolily otázku, zda je bude možné využít k nepovolenému sledování. Apple systém vybavil několika ochrannými prvky, kdy např. telefon může detekovat AirTag pohybující se stejným směrem, který ale není spárován s telefonem. Samotný AirTag také po 8-24 hodinách ve velké vzdálenosti od spárovaného telefonu začne hlasitě pípat. Přesto se dá AirTag zneužít ke sledování, i když tyto ochrany správně fungují. V Kanadě totiž mělo dojít v průběhu posledních tří měsíců k minimálně pěti krádežím luxusních vozů, kde měly AirTagy hrát svou roli.
 
Apple AirTag
 
Zloději si vyberou auto ke krádeži na veřejném parkovišti, vloží do něj AirTag a později jej ukradnou ve větším klidu u domu majitele. Musí však jednat rychle, než přijdou ke slovu výše zmíněné ochranné prvky. Uživatel potřebuje minimálně iOS 14.5, aby informování o nespárovaném AirTagu fungovalo, jinak je nutné spolehnout se na zvukovou signalizaci po 8-24 hodinách (zde došlo k výraznému zkrácení proti původním 3 dnům).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Twitter zavádí podporu NFT, mohou se stát profilovými obrázky Twitter zavádí podporu NFT, mohou se stát profilovými obrázky
Snad každým dnem se objeví firma, která ohlásí zavedení podpory NFT. Nyní je to Twitter, který umožní připojit nakoupená NFT a zobrazit je jako profilové obrázky. Na síti mají být NFT jasně vidět.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Instagram Subscriptions: tvůrci mohou zavádět předplatné Instagram Subscriptions: tvůrci mohou zavádět předplatné
Sociální síť Instagram společnosti Meta zavádí možnost předplatného. V podstatě tak reaguje na server OnlyFans nebo Patreon. Tvůrci obsahu si tak mohou pro své sledující připravit předplatné pro exkluzivní obsah.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní loď Soleil dokončila svou první samostatnou plavbu Autonomní loď Soleil dokončila svou první samostatnou plavbu
Všeobecná autonomní doprava je sice stále hudbou vzdálené budoucnosti, přesto se už objevují první úspěšné projekty, které umožňují samostatný pohyb v reálném prostředí. V Japonsku takto nyní pluje trajekt Soleil.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
První filmové studio ve vesmíru? Modul se má připojit k ISS v roce 2024 První filmové studio ve vesmíru? Modul se má připojit k ISS v roce 2024
Po oběžné dráze Země už za pár let může obíhat první skutečně kosmické filmové studio. Za projektem stojí společnost Space Entertainment Enterprise, která plánuje, že by se modul s filmovým studiem mohl k ISS připojit v roce 2024.
21.1.2022, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
GeForce RTX 3080 12GB v testu: malý rozdíl za velký příplatek? GeForce RTX 3080 12GB v testu: malý rozdíl za velký příplatek?
NVIDIA nedávno náhle vypustila na trh karty GeForce RTX 3080 s 12 GB paměti, které mají sice o trošku lépe vybavené GPU, více paměti a jejich širší rozhraní. Přesto nejde o samostatný model. 
21.1.2022, aktualita, Jan Vítek