Znovu se objevuje RTX 3060 se 6 GB paměti, přijde na trh?

Znovu se objevuje RTX 3060 se 6 GB paměti, přijde na trh?
, , aktualita
Vypadá to, že AMD v dohledné době přijde na trh s novými Radeony a mezi ně se později zařadí také RX 6700 se 6 GB paměti. NVIDIA tak může být na tyto produkty připravena, zvláště když si přichystá i 6GB RTX 3060. 
K oblíbeným
reklama
Lze říci, že 6GB karta RTX 3060 se přímo nabízí. Právě 6 GB paměti na grafické kartě je dnes už v podstatě hraniční kapacita, při níž je už třeba opravdu vážně uvažovat o tom, zda nebude lepší si vzít kartu s vyšší kapacitou. Nicméně pro většinu her bude 6 GB stále stačit a zákazníci jistě uvítají možnost výběru. Společnost AMD si má ostatně chystat svůj Radeon RX 6700 (non-XT) právě se 6 GB paměti, čili proč by i NVIDIA neměla nabídnout 6GB model RTX 3060? 
 
 
Nemluvíme zde navíc jen tak do větru, neboť se už objevily dva konkrétní modely 6GB RTX 3060, a to od společnosti Palit Microsystems. Jedná se o registraci pro South Korean National Radio Research Agency. 
 
 
Právě o 6GB kartě RTX 3060 ale neslyšíme poprvé. Původně to mělo být tak (což s jistotou už nikdy nezjistíme), že RTX 3060 12GB měla využít plnou verzi GPU s 3840 CUDA jádry a RTX 3060 6GB pak mírně osekanou verzi s 3584 CUDA jádry. Jenomže poté byla ohlášena jen 12GB verze, a to právě s nižším počtem 3584 CUDA jader.
 
Rozhodla se tak NVIDIA, že 6GB verzi karty přeci jen vypustí na trh? To můžeme opravdu jen těžko říci, ostatně nedávno se objevil i záznam jisté 8GB verze RTX 3060, a to také spojený se společností Palit Microsystems. Ovšem pokud by mělo jít o tu pravděpodobnější možnost, pak ta rozhodně ukrývá spíše 6GB kartu, neboť ta by nevyžadovala odlišnou šířku sběrnice a NVIDIA by prostě jen snížila kapacitu paměti, pro což by se dala použít i ta samá PCB či GPU. Ovšem to už je stejně spíše práce pro samotné výrobce karet vzhledem k tomu, že NVIDIA nepřichystala svou vlastní Founders Edition karty RTX 3060. 
 
Zdroj: VideoCardz 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala