Znovu se objevuje RTX 3060 se 6 GB paměti, přijde na trh?

Znovu se objevuje RTX 3060 se 6 GB paměti, přijde na trh?
, , aktualita
Vypadá to, že AMD v dohledné době přijde na trh s novými Radeony a mezi ně se později zařadí také RX 6700 se 6 GB paměti. NVIDIA tak může být na tyto produkty připravena, zvláště když si přichystá i 6GB RTX 3060. 
K oblíbeným
reklama
Lze říci, že 6GB karta RTX 3060 se přímo nabízí. Právě 6 GB paměti na grafické kartě je dnes už v podstatě hraniční kapacita, při níž je už třeba opravdu vážně uvažovat o tom, zda nebude lepší si vzít kartu s vyšší kapacitou. Nicméně pro většinu her bude 6 GB stále stačit a zákazníci jistě uvítají možnost výběru. Společnost AMD si má ostatně chystat svůj Radeon RX 6700 (non-XT) právě se 6 GB paměti, čili proč by i NVIDIA neměla nabídnout 6GB model RTX 3060? 
 
 
Nemluvíme zde navíc jen tak do větru, neboť se už objevily dva konkrétní modely 6GB RTX 3060, a to od společnosti Palit Microsystems. Jedná se o registraci pro South Korean National Radio Research Agency. 
 
 
Právě o 6GB kartě RTX 3060 ale neslyšíme poprvé. Původně to mělo být tak (což s jistotou už nikdy nezjistíme), že RTX 3060 12GB měla využít plnou verzi GPU s 3840 CUDA jádry a RTX 3060 6GB pak mírně osekanou verzi s 3584 CUDA jádry. Jenomže poté byla ohlášena jen 12GB verze, a to právě s nižším počtem 3584 CUDA jader.
 
Rozhodla se tak NVIDIA, že 6GB verzi karty přeci jen vypustí na trh? To můžeme opravdu jen těžko říci, ostatně nedávno se objevil i záznam jisté 8GB verze RTX 3060, a to také spojený se společností Palit Microsystems. Ovšem pokud by mělo jít o tu pravděpodobnější možnost, pak ta rozhodně ukrývá spíše 6GB kartu, neboť ta by nevyžadovala odlišnou šířku sběrnice a NVIDIA by prostě jen snížila kapacitu paměti, pro což by se dala použít i ta samá PCB či GPU. Ovšem to už je stejně spíše práce pro samotné výrobce karet vzhledem k tomu, že NVIDIA nepřichystala svou vlastní Founders Edition karty RTX 3060. 
 
Zdroj: VideoCardz 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny
Google se rozhodl zrychlit aktualizace svého prohlížeče. Novou verzi chce vydávat každé čtyři týdny místo stávajících šesti. Uživatelé se tak mohou těšit na častější novinky. Tato změna začne platit od Chromu 94.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K
Dlouho očekávaný nový model Nintendo Switch by měl být představen v letošním roce a na trh se dostat nejpozději před Vánoci. Hlavní, ale nikoliv jedinou novinkou se stane 7palcový OLED panel od Samsungu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty
Microsoft právě vydal aktualizaci svého prohlížeče Edge, která přináší několik zásadních novinek. Verze 89 zrychluje start o desítky procent a snižuje nároky na výkon. Došlo i na dlouho očekávané vertikální seskupení karet.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken
Velká Británie má bohatou historii kamer sledující obyvatele. Doprovodný software slouží k identifikaci lidí a nyní bude využíván ke hledání dalších hříšníků. Cílem budou řidiči, kteří vyhazují odpadky z oken aut.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
GeForce RTX 3080 Ti bude mít také omezený výkon pro těžbu Etherea GeForce RTX 3080 Ti bude mít také omezený výkon pro těžbu Etherea
Jako první s omezením výkonu při těžbě Etherea přišla karta GeForce RTX 3060 a NVIDIA jasně naznačila, že nebude poslední. Nyní už můžeme pomalu mluvit o nástupu RTX 3080 Ti, která má dostat stejné opatření. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů