www.svethardware.cz
>
>
>
>

Zocalo: nové cloudové úložiště od Amazonu

Zocalo: nové cloudové úložiště od Amazonu
, , aktualita
Amazon.com přihazuje do pomyslného balíčku cloudových úložišť a rozšiřuje řady poskytovatelů dat v cloudu o novou službu, kterou je Zocalo. Má přímo konkurovat službám jako Google Drive a Dropbox. Vyzkoušet jej můžete zdarma již nyní.
K oblíbeným
reklama
Nové cloudové datové úložiště Zocalo je nový přírůstek divize Amazon Web Services. Jedná se o službu zaměřující se převážně na firemní klientelu a záměrem Amazonu je přímo konkurovat službám Google pro firmy.

Zocalo funguje velmi podobně, jako například Dropbox, Box, nebo již zmíněná služba Google Drive. Jedná se o službu umožňující klasickou týmovou kolaboraci, přístup ze všech možných zařízení, kvalitní zabezpečení a mimo jiné také možnost integrace do Active Directory.





Data jsou zpoplatněna způsobem typickým pro Amazon - čím větší datový prostor využíváte, tím méně za následná data platíte. Základní sazba je 5 USD / uživatel / měsíc (přibližně 100 Kč) a dostanete k dispozici 200 GB dat pro každého uživatele, přičemž za každý další 1 GB dat si Amazon bude účtovat 0.03 USD (přibližně 60 haléřů). Nad 1 TB je pak cena za 1 GB zase o něco nižší.

Je otázkou, nakolik je tento finanční model konkurenční právě výše zmiňovaným subjektům, pokud vezmeme v úvahu skutečnost, že Google již nyní nabízí za 10 USD / uživatel / měsíc (přibližně 200 Kč) neomezený datový prostor. Dropbox má také pro firemní klienty připravené neomezené datové úložiště s mírně vyšším poplatkem 12 USD / měsíc / uživatel (přibližně 240 Kč).

Nezapomnělo se ani na možnost vyzkoušení služby. Testovací období je limitováno 50 uživateli a právě 200 GB datového prostoru pro každého uživatele. Po 30 dnech ovšem začne Amazon data účtovat dle modelu uvedeného výše.

Celá tato novinka je zajímavá také tím, že Amazon svým způsobem přímo konkuruje službám svých vlastních zákazníků. Není žádným tajemstvím, že jedním z jeho velkých klientů a uživatelů jeho cloudové infrastruktury je právě Dropbox. Amazon již v minulosti také dokázal, že umí své ceny velmi rapidně snížit, což by mohlo opět vytvořit zajímavou situaci na poli cloudových datových úložišť.

Zdroj: VentureBeat
reklama
Nejnovější články
Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů
A výsledná částka může být ještě mnohem vyšší, neboť VLSI žaluje firmu Intel ve více státech, přičemž ten se pochopitelně brání a chystá se odvolat. O co konkrétně v tomto případu ovšem jde a které patenty měly být porušeny?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek