www.svethardware.cz
>
>
>

Zoom si nevystačí s videokonferencemi, chce přidat e-mail a kalendář

Zoom si nevystačí s videokonferencemi, chce přidat e-mail a kalendář
, , aktualita
Společnost Zoom chce svým zákazníkům nabídnout komplexní balíček služeb, které využijí i po návratu do kanceláří. Již příští rok tedy údajně začne testovat e-mailového klienta, plánuje nejspíš také kalendář.
K oblíbeným
reklama
V letošním roce zaznamenaly raketový nárůst počtu uživatelů služby, které umožňují vzdálenou komunikaci v rámci firem a jiných institucí. Patří mezi ně také Zoom, který překvapil své investory zvýšením ceny akcií o 500 %. Po odeznění pandemie koronaviru se většina zaměstnanců nejspíš vrátí do kanceláří, a tím se potřeba softwaru pro videokonference zase sníží. Zoom proto hledá způsob, jak neztratit svou početnou uživatelskou základnu a chce vytvořit komplexnější balíček služeb pro firemní zákazníky. V současné době tohoto totiž kromě videohovorů zase tolik neumí, zatímco konkurenční balíčky Microsoft 365 nebo Google Workspace nabízí celou řadu dalších nástrojů.
 
 
Podle nepotvrzených zpráv, se kterými přišel web The Information, proto Zoom plánuje rozšíření platformy o další aplikace. K videohovorům by se tak v budoucnu mohl přidat e-mailový klient a kalendář. Vývoj webové e-mailové schránky je podle zdroje v plném proudu a ke spuštění by mělo dojít v příštím roce, nejprve údajně v testovací verzi. Kalendář se možná objeví později a dokonce ani není jasné, zda na této funkci začali vývojáři už vůbec pracovat. Uživatelé Zoomu tak budou muset minimálně ještě pár měsíců spoléhat na řešení třetích stran. Pokud si nyní chcete naplánovat videokonferenci v Zoomu, musíte k tomu použít Outlook nebo Kalendář Google.
 
Podle finančních výsledků za třetí čtvrtletí 2020 zaznamenal Zoom meziroční nárůst tržeb o 367 % a čistý zisk ve výši skoro 200 milionů dolarů. Poptávka po videokonferencích neklesala ani v uvedeném kvartálu, proto společnost zvýšila svůj odhad tržeb za fiskální rok 2021 na 2,57 miliard dolarů. Počet firem a institucí s více než deseti zákazníky, kteří využívají ke své práci Zoom, měl přesáhnout 433 tisíc. Jenže příští rok se očekává návrat většiny zaměstnanců do kanceláří. Apple a Google počítají s home office minimálně do června 2021. Další vývoj pravděpodobně bude záviset na aktuálním stavu očkování proti covidu-19.
 
Zoom letos na jaře koupil společnost Keybase, která se zabývá end-to-end šifrováním pro zasílání zpráv a cloudové úložiště. Proto překvapí, že firma vzhledem k příznivé finanční situaci neprovedla i další akvizici, aby své portfolio rychleji rozšířila o nové aplikace. Podle webu The Information měly nabídky pracovních pozic naznačit, že Zoom plánuje rozšířit nabídku funkcí svého chatu a také vylepšit integraci se službami třetích stran jako Dropbox nebo Asana. Zástupce americké společnosti odmítl komentovat cokoliv ohledně chystaných novinek na své platformě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře