reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

ZOTAC GeForce GTX 660 Ti Extreme přichází

, , aktualita
ZOTAC GeForce GTX 660 Ti Extreme přichází
Minulý týden ZOTAC oficiálně ohlásil nové grafické karty GeForce GTX 660 i v edici AMP!, přičemž server Expreview vyšťoural ještě něco zajímavějšího, o čemž samotný ZOTAC zatím pomlčel. Jedná se o kartu GeForce GTX 660 Ti Extreme, která...
ZOTAC GeForce GTX 660 Ti Extreme přichází
Minulý týden ZOTAC oficiálně ohlásil nové grafické karty GeForce GTX 660 i v edici AMP!, přičemž server Expreview vyšťoural ještě něco zajímavějšího, o čemž samotný ZOTAC zatím pomlčel. Jedná se o kartu GeForce GTX 660 Ti Extreme, která je určena pro overclockery, kteří se nebojí. Zařazena bude také do série GamerForce, stejně jako GTX 670 Extreme a GTX 680 Extreme.

Nová karta GeForce GTX 660 Ti Extreme je až na zbarvení chladiče a nižší šířku paměťového rozhraní v podstatě stejná jako GTX 670 Extreme, alespoň dle dostupných informací. Výkonné prvky zde využijí robustní 13fázové napájení VRM, které bere energii především z 6pinového a 8pinového konektoru PCIe. Pak tu je podpora modulu OC+ a velký chladič se dvěma 92mm ventilátory a pěti 8mm heatpipe.

Redaktoři Expreview již měli kartu k dispozici, a tak provedli řadu testů, které ukázaly, že její výkon je srovnatelný právě s GeForce GTX 670, a je tedy o cca 12 % rychlejší než GTX 660 Ti. Co se týče přetaktování, pak se základním chladičem se jim povedlo GPU vyhnat až na 1401 MHz a paměti na 1902 MHz (7,608 GHz efektivně) s propustností 182,6 GB/s. V 3DMark11 na nastavení Performance pak karta dostala skóre P9232 (ekvivalentní s GTX 680).

Zdroj: Expreview
reklama
reklama
reklama