www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ZOTAC ZBOX nano XS: miniPC dostaly vyšší výkon

ZOTAC ZBOX nano XS: miniPC dostaly vyšší výkon
, , aktualita
ZOTAC známe jako jednoho z výrobců miniaturních počítačů a v případě řady ZBOX nano XS můžeme mluvit přímo o počítačích do dlaně. Ty přitom nyní dostaly vyšší výkon, jejž zajistí procesory Core i3.
K oblíbeným
reklama
Společnost ZOTAC přitom pro své nové modely ZBOX MI521 nano XS nevyužila nejnovější procesory Broadwell, ale stále ještě 4. generaci Intel Core i3, ovšem to je celkem zřejmé. Konkrétně se v této sérii uplatní procesor Intel Core i3 4030U se dvěma jádry a grafikou HD Graphics 4400.

Za zmínku také stojí podporované rozlišení 4K (Ultra HD), přičemž v nabídce obrazových rozhraní jsou porty HDMI a mini DisplayPort. Výrobce tento počítač doporučuje především jako malou multimediální základnu, a to i díky podpoře technologií Clear Video HD, InTru 3D a Quick Sync Video, nicméně počítači jistě bude chybět především jedna věc, a to možnost využití pevného disku. Máme zde totiž jen jednu pozici pro mSATA SSD a ty se jako médium pro uložení velkého množství dat zrovna nehodí.

Jako obvykle přichází na trh dvě verze, a to základní ZBOX MI521 nano XS bez pamětí a SSD a ZBOX MI521 nano XS-P se 4 GB DDR3L a 128GB mSATA SSD. Oba pak mají společný zmíněný procesor a ostatní vlastnosti, k nimž přidáme také ještě čtečku karet SD/SDHC/SDXC, gigabitový Ethernet, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.0, dva USB 2.0 vepředu, dva USB 3.0 vzadu a dva 3,5mm konektory pro sluchátka a mikrofon. Počítače jsou určeny především pro Windows 7 a 8 ve 32bitové i 64bitové verzi.

O dostupnosti a ceně se výrobce nezmínil.

Zdroj: TZ ZOTAC
reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek