reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ZOTAC ZBOX nano XS: miniPC dostaly vyšší výkon

1.10.2014, Jan Vítek, aktualita
ZOTAC ZBOX nano XS: miniPC dostaly vyšší výkon
ZOTAC známe jako jednoho z výrobců miniaturních počítačů a v případě řady ZBOX nano XS můžeme mluvit přímo o počítačích do dlaně. Ty přitom nyní dostaly vyšší výkon, jejž zajistí procesory Core i3.
Společnost ZOTAC přitom pro své nové modely ZBOX MI521 nano XS nevyužila nejnovější procesory Broadwell, ale stále ještě 4. generaci Intel Core i3, ovšem to je celkem zřejmé. Konkrétně se v této sérii uplatní procesor Intel Core i3 4030U se dvěma jádry a grafikou HD Graphics 4400.

Za zmínku také stojí podporované rozlišení 4K (Ultra HD), přičemž v nabídce obrazových rozhraní jsou porty HDMI a mini DisplayPort. Výrobce tento počítač doporučuje především jako malou multimediální základnu, a to i díky podpoře technologií Clear Video HD, InTru 3D a Quick Sync Video, nicméně počítači jistě bude chybět především jedna věc, a to možnost využití pevného disku. Máme zde totiž jen jednu pozici pro mSATA SSD a ty se jako médium pro uložení velkého množství dat zrovna nehodí.

Jako obvykle přichází na trh dvě verze, a to základní ZBOX MI521 nano XS bez pamětí a SSD a ZBOX MI521 nano XS-P se 4 GB DDR3L a 128GB mSATA SSD. Oba pak mají společný zmíněný procesor a ostatní vlastnosti, k nimž přidáme také ještě čtečku karet SD/SDHC/SDXC, gigabitový Ethernet, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.0, dva USB 2.0 vepředu, dva USB 3.0 vzadu a dva 3,5mm konektory pro sluchátka a mikrofon. Počítače jsou určeny především pro Windows 7 a 8 ve 32bitové i 64bitové verzi.

O dostupnosti a ceně se výrobce nezmínil.

Zdroj: TZ ZOTAC
reklama