reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Zvukové čipy Creative získávají na popularitě u výrobců motherboardů

, , aktualita
Zvukové čipy Creative získávají na popularitě u výrobců motherboardů
Firma Creative Labs je známa zvukovými kartami Sound Blaster, které jsou na trhu již přes deset let a stále jsou na špičce. Bohužel pro výrobce přídavných zvukových karet, a tedy především pro firmu Creative Labs, nastal nepříznivý vývoj,...
Zvukové čipy Creative získávají na popularitě u výrobců motherboardů
Firma Creative Labs je známa zvukovými kartami Sound Blaster, které jsou na trhu již přes deset let a stále jsou na špičce. Bohužel pro výrobce přídavných zvukových karet, a tedy především pro firmu Creative Labs, nastal nepříznivý vývoj, když výrobci základních desek začali integrovat na motherboardy zvukové čipy. Ty sice nebyly tak kvalitní jako PCI zvukovky SB či jiné, přesto mnoha uživatelům postačují a rázem tak začal Sound Blaster mírně upadat v zapomnění i přes stálou inovaci v podobě karet Live!, Audigy a dalších.Sound Blaster Live! však podle Creative Labs i přes své stáří sedmi let poskytuje vysoce kvalitní zvuk, který předčí integrované čipy i nové HD Audio. Toho jsou si vědomi i výrobci desek a tak začínají integrovat na své desky i vysoce kvalitní čipy SB Live! 24bit. Jako příklady mohou posloužit desky Gigabyte GA-G1915P, MSI u svých desek K8N Diamond a P4N Diamond, Shuttle pak u desky SD31P a od podzimu také u desek SD11G5, SD35P a M1000.

Čip Sound Blaster Live! 24bit podporuje 24bit/96kHz audio, 7.1 zvuk s technologií EAX.Speciální sada softwaru pak obsahuje "vychytávky" typu Bass Boost, Multi-Band Graphic Equalizer, Audio Clean-Up a další.

Zdroj: www.xbitlabs.com
reklama
reklama
reklama