www.svethardware.cz
>
>
>
>

ZyXEL si připravil počeštěný jednodiskový NAS

ZyXEL si připravil počeštěný jednodiskový NAS
, , aktualita
Společnost ZyXEL Communications zařadila do nabídky nové domácí síťové úložiště NSA310 jako nástupce modelu NSA210, oproti němuž má mít 3x větší výkon. Jedná se o jednodiskový NAS s podporou až 3TB pevných disků a kompletně lokalizovaným...
K oblíbeným
reklama
Společnost ZyXEL Communications zařadila do nabídky nové domácí síťové úložiště NSA310 jako nástupce modelu NSA210, oproti němuž má mít 3x větší výkon. Jedná se o jednodiskový NAS s podporou až 3TB pevných disků a kompletně lokalizovaným uživatelským prostředím.

Dnes nás již nemůže překvapit integrovaný mediální server podporující DLNA (zde ve verzi 1.5) pro streamování multimédií do kompatibilních zařízení, jako jsou třeba televizory, přehrávače, herní konzole, apod. NSA310 podporuje také UPnP, obsahují iTunes server i SqueezeCenter.

Data můžeme stahovat přímo pomocí NAS serveru díky klientům eMule či BitTorrent a pak se nás ZyXEL ve zprávě snaží ohromit energetickou úspornosti, která je prý o 85% vyšší než u "podobných úložišť". To by bylo vskutku úžasné, pokud by však taková úložiště dle představ ZyXELu neměla spotřebovat až 200 W, což je samozřejmě u moderních jednodiskových NAS vybavených procesory ARM nesmysl. Nicméně NSA310 nám nabídne také možnost automatického zapnutí a vypnutí v uvedeném čase, což nemusí být všude pravidlem.

Dále se NSA310 zaměřuje na zálohování a nabízí známou funkci kopírování a synchronizace dat z úložného zařízení v portu USB (jsou zde dva USB 2.0) pomocí jednoho tlačítka. Pak nechybí monitoring údajů ze S.M.A.R.T., detekce útoků z Internetu a následná blokace IP adres, šifrování přenosů přes HTTPS/FTPS, možnost vytvoření RAID 1 pomocí portu eSATA a druhého disku. A abychom nezapomněli, ethernetový port zvládne až 1 Gbps, ovšem o specifikacích si můžete sami počíst na stránkách výrobce (viz zdroj).

ZyXEL NSA310 je již k dispozici za cenu kolem 2200 Kč s DPH.

Zdroj: TZ ZyXEL
reklama
Nejnovější články
Western Digital míří k soudu za zatajování SMR ve svých HDD Western Digital míří k soudu za zatajování SMR ve svých HDD
V polovině letošního dubna vypukl velký skandál společnosti Western Digital. Zjistilo se totiž, že některé její disky měly technologii SMR, kterou ale WD nikde neuvedlo. Nejde totiž o něco, co by bylo zrovna žádoucí. Není divu, že je nyní na stole žaloba.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Týdenní šance o mobilní NAS QNAP QGenie (17.2. - 23.2.) Týdenní šance o mobilní NAS QNAP QGenie (17.2. - 23.2.)
Získat hodnotnou cenu za zodpovězení 3 otázek? Taková byla od 17.2. do 23.2. naše Týdenní šance se společností QNAP, v které jste mohli vyhrát mobilní NAS QNAP QGenie QG-103N. Doplněno o vyhodnocení.
Dnes, soutěž, Karel Polívka
Na WSU úspěšně řeší problémy s životností Na-Ion akumulátorů Na WSU úspěšně řeší problémy s životností Na-Ion akumulátorů
Vědci v Washington State University (WSU) a Pacific Northwest National Laboratory (PNNL) se snaží vyřešit problémy sodíkových akumulátorů, které by mohly nahradit ty lithiové. Nyní už dokázali výrazně zvýšit jejich životnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rádi byste si vyzkoušeli Half-Life: Alyx, ale nemáte VR? Modifikace to umožní Rádi byste si vyzkoušeli Half-Life: Alyx, ale nemáte VR? Modifikace to umožní
Společnosti Valve se povedlo zvednout velkou vlnu nadšení, když ohlásila další díl své zbožňované série Half-Life, ovšem zároveň s tím dokázala nakrknout možná ještě větší počet lidí, když se ukázalo, že Alyx bude pouze pro VR headset. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Huawei utratil přes 23 miliard dolarů za zásoby čipů amerických firem Huawei utratil přes 23 miliard dolarů za zásoby čipů amerických firem
Zajímavá zpráva přichází od Nikkei Asian Review. Dle ní měla společnost Huawei utratit vpravdě mamutí částku za zásoby "nezbytných komponent", které jí mají vydržet alespoň rok a půl. Co za tím vězí? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář