reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

ZyXEL uvádí nový gigabitový router s NetUSB a QoS

, , aktualita
ZyXEL uvádí nový gigabitový router s NetUSB a QoS
Společnost ZyXEL se přihlásila se svým novým bezdrátovým routerem NBG4615 v2, jenž má nabídnout vyšší výkon než starší verze NBG4615, gigabitové ethernetové porty, řízení provozu QoS a také funkci NetUSB. Tu sice ve zprávě zmiňuje hned několikrát,...
ZyXEL uvádí nový gigabitový router s NetUSB a QoS
Společnost ZyXEL se přihlásila se svým novým bezdrátovým routerem NBG4615 v2, jenž má nabídnout vyšší výkon než starší verze NBG4615, gigabitové ethernetové porty, řízení provozu QoS a také funkci NetUSB. Tu sice ve zprávě zmiňuje hned několikrát, ovšem zapomíná nám sdělit její funkci. Nicméně tu můžeme vytušit už z jejího názvu - jde o sdílení dat paměťového zařízení připojeného na port USB, ovšem k tomu je potřeba na cílovém počítači mít nainstalovánu Share Center Utility, takže jde o funkci nabízenou pouze firmou ZyXEL, tedy alespoň pod tímto názvem. Jiné routery přitom pracují třeba po připojení externího pevného disku jako klasické NAS, i když s omezenými funkcemi.

Dále můžeme díky NBG4615 v2 využívat síť Wi-Fi, což bude 300Mbps verze 802.11n. Tu můžeme zpřístupnit se zabezpečením pro vybrané uživatele a k tomu nabídnout internetovou konektivitu také hostům, třeba s omezenou datovou propustností. Pak výrobce zmiňuje hardwarový překlad adres (NAT), nechybí ani tlačítko WPS pro rychlé a snadné nastavení zabezpečeného připojení přes Wi-Fi a také tu je na výběr mezi dvěma režimy - Easy Mode a Expert Mode s dalšími možnostmi pro nastavení.

Nakonec byla zmíněna funkce umožňující plánované zapínání a vypínání bezdrátové sítě. Vypadá to tedy na celkem běžný Wi-Fi router, jehož podrobné specifikace jsou již na stránkách výrobce (viz zdroj).

Zdroj: TZ ZyXEL
reklama
reklama
reklama