www.svethardware.cz
>
>
>

ZyXEL uvádí standard HomePlug AV2 s propustností 600 Mb/s

ZyXEL uvádí standard HomePlug AV2 s propustností 600 Mb/s
, , aktualita
Společnost ZyXEL si připravila nové produkty standardu HomePlug AV2, které zvládnou po domácích rozvodech elektrické energie přenášet také data s propustností až 600 Mbps. Konkrétně jde o řadu PLA5000 Gigabit Ethernet HD, která jako jedna...
K oblíbeným
reklama
Společnost ZyXEL si připravila nové produkty standardu HomePlug AV2, které zvládnou po domácích rozvodech elektrické energie přenášet také data s propustností až 600 Mbps. Konkrétně jde o řadu PLA5000 Gigabit Ethernet HD, která jako jedna z prvních daný standard podporuje. Jde tak o zrychlení přenosových rychlostí o 100 Mbps v porovnání s přeedchozím standardem.

Řada PLA5000 Gigabit Ethernet HD se skládá ze dvou zařízení, a to adaptérů PLA5205 a PLA5215 slibujících jako obvykle jednoduché nastavení, zabezpečenou komunikaci pomocí 128bitového šifrování AES a dosah až 300 metrů. Tato zařízení tak můžeme využít tam, kde Wi-Fi nemá dostatečný signál a vedení klasického Ethernetu je složité, zatímco rozvody elektřiny jsou naopak v daném místě dostupné.

Celá sada je již také dostupná a přijde nás na cca 1850 Kč s daní. Více se o zařízení dozvíte v odkazu na zdroj aktuality.

Zdroj: TZ ZyXEL

ZyXEL PLA5205-EU0201F
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

reklama
Nejnovější články
ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety
Přímá detekce samotných exoplanet stále není běžná záležitost a jen několik z tisíců se tako povedlo nalézt. A v případě PDS 70c platí nejen to, nově se dokonce objevil i formující se v rotujícím disku materiálu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu
Ještě donedávna platilo, že společnost TSMC reagovala odmítavě na lákání Evropské unie, ovšem nyní se přímo od jejího předsedy dozvídáme, že to může nakonec dopadnout jinak. TSMC totiž láká představa továrny v Německu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí
S nárůstem podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektrické energie stoupá také potřeba řešit jejich nestálost. Společnost Form Energy má řešení v podobě železito-kyslíkových baterií. Levnějších a ekologičtějších.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla
Federal Aviation Administration (FAA) změnila pravidla pro definici astronautů, a tak Richard Branson i Jeff Bezos a posádky jejich raket podle této novinky ještě nejsou astronauty. Jde o první změnu definice od roku 2004.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16 Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16
AMD vytvořilo svou technologii FidelityFX Super Resolution skutečně tak, aby mohla pracovat na co možná nejširším okruhu grafických čipů. Tomu odpovídá i to, že můžeme využít tzv. FP32 fallback, pokud není k dispozici nejvhodnější hardware.
Dnes, aktualita, Jan Vítek