www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

3DMark má nový test Mesh Shaderů, jaké jsou výsledky Ampere a RDNA2?

3DMark má nový test Mesh Shaderů, jaké jsou výsledky Ampere a RDNA2?
, , aktualita
Intel nedávno ukázal snímek z nového testu 3DMarku, který měl běžet na novém herním čipu Xe-HPG. Nyní tu máme už samotný test 3DMark Mesh Shaders, jenž měří příslušný výkon grafických karet. 
K oblíbeným
reklama
3DMark Mesh Shaders Feature Test byl vyzkoušen už na Xe-HPG, ale my se raději podíváme na to, jak se předvedou karty, které jsou už reálně na trhu (svým způsobem). Mesh Shadery jsou jedna ze čtyř zásadních novinek, které přineslo API DirectX12 Ultimate, a to vedle DX Ray Tracing, Sampler Feedback a Variable Rate Shading. Pro ray tracing a variabilní shadery už UL Benchmarks připravili pro svůj 3DMark příslušné testy, a nyní tak byly na řadě Mesh Shaders. 
 
 
Jde o krátký test, v němž je scéna vykreslována nejdříve bez využití Mesh Shaderů a poté s nimi, přičemž se sleduje, o kolik procent naroste výkon, respektive lze mluvit spíše o násobcích výkonu. 
 
Z provedených testů můžeme zjistit třeba to, že Turingy jsou oproti Ampere rychlejší v základní části testu, ovšem po zapnutí Mesh Shaderů už nemají šanci. A mezi Turing RTX a Ampere se pohybuje nová generace AMD RDNA2. Nicméně provedených testů je ještě málo a hlavně jsme se dozvěděli i to, že AMD vypustilo do světa nové ovladače 21.2.2, které výkon Mesh Shaderů opravdu prudce zvyšují:
 
 
Dříve Radeon RX 800 XT dosáhl bez a s Mesh Shadery výsledných 26 a 206 FPS a nově je to 28 a 524 FPS, čili nárůst výkonu je o 1770 procent, zatímco ze stáje NVIDIE je dle VideoCardz nejlepší RTX 3090 s nárůstem o 865 procent. Ovšem za chvíli může zase přikvačit NVIDIA také s novými ovladači, takže zatím ještě opravdu nelze dělat žádné závěry o tom, kdo má Mesh Shadery lépe zvládnuté. Ostatně jde také jen o krátký syntetický feature test a jiné to může být v samotných hrách. 
 
Ukazuje se však, že Mesh Shadery mohou být opravdu velice užitečné v geometricky velice složitých scénách, díky čemuž bychom se mohli těšit na hry s mnohem detailnějším a bohatším prostředím. Jde o nový způsob pro zpracování geometrických dat, který značně zjednodušuje grafickou pipeline a odstraňuje úzké hrdlo ve výkonu. Mesh Shadery umí rozdělit velké modely na menší části (meshlets), které se pak zpracovávají paralelně a celkově efektivněji. Nahrazují tím i klasické vertex shadery, tesselaci a geometrické shadery. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala