reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od 8-bit
Otevřte ten zkrácený datasheet a na 1. straně je blokové schéma. Můžete mi ukázat, kde proboha vidíte nějaké procesorové jádro, tj. věc, obsahující ALU a řadič, která vykonává nějaké instrukce z paměti? Též bych rád viděl ARM jádro, které dokáže v reálném čase zpracovávat obraz s datovým tokem skoro 1 GB­/s..
Odpovědět0  0
Obraz v tomto rozlišení chodí přes VGA úplně normálně, takže nevidím důvod používat cca 10* pomalejší USB.

Moc bych nespoléhal na to, že to se to zvládne živit ze 2 USB portů. Maximální odebíraný proud podle specifikace USB 2.0 je 0,5 A. Tento zvrhlý nápad to překračuje skoro dvojnásobně. Proudovou ochranu si každý výrobce řeší jinak, třeba v thinkpadu mi začíná reagovat od 1 A, což je jenom 100 mA nad odběrem tohoto ­"monitoru­". To za předpokladu, že se proud rozdělí rovnoměrně.. Nechci vědět co by to dělalo na nějakých noťasech s proudovou ochranou řešenou 0,5A polyswitchem.
Odpovědět0  0
Tak to je luxus, 20 000 000 : 1, to je asi jako rozdíl mezi nocí a jaderným výbuchem:­-D
Odpovědět0  0
Pro mě podobné osoby se zkaženým smyslem pro humor je to vysvětleno zde :­-­]
http:­/­/www.dfens­-cz.com­/view.php?cisloclanku=2004020101
Odpovědět0  0
Tlumivky ve spínaném zdroji na grafické kartě jsou opravdu převratná novinka.
Dále jak vypadají takové vysokokapacitní kondenzátory z tantala? Na fotce vidím jenom elekrolyty.
Odpovědět0  0
Pochybuju že se najde někdo kdo za tohle vyhodí skoro 70k, za podobnou cenu se dá sehnat TP W700..
Odpovědět0  0
Tak evidentně už chtějí *vit i řady T a W, za ten poměr stran 16:9 by někdo zasluhoval upálit.
Odpovědět0  0
Ten kontrast 80 000:1 je jako poměr světelného toku zapnutého a vypnutého stavu? Jestli ne tak asi technologie LCD dost pokročila, jsem si myslel že TN panel může mít kolem 600:1 a poslední PVA dosahuje maximálně asi 3000:1. Jinak se divím že ty integrované chrchláky nemají výkon aspoň kilowatt.
Odpovědět0  0
Tak asi mají samozvaní nejlepší inženýři zkažený smysl pro humor :­-­) Taky se vsadím že ten displej bude lesklý, což je zlo za které by někdo zasluhoval upálit.
Odpovědět0  0
8-bit (38) | 8.10.200914:42|G550: et tu, Lenovo?
T60 měly ještě IPS displeje což je u NTB docela velká přidaná hodnota, až potom to jde pomalu do kelu. Od T61 dál je to všechno TN a PVA panely dávají jenom do tabletů a W700. Já mám W500 a můžu říct že je perfektní a zpracování je pořád na precizní úrovni. Nicméně 1,5mm mezera u mechaniky v ultrabay šachtě, která se tam o tuto vzdálenost může vesele hojdat, vrzající kryt před klávesnicí a umístění audio konektorů z přední strany byly dříve asi nemyslitelné věci. Nejvíc mě ale vytočila absence konektoru pro modul LPT a COM portů v ultrabay:­-(
Odpovědět0  0
Meleš nesmysly. Frézování takové skořápky ještě s těma zakulacenýma hranama by bylo neúnosně časově i ekonomicky náročné ­(95% odpadu, který někdo musí znovu přetavit­). Takhle se vyrábějí jenom prototypy, kde nevadí že frézování jednoho kusu zabere několik desítek minut. V případě velkovýroby se to normálně odlije a pak se jenom dofrézujou­/ dovrtají nějaké detaily, styčné plochy a závity. Je pravda že pec je docela nákladná, ale zase odlévá klidně několik desítek kusů současně. Pokud nevěříš, podívej se jak vypadá třeba rozkuchaný HDD.
Odpovědět0  0
To už je celkem slušný flame, kvůli jednomu nahnilému jabku :­-D
Odpovědět0  0
A kvůli tomu muselo vylézt tolik mravokárců, že je mi z toho na blití. Jen nepochopím jednu věc­- proč někdo degraduje z thinkpadu na macbook :­-D
Odpovědět0  0
3­) Další možností je, že ho ty omalovánky za týden přestanou bavit ­(v tom případě by ten firmware nepoužíval ale pouze zkoušel­). Pak bude pravděpodobně před jabkama varovat případné zájemce v jeho okolí, kteří by na to mohli naletět. Tato možnost podle mě také nijak neodporuje etice.

pozn: že je student usuzuju z jeho rétoriky a také z toho, že si koupil MSI Wind, jestli tomu tak není, dotyčnému se omlouvám:­-­)

ps.: Sorry za způsob odeslání, ale z nějakého důvodu to nešlo poslat najednou.
Odpovědět0  0
2­) Pokud si nějaký slovenský ­(asi­) student stáhne ­(pokud z nějakého rapida tak je to doposud úplně legální­) jablečný firmware, a jabko­-NTB by si stejně nikdy nekoupil protože nemá ve zvyku vyhazovat prachy do kanálu, jablek určitě neubude. Protože to asi občas dovleče třeba na nějakou přednášku, je zde pravděpodobnost, že se ten soft nějakému méně náročnému člověku zalíbí a ten NTB si koupí, i přes to, že jsou dražší než o hodně lépe vybavená Lenova řady T. Jablek tedy MOŽNÁ pribyde, ale nikdy neubude.
Zkus se zamyslet nad tím, proč nějaký Inventor za 600k má blbější ochranu proti kopírování než každá stupidní hra.
Odpovědět0  0
" to co děláš ty je krádež a zneužití,....­"
1­) Nevím jestli hovoříš ke mě, ale já na žádném svém kompu žádný jablečný soft nemám.
Odpovědět0  0
Vždyť můžou být jenom rádi že ten bordel neplaceně podporuje:­-­)­) Jinak ve svojí cenové kategorii jsou jablečné NTB odpad taky.
Odpovědět0  0
Myslím si že většině uživatelům OS od Micro$oftu vadí nejvíc ­"tvrdohlavost­" a to množství bordelu, které s každou novou verzí narůstá. Když už někdo chce přejít na jiný OS, tak obvykle opačným směrem­- na nějaký druh tučňáka. Přechod na ještě uzavřenější a ještě víc komerční OS by byl jako z louže do bahna. Firmwarem jsem to nazval kvůli tomu, že to oficiálně existuje výhradně na jejich HW, firmware nokie3410 taky nenazvu operačním systémem, přestože tam šly instalovat nějaké ­"aplikace­" :­-D
Na Apple designu mě nejvíc udivuje ta snaha o vytvoření něčeho rádoby luxusního bez ohledu na praktičnost, jinak lesklé černé plasty nesnáším taky.

Odpovědět0  0
Nechci rýpat, ale kdo by ten OS ­(nebo spíš firmware­) asi tak chtěl? Mimochodem asi jediná výjimečnost jejich HW je ten otřesný design.
Odpovědět0  0
Sice pozdě, ale ty Vaše perly musím reagovat.
1­) Pokud věříte tomu, že jakýkoliv LCD monitor s LED podsvícením má kontrast 1000000:1, tak jste vysoce naivní. Víc netřeba komentovat.
2­) A proč asi stojí 80k? To jako těch zbylých 72k za značku, a nebo jsou LCD za 80k určené k přejíždění tankem? Ten cenový rozdíl bude mimo jiné způsoben systémem podsvícení. V přpadě profi LCD tvoří podsvícení matice červených, zelených a modrých LED, za kterýma je asi 3cm difuzér. V případě LCD za 8k to bude pravděpodobně jedna řada bílých LED, nahrazující CCFL trubici. Protože LEDky už nemají všesměrvou vyzařovací charakteristiku, jsou zde menší nároky na systém světlovodů, které to ­"rovnoměrně­" rozvedou. S tím 100% barevným podáním bych si nebyl tak jistý, stačí se podívat na spektrální charakteristiku nějaké bílé LED. http:­/­/www.philipslumileds.com­/pdfs­/DS51.pdf
Proto taky displeje v PDA neumí zobrazit zelenou barvu. Další problém je ty LEDky uchladit, protože LEDku nemůžete nechat ­(narozdíl od CCFL­) si topit jak chce.
3­) Papírové pozorovací úhly jsou pro mě nejdůležitější kritérium­(ironie­), u SPVA panelu je zkreslení při vámi uváděném maximálním pozorovacím úhlu pouze přibližně 50%, problém je však v tom, že mi zbude jeden stupeň, pokud má vaše ALU i odčítačku, mohl jste na to již přijít taky. Problém je v tom, že když na LCD hledíte z 60cm a Y rozměr je 30cm, úhel od vrchu dolů je asi 50° ­(to vyžaduje už trochu náročnější matematické operace se kterými Vás nebudu zatěžovat­), takže je potřeba aby ten obraz byl v tomto rozsahu stabilní. V opačném případě se můžete kochat tím, kolik stejných barev je schopen monitor zobrazit.
4­) za A je to IPS a za B bych to za žádný zázrak nepovažoval, hlavně kvůli vybluté ­"černé­" barvě, přepáleným barvám ­(t není problém technologie ale jediného výrobce této technologie­) a růžovo­-zelenému zkreslení.
5­) ta odezva platí jenom ze určitých podmínek, zrovna u TN se pohybuje ­(když je papírově 2ms­) asi do 25ms.
6­) Vy si evidentně pod 100% kvalitou obrazu představujete něco takového ­(­-: http:­/­/images.google.cz­/images?hl=cs&q=backlight%20bleeding&lr=&um=1&ie=UTF­-8&sa=N&tab=wi
Odpovědět0  0
Přesně tak, co to může být jiného než TN a ještě s blbým podsvícením, nechápu proč se k tomuhle snižuje i DELL.
Na druhou stranu do kanclů kde jich jedou desítky a nezáleží na kvalitě obrazu to nemusí být špatné, protože třeba 2408wfp je docela pěkný přímotop :­-)
Odpovědět0  0
S takovou to tady bude za nedlouho vypadat jako v někde Číně nebo na Kubě.
Odpovědět0  0
Pokud to půjde nějak rozumně vykuchat, mohl by z toho být krásný průmyslový komp. Taky mě docela fascinuje velikost toho touchpadu :­-D
Ta výrobní cena je opravdu směšná když vezmu v potaz že jsem nedávno kupoval na hraní 3,5­" LCD 320*240 za 30 liber a ­"výroba­" řadiče s CPLD a RAM 128k*8 vyšla na další litr.
btw: Se z toho pravopisu třeba všichni po?erte ;­-)
Odpovědět0  0
To já mám zase kontrast oo:1 ­(limitně­), když moncek vypnu tak z něho žádné světlo vycházet nebude, jenom si musím udělat absolutní tmu. To ledkové podsvícení za 400$ při tloušťce panelu 16mm bude dle mého názoru řada bílých LED někde na spodku a pak se to prostě rozvede světlovody, takže lze očekávat homogenitu jako u notebookových LCD.
Je na každém, jestli je ochoten oželet vesmírné technologie jako lesklé černé plasty, plexisklo a dotyková tlačítka Starlight Touch ­(ideálně ještě podsvícená modrýma LEDkama, keřícíma přímo do ksichtu­) a připlatit nějakých 100$ za něco pořádného.
Odpovědět0  0
Tak tohle je fakt síla, škoda jen že nepatřím k těm co neví co s prachama :­-D LEDkové podsvícení, 16GB RAMek, 2 disky.. ani na trackpoint nezapoměli. Jenom by mně zajímalo co je v tom za akumulátor a jak dlouho to vydrží, protože to si může papkat minimálně tak 150W.
Odpovědět0  0
Se samozřejmě přidávám, už jsem po něm také volal :­-­)
A ještě bych měl návrh na zařazení do testování jedné drobnosti­- zobrazit černou a šedou­(třeba 7F7F7F­) plochu vyfotit cca z 0.5m, tam by šly pěkně vidět vady podsvícení, prosvítající ­"černá­" a neduhy použité technologie ­(vrch bude tmavší než spodek apod.)
Odpovědět0  0
Já monitor považuji za nejdlouhodobější investici do compu, takže už dlouho vybírám a mám už asi vybráno ­(pokud se ještě neobjeví nějaká škaredost­), tak jen čekám až bude dostupná nová revize. Nejdřív jsem chtěl něco do 10k a docela se mi líbil HP w2408h, než jsem spatřil fotky v diskusi na czc, to mi spadla čelist ­- pozor, jen pro otrlé ­(­-:
Protože už mám dost mého 18bitového panelu, byl to jediný TN monitor, který připadal v úvahu. Proto si radši připlatím 1­/3 navrch a snad nebudu dlouhou dobu na nic nadávat.
Co se týče těch rozdílů, tak podle toho co vidím trpí TN panely vždy dvěma nedostatky, které vždycky přebijou to ostatní. Podsvícení pomocí 2 trubic a ty barvy.
Odpovědět0  0
Je sice pěkné že se toho prodá nejvíc, ale 80% kupujících TN monitory si vybírá ten, u kterého výrobce napíše lepší čísla. VŠECHNY TN trpí stejnými nešvary­- děsné podsvícení ­(co bys taky chtěl od dvou CCFL na 24­"), vybluté barvy a 6b na barvu, což je 262144 odstínů ­(to není nic moc, a aby se ušetřilo na pár kouscích křemíku a i na drátech, používají se různé prasárny s podsvícením­). Protože jsou tady nejlepší recenze monitorů co jsem kde viděl, nebylo by od věci otestovat i něco pořádného a ne ty nejlevnější monitory.
Odpovědět0  0
Jsem se taky leknul že protokol :­-D
Jinak myslím, že je každý úplně nadšený vyvíjet další hovadiny pro tu obskurdnost se 20 reklamama a 100pix okrajema okna, která papá kolem 60MB RAMek ;­-)
Odpovědět0  0
windowsy jsou sice maras, ale aspoň nemusím vyvádět takovéto prasárny :­-D Ale pokud to nějak funguje tak nic proti ;­-)
Odpovědět0  0
jo, třeba nějaký rozežraný fracek co si koupí 3* gtx280, a to ještě v den uvedení na trh...
Reálné využití to má nanejvýš jako přímotop:­-­))
Odpovědět0  0
Bohužel to lidi stále nejvíc kupujou... Ale mravný LCD už dávno nebyl, to je pravda. Což takhle to spravit třeba DELLem 2408WFP? Vážně o něm uvažuju a chybí nějaká kvalitní recenze, kterých je na ty TN od Samsungu škoda :­-)
Odpovědět0  0
jj, ten jsem mel na mysli, a u alzasoftu je za 12k a navim na kolik by vysel dovezeny. Me ten zadek pripada docela efektni, ale je to samozrejme otazkou vkusu :­-­) Akorat ma trochu mensi LCD ­- 2,8­", ale na druhou stranu on je celkove maly a ten display je od kraje ke kraji..
Odpovědět0  0
Zdravim,
asi Ti budu muset rozsirit obzory, pac ten slavny zazrak ma 320*480... To je trochu malo kdyz za tu cenu se daji sehnat docela solidni MDA s VGA displayem, 530MHz CPU, 192MB RAM a 3,2Mpix fotakem. Nejak ale nechapu proc se nekteri thaiwansti vyrobci snazi delat Jabku podobny design.
Odpovědět0  0
Nepotrebuju pidi prstiky kdyz mam stylus :­-­) U toho Tveho zazraku bylo ale naprosto nezbytne nutne, aby umel vyhodnotit vic ­"otisku­". Proto byl osvedceny odporovy touch panel nepouzitelny a museli tam vrazit touch panel pracujici na principu povrchove akusticke vlny. Ten funguje tak, ze kdys se dotknes povrchu, zpusobis utlum signalu v urcitem okamziku ­(v obou osach­), ze ktereho se vypocita­(ji­) mista doteku. To je na jednu stranu super, protoze je to skoro neznicitelne a umi to vyhodnotit i vic nez 1 dotyk, ale je to nepresne a k utlumeni signalu je potreba velka stycna plocha. Z toho je jasne, ze to na dotek stylusu reagovat nebude a je potreba na to ­"tapat prackama­". Jinak zastavam nazor, ze cim vetsi rozliseni tim lip­(pokud nekdo nevidi tak si muze nastavit velikost fontu­), bohuzel si Jablickari mysleli neco jineho.. A co se vydrze baterky tyce, s moji starenkou ­(n311­) jsem vydrzel parit pocketUFO se stahlym vykonem podsviceni asi 5 hodin v kuse:­-)
Odpovědět0  0
Bych se tolik neradoval, pac jsou povinni ti vratit penize az po 3. reklamaci kvuli stejne zavade, takze pokud by ti vyplazli 10 000 tak by byli blbi. Nicmene ti to preju :­-)
Odpovědět0  0
Tyhle podprumerne telefony kupujou vetsinou ­(po poradne raklamni masazi­) americani, kteri PDA nikdy nevideli. A ze jich je. Jedna se pouze o nepraktickou a predrazenou ozdobu od NAHNILEHO JABKA ­(tapani na touchpanel prackama, vydrz baterky a OS designovany pro lidi s IQ<80­). Osobne nechapu jak si muze nekdo myslet, ze tohle prevalcuje WM, nejspis se jedna o stastneho majitele iPhone:­-)
Odpovědět0  0
Zdravím,
Já jsem zase docela zvědavý na DELL 2408WFP, 24­", je to S­-PVA, má 7 CCFL trubic, a cena je celkem přijatelná. Chtěl bych tedy poprosit o zařazení do fronty kdyby byl nějaký k dispozici :­-)
Odpovědět0  0