www.svethardware.cz
>
>
>

Acer XB280HK: první 4K LCD s NVIDIA G-Sync

Acer XB280HK: první 4K LCD s NVIDIA G-Sync
, , aktualita
Společnost Acer se pochlubila prvním LCD monitorem, který nabídne rozlišení 4K / Ultra HD a přitom využívá technologii NVIDIA G-Sync pro synchronizaci výstupu grafické karty s monitorem. Jde tedy především o herní LCD.
K oblíbeným
reklama
Pokud tedy máte doma sestavu, pro niž nebude rozhýbání her v rozlišení Ultra HD (3840 x 2160) velký problém, pak se můžete podívat na nabídku společnosti Acer. Ta připravila herní monitor XB280HK, který má jako první nabídnout takto vysoké rozlišení v kombinaci s technologií NVIDIA G-Sync. Ta poslouží k synchronizaci výstupu grafické karty GeForce s monitorem, takže bychom se neměli koukat na "roztrhané" snímky. Jde tedy o hardwarovou obdobu V-Sync, která však pracuje daleko lépe, přičemž dokáže redukovat i input lag.

Acer XB280HK dále nabízí technologie Flicker-less a Low dimming, které mají chránit oči před únavou tím, že zabrání poblikávání obrazu a nabídnou možnost nastavení nižší úrovně podsvícení než obvykle. Co se týče dalších specifikací, pak pozorovací úhly jsou 170° v obou směrech, což ukazuje na technologii TN.

Ve výbavě monitoru pak je i rozhraní DisplayPort 1.2 a také hub se čtyřmi porty USB 3.0. Stojan monitoru nabídne naklopení obrazovky v rozmezí -5 až 35 °, pak také rotaci obrazovky (120 °) a pak můžeme panel také zvednout o 150 mm. To je zatím vše, co Acer o tomto monitoru prozradil.

Acer XB280HK má dorazit ještě v tomto kvartálu na trh po celém světě, a to včetně Evropy, takže se o něm brzy dozvíme více.

Zdroj: TZ Acer
reklama
Nejnovější články
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD
Americký prezident Joe Biden se už dříve zaměřil na celosvětový problém s nedostatečnou kapacitou produkce počítačových čipů, který ohrožuje řadu dalších odvětví. Nařídil tak podrobné přezkoumání stavu průmyslu a dodavatelských řetězců. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů