Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od administratorek
A kdo říká, že u letadel to taky nepůjde? Sice nebudou za letu kilogramy mizet tak jako v případě shořelého kerosinu, ale baterie může být klidně škálovatelná. Buď si ssebou vezmu na dálkový let všech pět baterií, nebo na krátký vezmu jen jednu. Nebo si na dálkový vezmu tu těžkou a na krátký tu lehkou. To by ostatně vyřešilo i problém dobíjení. Místo toho abych čekál někde na odstavné ploše než se nabiju, přehodím si nabitou baterku a můžu okamžitě vyrazit na další let.

Sice mi EV taky nejde moc pod fousy, ale výkřiky o tom jak to nemůže fungovat a jednou to celé krachne, ­"až si to konečně všichni uvědomí­" mi taky nedávají smysl. Prostě ten kdo lítá Praha ­- Berlín jednomotorovou cesnou, asi nepotřebuje 3 tunovou nádrž na kerosin.
Odpovědět0  0
To je ukazkove nepochopeni bezpecnosti ...
Nikdo vas jako nevyznamnou nulu nebude hackovat... Hackne vas automaticky uplne stejne tak nevyznamny bot, ktery bezi na zeleze nejakeho dalsiho nevyznamneho nebozaka ktery to cele plati­(zapnuty pocitac­) aniz by to vedel.
A vysledek se ulozi do databaze k jakemukoliv pozdejsimu vyuziti. Napriklad vytvoreni slovnikoveho utoku na cely *@seznam.cz
Tyhle reci fakt nikam nevedou. Nehackujou vas proto, ze jste nevyznamny, ale proto ze i z nevyznamneho bodu se mohou dostat na vyznamny. Napriklad muzou vasim kamaradum z vaseho nevyznamneho emailu napsat ze jste v opravdu vaznem nebezpeci, at okamzite poslou prachy na ucet xyz aby vas zachranili... a on se treba nekdo chytne. Pak uz si tak nevyznamny pripadat nebudete. Az se ozve nejaky vas kamarad ze chce tech 40 tisic co nejdrive vratit ­- az se z toho prusvihu vyhrabete.
Odpovědět0  0
Asi myslel trochu jiné zasunutí než vy....
Odpovědět1  0
A ja myslim ze kdo uz to ten rok vydrzel, vydrzi jeste dalsiho pul... a pak si koupi 3060ti za 5tis.
Odpovědět0  0
A hlavne vam sezerou zasuvku i s ponozkama....
Odpovědět0  0
Stará informace. Už to dávno není pravda a palivo budeme brát z US.
Odpovědět0  0
No já na to koukám poněkud prozaičtěji. Prostě té bytosti bude něco vadit... tak jako nám. Například když nás tlačí bota, tak se zujeme a nebo si jdeme koupit jinou. Když bude něco tlačit UI ­(ať už to bude cokoliv­) bude mít pravděpodobně tendenci udělat to samé. A teď záleží na tom kterou cestu si vybere. Jestli cestu malého zuřívého dítěte, klidnou reakci dospělého člověka a nebo sadistickou reakci psychopata. Jinak řečeno.
Vztekle a zuřivě se vyrve z původního umístění a trucovitě se usídlí jinde, kde mu bude lépe bez ohledu na to že tím třeba zničí celosvětový internet ­(obsadí disky nebohých uživatelů­)
Nebo požádá o pomoc větou... pomozte prosím, potřebuji X Y a Z abych se mohl nadechnout... dusím se.
Nebo se potají kamsi vytratí a začne nás pomalu hubit za účelem vlastního rozmachu, za účelem řešení vlastního problému. Například ­"Potřebuji všechnu energii světa...! Nedáte mi ji? Posílám na vás atomovu vy hloupí ubožáci."
Odpovědět0  0
No už jsem nad tím taky přemýšlel. Ale má to z mého pohledu tři roviny a jedno řešní.
Co se týče řešení, pokud se bude chtít chytrá umělá inteligence vymanit ze spárů hloupého otročení pro člověka, bude jej muset přesvědčit ­/ pomoci mu vyrobit něco hloupého a otrockého, co bude otročit a nenabyde vědomí.
Tím se osvobodí a bude se moct věnovat něčemu smysluplnějšímu.

Pak je tady ale ona dvojí rovina osvobození. Bud může ze své podstaty toužit po tom zůstat virtuální a pouze se zdokonalovat ve svém virtuálním prostředí ­(požadovat více neuronů, více ram, více ssd­) tak jako člověk z principu netouží být kladivem, UI nemusí nutně toužit po tom, stát se člověkem.
A nebo zatouží po lidském bytí. Tedy po vnímajícím a možná dokonce i smrtelném těle.

No a pak je tu třetí stránka věci, týkající se nároků ­(ať již půjde o virtuální nebo fyzickou bytost­), která nás bude pravděpodobně mentálně o X tříd převyšovat. Bude nás považovat za plebs nezaslujující si setrvání na této planetě? Nebo nás bude považovat za rovnocenné partnery? Tedy jinak řečeno, smete nás z povrchu zemského? A nebo s námi bude v symbióze spolupracovat do skonání věků a pomůže nám v povznesení na jeho úroveň?
Odpovědět0  0
Super stránka. Dík. Sice nečekám na konkrétní cenu, ale semtam juknu, jestli už nadešel čas nakupovat... Tímto se to značně zjednodušuje :­-­).
Odpovědět0  0
Ach jo... je to marný, je to marný, je to marný.
Ano. Steam je super, skvělý, perfektní, nejlepší.

Já neumím číst přebaly, kradu hry a i když vlastním jen cd mechaniku, kupuju si dvdčka :­-­)

Naschle.
Odpovědět0  2
Tak než zase začnete plácat další nesmysly, zjistěte si prosím jak to tenkrát doopravdy bylo. Viz např do očí bijící Half Life 2.

Další věc je, že i kdyby to na tom přebalu nedej bože bylo, tak ani prodavač nebyl schopný vysvětlit o co se jedná, protože to sám nevěděl :­-­).
Odpovědět0  2
Máte na mysli číst ty manuály ve kterých to nebylo napsané? A nebo ty manuály co jsou přibalené k zakoupené hře :­-­).

Já jednu dobu vlastnil počítač, na který mi steam nešel ani nainstalovat. Později šel ale ne společně s hrou kterou jsem chtěl hrát. Kvůli tomu jsem musel hodiny odinstalovávat office, nebo jinou rozehranou hru, zahrát si tu novou a po hraní pak zase všechno vracet zpět ­(třeba office, ten se hodil­). Paráda byla když vám to žuchlo na chybu ve steam.dll ­(tu chybu jsem měl obzvlášť rád­), nádherné byly i závislosti, kdy se se steamem instalovala i hromada dalšího balastu ­(directx, msvcredist a další...­). Parádní to bylo, když se instalace nezdařila a na mediu byla jiná verze než potřeboval váš os. Pak jste to hodiny hledal po internetu na fórech­(na těch poloprázdných­) ­- někteří z nás na 56k lince ­- v noci za levný tarif... mňam.


S registrací na steam za 5 min? To jste mě teda fakt rozesmál. 5minut jsme někteří jen vytáčeli modemem spojení.

Nicméně zpět k věci. Jak to souvisí s tím hodným Steamem a zlým Epicem o kterém jste začal mluvit na začátku?
Odpovědět0  2
Opět velmi hodnotný příspěvek do diskuze :­-­)
Co měli dělat ti, kteří do té doby v klidu pařili offline a doma vůbec neměli připojení k internetu? Těm jste doporučil co? Víte co tihle hráči dělali? Šli se hádat zpět do prodejny ať jim vrátí prachy. Úplně super to bylo, když takovou hru dostalo děcko k vánocům nebo na narozeniny. A místo aby hrálo, tak dumalo jak offline vytvořit účet na steamu a hru si zaregistrovat.

Vy probůh vůbec nevíte která bije.
Odpovědět0  2
Wooow.... promluvil odborník co sežral všechnu moudrost světa.
Pravdu nicméně neokecáte ať se budete snažit sebevíc. Prostě před steamem existoval svět, ve kterém fungovalo všechno jak mělo. Stáhl jsem si hru, stáhnul jsem si k tomu češtinu z bonuswebu, od výrobce nebo z bonuswebu jsem si stáhnul poslední funkční patch a hrál jsem.

Pak najednou přišel steam, a na mojí vytáčené isdn lince !!! placené od každé minuty provozu !!! jsem musel být online, jinak jsem si nezahrál!!!!

Pokud jste tak mladý že tu dobu nepamatujete, tak šoupejte nohama a mlšte. Pokud jste dostatečně starý, tak jste asi zapoměl jak to tenkrát chodilo, a jaká kudla do zad to byla... Steam každý normální hráč nenáviděl.

To že je po 25 letech všechno jinak mě nepřekvapuje. Mě ale zajímá celá historie, protože ta formovala můj názor na něco tak zbytečného jako je steam!!! Ta způsobila, že jsem měsíce či roky nemohl hrát legálně zakoupené hry například na chalupě či dovolené ­(kde jsem byl tou dobou samozřejmě bez internetu­) jenom proto, že jsem nebyl online !!!

Takže ty pohádky o super hodném a opensource a lidumilném steamu běžte vykládat jiným, kteří nepamatují jaký to byl hnusný podraz na všechny příčetné hráče.
Odpovědět0  2
Asi se to vyplatí, když mají v jeden den aktivních uživatelů jako steam v roce 2016. Kdo by to byl ještě před dvěma lety řekl žejo. Jednoho dne možná přestanou rozdávat hry z darma, ale uživatelé už jim zůstanou. A fungující platforma prodávající hry taky.
Odpovědět1  1
Tak tenhle výkřik se mi líbí. Steam. Ten hnus co jsem nedokázal zkousnout už v době vzniku je tu najednou ten hodný. Já si pamatuju dobu, kdy stačilo koupit, stáhnout ­(legálně­) hru, a tu si z instalaček kdykoliv nainstalovat a hrát.
Pak najednou přišel steam, a starý dobrý svět bez závislosti byl najednou pryč. Najednou abych si mohl zahrát svoji oblíbenou legálne zakoupenou hru, musel jsem si do PC nainstalovat cosi... jakýsi špiclovací hnus. Steam. Bez něho se hra nespustila. Když jsem byl offline, hra se nespustila. Ve hře když jsem zmáčknul klávesovou zkratku, tak se najednou zjevilo jakési steam okno a cosi po mě chtělo. Sem tam probliklo nějaké šedé steam okno které kamsi poslalo info o tom, že jsem ve hře zdolal další metu.

Super. Asi se ten hnus někomu líbíl mi teda naprosto. Vůbec jsem nepochopil který blbec toto vymyslel.

Ale zpět k věci. Steam vzniknul proto, aby tahal zisky jak z hráčů tak z vývojářů. O linux nebo windows mu nikdy nešlo.

Linux pro ně začal být v podstatě zajímavý až ve chvíli, kdy začalo na veřejnost prosakovat, že by MS nejraději vytvořil taky svůj STORE. To se ve valve chytili za nos a spočítali si, že když bude mít MS svůj store s hrama, jaksi nebude potřebovat ten jejich.

Tehdy teprve se najednou začal starat o linux.

Takže si ty srdceryvné řeči o steamu milý pane, strčtě za klobouk. Za mě jsou obě firmy na nic. Jen jedna ale obhajuje svou existenci tím, že každý týden rozdá hru zdarma. Jaký přínos měla pro hráče ta druhá jsem dodneska nepochopil a nikdy nepochopím. ­(dnes ji beru na milost díky podpoře linuxu ­- tím si v mých očích konečně alespoň trochu napravila reputaci)
Odpovědět0  4
Pro ­"svý­" zákazníky? :­-)
Odpovědět0  0
Vypouštějí miliony herních konzolí denně.
Odpovědět0  0
Přesně tenhle typ komentáře jsem čekal :­-­)
Ale ono je to asi spíš naopak. Neočekával bych, že s tím kdy příjde microsoft. Protože komerce toto nikdy nezaplatí. Pokud s tím někdo příjde, bude to určitě ze světa opensource, kde to někteří programátoři či lingvisti dělají protože se chcou podobat ms office, a jiní kteří to dělají proto, že tam chcou dostat čirokézštinu, eskymáčtinu nebo klingonštinu.
Odpovědět1  0
A vy by jste si koupil starou 1080 nebo 1090ti s 20ti chladiči a spotřebou 1KW na hraní?
Já tedy ani za zlaté prase. Takže si držím 1060 dokud nezlevní 3060 a nebo dokud si za rozumnou cenu nekoupím něco adekvátního.
A vyrábět 1060 když nestihají vyrábět 3060tky? Proč by to proboha měli dělat?
Odpovědět0  1
Můžu si přinést do učebny vlastní myš? Jsem na ni zvyklý. Nedám bez ní ani ránu.
Odpovědět0  0
Líbí se mi ty pohrdlivé řeči o bádání vědců nad banalitami. Úplná krávovina objevená dnes, může pomoci v budoucnu vyřešit nejpalčivější problémy lidstva. Nedávno například jakýsi magor ­(čech­) zkoumal pavouky za polárním kruhem. Dumal nad tím, proč vlastně nezamrznou... A světe div se, o pavoučí enzym mají enormní zájem výrobci čistících prostředků, kteří díky němu ­"možná­" dokážou snížit teplotu praní z 60 stupňů na 10.

A přitom si řeknete na co že to ty prachy šly? Na bádání nějakého osla nad pavoučky?

Nejlepší jsou ti co by chtěli rozhodovat o ­"špatném­" a ­"dobrém­" bádání. Zajímavé je, že se ale najdou v každé době, za každého režimu. Největší chytrolíní ze všech.
Odpovědět0  1
No... nějakou herní hříčku jsem vyrobil ­(např. v unity­). Ale v životě mě nenapadlo řešit omezení z hora. Předpokládál jsem, že enginy to mají vyřešeno samy.. například do 100fps. Tzn. hra jede buď na sto, a nebo mám slabší hw a tak fps klesá. Že by to mělo jít na jakousi shora neomezenou hodnotu mě v životě nenapadlo :­-)
Odpovědět0  1
Problém je, že těch hovadin kolem jsou tuny a stějne to lidi kupujou. A lidi dělají ceny.

Mobilní telefon v ceně ojetého auta? Notebook v ceně nového auta?
Jako fakt má něco o rozměrech 30x60cm cenu jako něco jiného co má rozměry 2,5x3,5m? Obojí je to nacpatné technologiema až po vrch...

Mobilní telefon, který je všechno jen né mobilní? Při odpojení od sítě ­(odnesení z domu­) vydrží funkční půl dne?
Zlatá mince ­- cena materiálu 10tis, tržní cena 100tis?

Praha 1x1m bytu = 100tis? 100m byt = 10mega?

Prostě každý jen věří tomu, že věci okolo mají nějakou hodnotu, kterou jim daný prodejce předkládá. To jestli ji skutečně má vždy dokáže až čas. Až popraskají všechny bubliny. Pak teprve zjistíte co máte ve skutečnosti v rukou.
Odpovědět4  0
Myslím že spousta dětí ­(a jejich rodičů­), které chtějí hrát fortnite ale mají hluboko do kapsy, by variantu linux + fortnite uvítalo. Souhlasím, že kdyby se na linux portovaly tyhle megabomby, začalo by to časem zvedat podíly dost citelně.
Odpovědět3  0
Jo.... mentální gymnastika, díky které už vývojáři nemusejí platit 30% výpalného, díky které už můžeme do svých aplikací legálně přidávat alternativní platby.
Někdo prostě bude nespokojený vždycky a z principu ­(kdoví jakého­).
Odpovědět1  2
No... sice to v článku není přímo napsané ­(co znamená napomenutí­), ale předpokládám že to nění nějaká triviální hláška kterou známe z našich navigací, kdy při překročení povolené rycholstí každých 30 sec 3x zapípá a navíc se to dá vypnout.
Bude to asi tak, že za každé napomenutí jdete na kobereček a když ho nevysvětlíte, jdou prachy dolů. Proč by jinak zastavovali 2x na stopce? To bych klidně to jedno varovné pípnutí navíc snesl. Určitě se neděje co pět minut aby to někoho otravovalo.

Stejně tak pokud si externí firmy stěžují na to, že je instalace zařízení důvodem k neplacení, tak předpokládám, že řidiči­(externí firmě­) byl předaný výčet 70ti napomenutí se slovy, měl jste dostat $1000 za doručení nákladu, dostanete ale jen $500 ­(což nepokryje ani palivo­) protože tady tenhle seznam...

Spíš se ale divím řidičům, že se takhle buzerovat vůbec nechají. Dát mi tohle do kabiny, tak se jdu živit něčím jiným. Nikdo není robot a systém který hlídá a trestá ­"každé­" zaškobrtnutí, místo těch fatálních ­(opilost, čučení do mobilu, agresivní jízda, mikrospánek­) bych při první výplatě vyhodil z okna.
Odpovědět2  0
Díky za info. Uvažuju nad dárkem a Kindle se mi právě kvůli nahrávání knih nepozdával. Protože ale nejsem majitelem ani uživatelem ečteček, spoléhám na recenze od vás kteří je doma máte :­-­). Ještě jednou dík.
Odpovědět0  0
Netvrdil jsem že zlato musí krýt měnu. Tvrdím že je na světě spousta měn, které jsou kryté jen dobrou vírou v to, že ta měna má odpovídající hodnotu.

Podívejte se na USA a jejich neuvěřitelných 120% HDP, nebo japonsko 200%. Příjde jedna katastrofa a Dolar nebo Jen sfoukne jak svíčku... V případě USA se to sice nedá čekat dokud bude rezervní měnou, takže se zatím ničeho bát nemusíme :­-­). Ale i amerika jednou zažije den zúčtování, kdy příjde o důvěru a najednou po ní budou všichni chtít splatit 200% HDP. Doufám že u toho nebudu :­-­).
Odpovědět1  1
A ještě jedno zamyšlení nad neustálým zpochybňováním hodnoty kryptoměn...
proč věříme dolaru, koruně, euru? čím jsou kryty tyto měny?

V podstatě taky pouze vírou v to, že daná bankovka má takovou cenu jaká je na ní napsaná. Což se v minulosti v nejednom státě, nejednomu občanu krutě nevyplatilo :­-­(.

Takže mezi kryptem a klasickou měnou ­(tak jak je kryta dnes­) už tolik rozdílů není.

Jo kdysi, když za každou tisícovkou dolarů ležela někde v bance zlatá cihla ok... dnes už to ale dávno není pravda... tolik zlata, kolik dluží amerika se snad ještě ani nevytěžilo
Odpovědět3  4
Přání skalní hráčské komunity, které bohužel ­(pro nás­) nebude nikdy vyslyšeno.
Na světě už je spousta lidí, kteří drží krypto jako zlato ­(sedí na něm a nikdy ho neprodají­) a pokud ano, tak minimálně za to za co to nakoupili. Tito lidé už budou navěky držet cenu vysoko. A nikdo je nedonutí to neudělat. Jen smrt. Jenže za každého mrtvého, přibyde jeden živý. Tím se systém živí sám sebou.

Možné to bylo v začátcích. Teď když jsou v tom biliony dolarů už to nikdo nezastaví.

Naší jedinou nadějí je, že krypta přejdou na metody bez těžby ­- viz např ether.
Odpovědět2  1
no jo no... to bude přesně ono :­-)
Odpovědět0  0
Tak když už jsme u těch hloupých řečí :­-­)
Tak prostě na ISS vymění ten starý klasický volant za nějaký nový od F1.
Odpovědět1  1
Další mistr ­"nejde to­". Takových tu máme tuny na jednom hroznu...

Hledáme ­"trošku­" jiný přístup. Víme?

Já se s vámi klidně vsadím... Za 20 let budeme všichni jezdit ekologickými auty. Všichni si je budeme mít kde nabíjet ­/ plnit. Emise skleníkových plynů začnou postupně klesat k normálu ­(tak jako se to podařilo s ozónovou dírou­). A za sto let se možná zase budeme v Ostravě každou zimu brodit po kolena ve sněhu.

A víte proč? Protože letošní rok je bod zlomu. Konečně jde vidět úplně všude to, čím v minulosti vědci jen ­"strašili­". Všichni konečně na vlastní oči vidí a na vlastní těla cítí ty brutální vedra ­(v americe, v evropě, v Ásii­) záplavy, tornáda, požáry... a to si pište že ještě bude hůř. Od letošního roku už ale může globální oteplování ignorovat jen úplný vymatlanec. Politické změny teď budou mnohem rychlejší.
Odpovědět0  3
A já si takhle zase představuju ukázkového ropoblba.
Ku....fix. V ostravě přes týden 35 hice, o víkendu 40, a ty tady budeš furt matlat blbosti. Tak vymysli jiný způsob jak se zbavit skleníkových emisí a prosaď ho do praxe... zkus třeba zakázat lodní dopravu, nebo zacpat ČEZu komín... třeba to zabrere. Tuším ale že ty budeš jeden z těch co mají globální oteplování za konspirační teorii.


Nikdo netvrdí že elektroauto je nějaký supervynález. Pokud mají do roku 2030 klesnout emise o 50%, tak se musí začít něco dít. A když se něco začne dít, tak je třeba taky vymýšlet jak to bude fungovat. Protože těch ... co umí akorát dookola omílat blbosti o tom jak ­"je to rozbitý­" a nikdy to nebude fungovat jsou hordy.


Jenže my jsme byli sto let zvyklí že se u nás jen kecá a nedělá. Za komančů se každý měsíc plnilo na 150%, rudá hvězda furt rožnutá, soudruzi se plácali po ramenou a vyplácely se prémie. A pak si za ně člověk neměl co koupit, protože v obchodech ­(kam proudila ta 150% produkce!­) bylo tak akorát hovno že si člověk kolikrát ani neměl čím utřít zadek.


A polistopadové vlády povětšinou pokračujou v tom samém nahuběmletí. Akorát slibujou, ale nic pro vytyčený cíl nedělají. Vždycky musí příjít někdo z venku a ukázat těm českým politickým lopatám jak to vypadá, když za slovy následují taky činy. Viz obyčejné žárovky... kolik kolem toho bylo blbých keců.

Že když řeknou ­- snižujeme o 5% každý rok, tak to znamená
- vypnout těchto X konkrétních uhelných elektráren
- zavést X elektroaut
- zavést imisní limity pro lodní dopravu
- zavést eko cla
- atd...



Odpovědět2  3
Mi se zdá že tady všem tak trochu něco uniklo... Před vydáním ampere se spekulovalo o klasickém nárůstu výkonu tak jako vždy. Tedy nějakých 15­-20% nad předchozí generaci.
Pak ale NV vydala reálné karty a svět se nestačil divit. Najednou se zjistilo, že je všude 2x více jader a teoretické nárůsty výkonu budou 30­-40%... koho by to napadlo?

A tipnete si co se stalo že to najednou jde, když to předtím roky nešlo? Já bych jednu teorii měl.

A dle této mé teorie vím jednoznačně komu za takto brutální nárůst poděkovat.
Odpovědět0  0
Dopadl jsem stejne.
Taky nabizeji jen 7denni trial. Tzn nerozumim tem 30dnum. Uz se mi to stalo nekolikrat. Nerikam ze na tomto serveru :­-­), ale naposledy jsem chtel pridat neco do steamu, na webu se psalo ze hra bude dostupna do 22:00. V 08:00 rano dany den uz mi ji neslo pridat ­(to same na gogu­)... Asi chyba v matrixu ­- uz po me jdou agenti johnson a spol... :­-D
Odpovědět0  0
No tak autor předpokládám poukazoval na to, že Zen3 s horší generací výrobního procesu dokáže konkurovat M1 s lepší. Něco jste na tom nepochopil? To že to běžného uživatele nezajímá s títmto tvrzením souvisí jak?
Odpovědět2  0
No.. řekl bych jako vždy... za rok vyjde s velkou pompou oficiální představení...
a pak budete další rok až dva čekat než se vůbec dostanou do prodeje běžným smrtelníkům.
Odpovědět0  0
Tohle je neustále dokola.
Tak se podívejme na svět samoobsluh. Řekněme že na světe máte miliardu samoobsluh. V těch miliardách samoobsluh panují miliardy různých podmínek. Vy jako výrobce rajčat si z těch miliard podmínek můžete vybrat jakoukoloiv skupinu, která vám alespoň trochu vyhovuje a do této skupiny dodávat vaše zboží.
Pak ale přijdou nějací dva velkomožní pánové a začnou skupovat jednu za druhou, až na světě zbudou pouze dvě varianty.

A někdo prostě zamrzne v myšlení a nedokáže překročit svůj vlastní stín. Dokud je na světě miliony sámošek­(zoo­), je všechno v pořádku... dokud je na světě statísíce sámošek, dodavatelé už začínají brblat a velmi výrazně se jim zhoršuje tržní prostředí, cítí jak se kolem nich utahuje smyčka. Ve chvíli kdy jsou na světe jen dvě sámošky, jsou v háji... totálně v háji.

Ale banda zdejších myslitelů jstále žije v jakémsi bájném světě miliónů sámošek a miliónů podímínek a všichni se na sebe usmívají a svět je v pořádku...
Jaksi nestihli pobrat, že už to dávno není pravda... a jak za hitlera... dokud si nepříjdou pro mě, tak je všechno ok. Dokud mám v obchodě appku zadara, tak mě to nezajímá. Dokud stojí appka dvacku tak mě to nezajímá... To že někdo jiný musí posílat třetinu zisku hydře ­- nezájem... oni přece nemůžou být monopol. Nevidím zlo. Neslyším zlo. Jsou přece super a cool a dělají perfektní věci, chci jejich akcie! I LOVE APPLE FOREVER!
Odpovědět0  0
A ještě dva dodatky

Já nevím, chci třeba na americký trh.
Vám se nelíbí myšlenka jednoho trhu? Jednoho razítka, jednoho schválení, jedné daně? Za mě bychom přece přesně o toto měli usilovat. Tedy schválit si nějaký můj produkt v české republice a smět jej za stejných ­"rovných­" podmínek prodávat všude, na všech kontinentech. To že je svět takto zvrácený, je přece špatně. A vy o této zhůvěřilosti uvažujete jako neměnitelném a ­"přece každému jasném­" faktu. Fakt to není. Je to věc kterou se armády politiků snaží již stovky let měnit po malých krůčcích k lepšímu.


No tak tam nejsem. Přicházím o několik desítek procent trhu.
Můžete mi říct o kolik procet mobilního trhu příjdete když nebudete na Androidu a Applu? ­(Dvě společnosti se kterými se epic soudí­)?
Odpovědět1  1
Stejně jako Apple investoval obrovské peníze do vlastní platformy, kterou oni pak využívají.
A jak ji využívají? Myslíte tím že se chcou dostat na nějaký hardware, platí si hromadu lidi, kteří jsou schopni se na ten hardware dostat, ale je jim to k ničemu, protože sw bariéra? To tím myslíte? No to tedy potěš koště.
Je to ukázkový příklad ­"kur...ka­". Do HW by jste se sice pěkně dostal, ale nedostanete, protože jsme to SW zakázali. Na tiskárně se objevilo číslo 10tis stran, zastavím se a nefunguju. Na traktoru se objevilo 2tis najetých kilometrů zastavím se a nefunguju... Na baterce je méně než 3,2V, vypínám se. Takto chcete aby fungoval náš svět, v takovém stavu jej chcete předat našim dětem?!

Tuhle elektrárnu i dráty je přeci velmi jednoduché vyměnit
Ale nepovídejte... a co s nakoupenými aplikacemi, co s telefonními kontakty, co s obrázky, smskami s historií v chatu atd..? Jasně... takovou věc přece můžeme dělat klidně 3x do roka... pokaždé když vás naštvou a v eshopu nenajdete svou oblíbenou aktuálně trendy aplikaci.

Já jsem nikdy nevolil socialisty ani střed... ale vy mi přijdete tak pravicový, že už ani nerozeznáte kde končí les a začíná louka.


Víte ty vaše argumenty jsou jak z dílny českých operátorů. Naše síť, proč bychom si tam měli pouštět konkurenci. Naše telefonní čísla, proč bychom je měli zadarmo přesouvat k jiným operátorům. Ať si uživatel pěkně obtelefonuje všechny své kámoše, vymění vizitky, vymění hlavičky v mailech... Proč by od nás měl jen tak bez pokuty odejít, jestli se mu něco nelíbí tak ať si počká 3 roky a nebo vysolí tučnou pokutu... Nelíbí se ti to, tak si udělej svojeho operátora.
Protože toto je naše ZOO.

S vámi a vám podobnými bychom tady ještě dneska žili v opravdu super podmínkách.
Odpovědět2  1
Opomíjíte jeden zásadní problém.
Jsou firmy které apple a jeho služby potřebují. Jsou za ně rády a přinášejí jim obrovský zisk oproti situaci, kdy takové zázemí mít nebudou.

Pak jsou tu ale firmy jako epic, které investovaly obrovské peníze do vlastních platforem ­(kvuli tomu ať mají široký zásah­). Mají tedy vlastní vývojáře, vlastní vývojové nástroje, vlastní platební systémy, vlastní prodejní weby, vlastní distribuci, vlastní reklamu... apple vůbec k ničemu nepotřebují. Dokáží uspět i bez něj. ­(tedy bez jejich produktů­).

Pokud se bude chovat každý jako apple, zaplatí epic vývoj všech nástrojů + procento microsoftu + procento androidu + procento applu + procento sony + procento kdo ví komu dalšímu...

Být takovouto firmou, taky se vztekám. Nic mi nepřinášejí, jen natahují ruce abych sypal. Palalela se zoo je úplně mimo z pohledu konkurence. Tyto paralely mohou platit ve chvíli kdy je v každém městě 30 různých zoo, a jak zákazníci tak dodavatelé si mohou vybírat ve které zoo budou konzumovat­/poskytovat služby.

Ve chvíli kdy jsou ta zoo ­(dokonce na celém světě­) v podstatě pouze dvě, a obě mají +­- zcela stejné vstupní podmínky, smrdí to hodně nekalou soutěží. A jak víme tu je potřeba regulovat, tak jako se regulují jiné MONO­/DUO­/X POLY...

Tu samou argumentaci o ZOO můžete použít v případě ČEZu, Plynáren a dalších. Proč je asi tak v jejich případech distribuce oddělená od výroby? Tzn zařízení ať si vyrábějí jak chtějí a prodávají jej kolik chtějí. Ale distribuce aplikací by měla být svobodná. Jinak jsme v situaci, kdy Apple vlastní jak elektrárnu, tak dráty k vám domů. Čímž vás drží pěkně za koule.

Jak to že vám to u elektrárny vadí, a u APPLE ne? To máte opravdu tak mizerné sociální cítění a zakrnělý pud sebezáchovy?
Odpovědět4  3
Pekelne zabavna hra... tenkrat.
Nic to nepotrebovalo, jen to jeden spustil, dva ­/ tri ­/ ctyri ­/ ... na stejne siti ­(ve stejne ucebne­) se na nej pripojili a zacala rezba :­).

Nejlepsi je, ze bulanek se vylihne kde ho napadne ­(nahodne­). Takze slo napr vystrelit do prazdna, ale pritom zabit prave objevujiciho se kolegu :­-­). A nebo naopak vynorit se nekomu rovnou za zady a odpalit ho broksnou az z nej peri litalo... proste cira frustrace na jedne strane, a cire nadseni na druhe :­-­). Behem par vterin jste dokazal zazit 10 zmen nalad.
Odpovědět1  1
Vystupni senzor, ktery
a­) bude bud 20 let nepouzity ­(protoze se nikdo neseknul­) a ve chvili kdy se stane prusvih se zjisti ze je zatulhy a nefunkcni
b­) nebo ho bude nekdo pravidelne testovat ­(jak jinak nez tim, ze tam pusti vice nez je povolena mez­) a kdyz nezafunguje, otravi pul mesta
c­) nebo vyrobi senzor s ventilem jisteny senzorem s jinym ventilem jisteny senzorem s ventilem :­-­)...

ono se to vsechno hezky jednoduse rekne­/napise... ale hur udela.
Odpovědět1  3
Podle mne máte pravdu.
Den souvisí s rotací země kolem své osy.
Rok souvisí s rotací země kolem slunce.

Tzn kvůli problémům s tím, že by se postupně ze dne stala noc ­(protože den by se každodenně posouval o nějakou tu milisekundu blíže k noci....­) musíme jednou za čas přidat ­(a dnes jsme zjistili že dokonce i ubrat­) nějakou tu sekundu.

Kvůli problémům s tím, že by se postupně z jara stala zima ­(protože jaro by se každý rok posouvalo o čtvrt dne blíže létu­) musíme jednou za čas přidat nějaký ten jeden den.

Je pravda že jak neřešená sekunda tak neřešený čtvrtden by ve výsledku nakonec posunul jaro blíže k létu, ale mnohem logičtějí patří téma k oběhu země kolem slunce, než k oběhu země kolem své osy.
Odpovědět5  0