www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Ahoj, jsem Cortana. Pracuju jen s Edge a Bing

Ahoj, jsem Cortana. Pracuju jen s Edge a Bing
, , aktualita
Microsoft se podělil s novinkami, které představí nová verze Cortany. Dotazy na ni jsme mohli nechat přesměrovat třeba prohlížeči Firefox, aby je hledal pomocí enginu Google. Brzy ale bude Cortana moci využívat pouze Edge a Bing.
K oblíbeným
reklama
Vypadá to, že slibovaná lepší Cortana v příští aktualizaci systému Windows 10 nebude pro řadu uživatelů opravdu znamenat zlepšení, ale spíše naopak. Už od minulého roku bylo možné, abychom si mohli nastavit, že dotazy položené Cortaně budou putovat do výchozího prohlížeče, který pak využije přednastavenou vyhledávací službu.

Pokud jste si tedy změnili výchozí nastavení Cortany (konec konců ji můžeme využívat i u nás v anglické verzi Windows 10), pak vězte, že brzy bude Microsoft Edge jediný prohlížeč, který je bude smět zpracovávat a ten bude využívat výhradně vyhledávací službu Bing.

Microsoft k tomu říká, že "Cortana se potřebuje spolehnout na Bing jako vyhledávač a Edge jako prohlížeč, aby mohla poskytnout celkové řešení pro vyhledávání." Windows 10 jsou prý navrženy tak, aby společně s Cortanou poskytly "osobní, intuitivní a nápomocné informace", což ostatní poskytovatelé dle Microsoftu nezvládnou.

Aby Microsoft dále podpořil své tvrzení, uvádí pár příkladů, jak Cortana pracuje s Bing a Edge:
  • Vyhledejte "Pizza Hut", automaticky se otevře okno Edge s jejich stránkami a Cortana nabídne nejbližší pobočky
  • Vyhledejte "Bluetooth nefunguje" a Bing jako jediná služba poskytne videonápovědu
  • Při nákupi "černých šatů" v Edge můžeme vyhledat v Bingu obrázky a pravým tlačítkem myši kliknout na jeden z nich, abychom se zeptali Cortany na další informace

Takové možnosti bychom prý s ostatními prohlížeči a vyhledávači neměli, a tak ty ostatní Microsoft pro jistotu rovnou zakáže, abychom snad nebyli ochuzeni. Tak děkujeme. Alespoň že nám zatím nikdo nezakazuje využívat ve Windows 10 jiné prohlížeče a vyhledávače, což doufejme nehrozí. I takto si Microsoft dost zahrává s přízní svých uživatelů.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Ohrožuje nás Hyper-threading a měli bychom ho vypnout? Ohrožuje nás Hyper-threading a měli bychom ho vypnout?
Na první otázku z titulku lze říci, že ano, ohrožuje. Jenomže je třeba se také ptát na to, zda je to ohrožení reálné a kdo by se ho měl obávat. K tomu neexistuje jednoznačná odpověď, ale pojďme si to trošku rozebrat a podívat se na reakce firem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ZOTAC nabídnes minipočítač ZBOX s Xeonem a grafikou Quadro ZOTAC nabídnes minipočítač ZBOX s Xeonem a grafikou Quadro
V malém provedení se na trh chystají počítače ZBOX QX Series, které jsou vybaveny hardwarem pro pracovní stanice. Ten bude založen na procesorech Intel Xeon a grafických kartách NVIDIA Quadro s až 16 GB paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Potvrzeno: Huawei ztratí přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Potvrzeno: Huawei ztratí přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
Google potvrdil, že bude muset odstřihnout budoucí telefony Huawei od většiny svých služeb. Na stávajících telefonech ovšem bude Play Store fungovat i nadále. Své kroky potvrdil také Qualcomm a Intel. Doplněno.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
HP koupil superpočítačového specialistu Cray HP koupil superpočítačového specialistu Cray
Společnost Hewlett-Packard ukořistila firmu, jejíž jméno je synonymem pro superpočítače. Však na platformách Cray vznikají ty nejvýkonnější systémy dneška a chystají se také vůbec první, které otevřou éru exaFLOPS. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Karma funguje, hackerské fórum bylo také hacknuto Karma funguje, hackerské fórum bylo také hacknuto
Téměř 113 tisíc hackerů není nadšeno z událostí posledních dnů. Jejich účty na fóru Ogusers.com totiž bylo hacknuty a nyní se sami stali terči těch samých útoků, které zkouší na mnoho jiných obětí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala