www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Ahoj, jsem Cortana. Pracuju jen s Edge a Bing

Ahoj, jsem Cortana. Pracuju jen s Edge a Bing
, , aktualita
Microsoft se podělil s novinkami, které představí nová verze Cortany. Dotazy na ni jsme mohli nechat přesměrovat třeba prohlížeči Firefox, aby je hledal pomocí enginu Google. Brzy ale bude Cortana moci využívat pouze Edge a Bing.
K oblíbeným
reklama
Vypadá to, že slibovaná lepší Cortana v příští aktualizaci systému Windows 10 nebude pro řadu uživatelů opravdu znamenat zlepšení, ale spíše naopak. Už od minulého roku bylo možné, abychom si mohli nastavit, že dotazy položené Cortaně budou putovat do výchozího prohlížeče, který pak využije přednastavenou vyhledávací službu.

Pokud jste si tedy změnili výchozí nastavení Cortany (konec konců ji můžeme využívat i u nás v anglické verzi Windows 10), pak vězte, že brzy bude Microsoft Edge jediný prohlížeč, který je bude smět zpracovávat a ten bude využívat výhradně vyhledávací službu Bing.

Microsoft k tomu říká, že "Cortana se potřebuje spolehnout na Bing jako vyhledávač a Edge jako prohlížeč, aby mohla poskytnout celkové řešení pro vyhledávání." Windows 10 jsou prý navrženy tak, aby společně s Cortanou poskytly "osobní, intuitivní a nápomocné informace", což ostatní poskytovatelé dle Microsoftu nezvládnou.

Aby Microsoft dále podpořil své tvrzení, uvádí pár příkladů, jak Cortana pracuje s Bing a Edge:
  • Vyhledejte "Pizza Hut", automaticky se otevře okno Edge s jejich stránkami a Cortana nabídne nejbližší pobočky
  • Vyhledejte "Bluetooth nefunguje" a Bing jako jediná služba poskytne videonápovědu
  • Při nákupi "černých šatů" v Edge můžeme vyhledat v Bingu obrázky a pravým tlačítkem myši kliknout na jeden z nich, abychom se zeptali Cortany na další informace

Takové možnosti bychom prý s ostatními prohlížeči a vyhledávači neměli, a tak ty ostatní Microsoft pro jistotu rovnou zakáže, abychom snad nebyli ochuzeni. Tak děkujeme. Alespoň že nám zatím nikdo nezakazuje využívat ve Windows 10 jiné prohlížeče a vyhledávače, což doufejme nehrozí. I takto si Microsoft dost zahrává s přízní svých uživatelů.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4 Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4
Corsair si připravil 32GB moduly Vengeance LPX DDR4, které tvoří až 256GB sadu pro velice náročné uživatele. Kapacita pamětí nám tak uspokojivě roste, a tak se podívejme, co vše si můžeme v tomto případě pořídit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware
Už to nebude trvat dlouho a hráči se budou moci vžít do kůže Blazkowiczových dvojčat, která budou v Paříži hledat po svém otci a půjdou přitom přes hromady mrtvol nacistů. Nyní už tak víme, co k tomu bude v PC verzi zapotřebí za hardware.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series
AMD by se rádo zasadilo o to, aby starší desky s čipsety sérií 400 nebo dokonce 300 nenabízely žádnou formu podpory rozhraní PCI Express 4.0. Výrobci desek si to ale rozhodně nemyslí a mezi ně nyní patří i Biostar.
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc
Vedle nabídky firmy AMD a jejích serverových procesorů EPYC může být seznam cen procesorů Xeon od Intelu jak z jiného světa. To platí zvláště pro speciální procesory, které se ani neobjevují v běžné nabídce, a tím je i Xeon Platinum 8284. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci? Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci?
Je pochopitelné, že americký prezident Richard Nixon měl připraven projev i pro případ, že by mise Apollo 11 nevyšla a Armstrong, Aldrin a Collins se už nevrátili domů. Tento projev sice naštěstí pronést nemusel, ale my si jej i tak můžeme přečíst. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů