www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Ahoj, jsem Cortana. Pracuju jen s Edge a Bing

Ahoj, jsem Cortana. Pracuju jen s Edge a Bing
, , aktualita
Microsoft se podělil s novinkami, které představí nová verze Cortany. Dotazy na ni jsme mohli nechat přesměrovat třeba prohlížeči Firefox, aby je hledal pomocí enginu Google. Brzy ale bude Cortana moci využívat pouze Edge a Bing.
K oblíbeným
reklama
Vypadá to, že slibovaná lepší Cortana v příští aktualizaci systému Windows 10 nebude pro řadu uživatelů opravdu znamenat zlepšení, ale spíše naopak. Už od minulého roku bylo možné, abychom si mohli nastavit, že dotazy položené Cortaně budou putovat do výchozího prohlížeče, který pak využije přednastavenou vyhledávací službu.

Pokud jste si tedy změnili výchozí nastavení Cortany (konec konců ji můžeme využívat i u nás v anglické verzi Windows 10), pak vězte, že brzy bude Microsoft Edge jediný prohlížeč, který je bude smět zpracovávat a ten bude využívat výhradně vyhledávací službu Bing.

Microsoft k tomu říká, že "Cortana se potřebuje spolehnout na Bing jako vyhledávač a Edge jako prohlížeč, aby mohla poskytnout celkové řešení pro vyhledávání." Windows 10 jsou prý navrženy tak, aby společně s Cortanou poskytly "osobní, intuitivní a nápomocné informace", což ostatní poskytovatelé dle Microsoftu nezvládnou.

Aby Microsoft dále podpořil své tvrzení, uvádí pár příkladů, jak Cortana pracuje s Bing a Edge:
  • Vyhledejte "Pizza Hut", automaticky se otevře okno Edge s jejich stránkami a Cortana nabídne nejbližší pobočky
  • Vyhledejte "Bluetooth nefunguje" a Bing jako jediná služba poskytne videonápovědu
  • Při nákupi "černých šatů" v Edge můžeme vyhledat v Bingu obrázky a pravým tlačítkem myši kliknout na jeden z nich, abychom se zeptali Cortany na další informace

Takové možnosti bychom prý s ostatními prohlížeči a vyhledávači neměli, a tak ty ostatní Microsoft pro jistotu rovnou zakáže, abychom snad nebyli ochuzeni. Tak děkujeme. Alespoň že nám zatím nikdo nezakazuje využívat ve Windows 10 jiné prohlížeče a vyhledávače, což doufejme nehrozí. I takto si Microsoft dost zahrává s přízní svých uživatelů.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Acer XV272XU: dobře vybavené LCD s 240Hz QHD panelem Acer XV272XU: dobře vybavené LCD s 240Hz QHD panelem
Acer se pochlubil novým herním monitorem, který dostal označení XV272XU a ve svém štíhlém těle nabízí panel od AU Optronics. Ten má nativní rozlišení QHD a dosahuje obnovovací frekvence až 240 Hz.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Teledyne e2v uvádí první odolné DDR4 pro nasazení v kosmu Teledyne e2v uvádí první odolné DDR4 pro nasazení v kosmu
Požadavky na elektroniku, která je určena pro zařízení pohybující se ve vesmírném prostoru jsou pochopitelně výrazně odlišné od toho, co potřebujeme od běžné spotřební elektroniky. My se nyní můžeme podívat na to, jak vypadají takové vesmírné paměti DDR4.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Core i9-10900K zbaven heatspreaderu, teplotně si můžeme značně pomoci Core i9-10900K zbaven heatspreaderu, teplotně si můžeme značně pomoci
Kdo jiný než der8auer by nám měl ukázat, jak to vypadá pod heatspreaderem nových procesorů Intel? Dozvíme se díky tomu přesnou velikost čipu nového Core i9-10900K, zda je připájen a zda je možné chlazení zlepšit.
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Linus Torvalds po 15 letech přešel z Intelu na AMD Linus Torvalds po 15 letech přešel z Intelu na AMD
Otec zakladatel linuxových systémů Linus Torvalds se rozhodl, že po dlouhých 15 letech je čas na to se rozloučit s platformou firmy Intel a přejít ke společnosti AMD. Torvalds tuto skutečnost oznámil včera společně s Linux Kernel 5.7 RC7.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Samsung staví svou druhou jihokorejskou továrnu pro 5nm čipy Samsung staví svou druhou jihokorejskou továrnu pro 5nm čipy
Společnost Samsung stále hraje druhé housle, pokud jde o výrobu počítačových čipů na zakázku, nicméně vedle vedoucí TSMC dokáže také využívat vlastní čipy ve vlastních produktech. A ty bude vyrábět i v nové 5nm továrně.
Dnes, aktualita, Jan Vítek