www.svethardware.cz
>
>
>
>

Akasa Maxwell Pro: malá skříň pro pasivní chlazení

Akasa Maxwell Pro: malá skříň pro pasivní chlazení
, , aktualita
Společnost Akasa si připravila malou skříň pro zákazníky, kteří si chtějí postavit tichý počítač třeba jako domácí multimediální PC. Maxwell Pro je určen pro základní desky Mini ITX a nabízí pasivní chlazení.
K oblíbeným
reklama
Maxwell Pro z nabídky firmy Akasa nenabízí nic, co bychom nemohli už několikrát vidět, ovšem přesto se s podobnými skříněmi nesetkáváme tak často. Co se týče principu chlazení, jde o dobře známou kombinaci heatpipe a mohutného žebroví, čili heatpipe odvedou teplo od jeho zdroje a žebroví je předá okolnímu vzduchu v rámci stejného principu, jakým fungují běžné radiátory. 
Maxwell Pro je určena ke stavbě počítače založeného na základní desce formátu Mini ITX, přičemž se samostatnou grafickou kartou se zde nepočítá, leda by byla externí. Celá skříň je také evidentně hliníková a má jednoduchou sešroubovanou konstrukci. To nejsložitější na ní tak asi bude systém odvodu tepla od procesoru. 
 
Další snímek ukazuje, že tu máme celkem čtyři heatpipe, které z procesorového bloku vychází na obě strany po dvou a pak se u chladicích panelů s žebry rozdělují. Tento systém umožní, abychom si v rámci možností mohli nastavit polohu procesorového bloku v obou osách, takže kompatibilita s deskami by měla být opravdu široká, a to až na modely, které mají procesorovou patici na nestandardním místě.
 
 
Instalovat můžeme běžné základní desky s ATX napájením, ovšem do samotné skříně ATX zdroj nenainstalujeme. To by ostatně znamenalo, že bychom buď potřebovali drahou pasivně chlazenou verzi, nebo bychom se mohli rozloučit se zcela tichým provozem. Akasa zde počítá s DC napájením, a to buď přímo z adaptéru do desky, anebo s DC-DC zdrojem, jako je i její 150W model AK-PE150-05. K tomu nabízí i příslušný adaptér AK-PD150-02K pro 12 V (150 W). 
 
Takový výkon by měl stačit vzhledem k tomu, že tu máme omezení na 65W procesor, který bude jedinou komponentou s vysokou proudovou zátěží. V případě Intelu je ale třeba počítat s tím, že při turbu (PL2) by už celkových 150W vůbec nemuselo stačit. Nicméně LGA 1200 je podporován stejně jako starší LGA 115x a také AMD AM4. Vedle toho tu máme už jen dvě 2,5" pozice pro SSD či mobilní disky a vepředu po dvou USB 3.0 a USB 2.0. Celkové rozměry skříně jsou 280 x 209 x 110 mm a hmotnost činí 3 kg. 
 
 
Zdroj: Akasa


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Máte zájem o novou výkonnou grafiku? Smůla, na trhu je vakuum Máte zájem o novou výkonnou grafiku? Smůla, na trhu je vakuum
Na začátku letošního školního roku byly představeny nové GeForce, které obrátily trh s herními grafikami naruby. Kdo si myslel, že si hned bude moci koupit zbrusu nový model, a proto se ihned zbavil toho starého, udělal nejlépe, když si to zatím rozmyslel.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI uvádí herní monitor Optix MAG274QRF-QD s technologií Quantum Dot MSI uvádí herní monitor Optix MAG274QRF-QD s technologií Quantum Dot
MSI přidalo do nabídky další herní monitor z řady Optix, který se příští měsíc dostane i na česý trh. Monitor nabídne rozlišení WQHD na úhlopříčce 27 palců a využívá technologii Quantum Dot, kterou můžeme znát z televizorů. 
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek
Vývojáři tento týden vypustili do světa linuxovou distribuci Fedora ve verzi 33, která představuje jednu z největších aktualizací v historii systému. Nabízí souborový systém Btrfs jako výchozí a designové změny díky prostředí GNOME 3.38.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“? Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“?
Microsoft pro příští rok chystá snad největší změny vzhledu Windows 10 od jeho vydání. Projekt s kódovým označením „Sun Valley“ údajně promění Průzkumníka souborů, nabídku Start i další součásti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik10 komentářů
Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači
Už roky se spekuluje, že Apple chystá vlastní vyhledávač, který by narušil dominanci společnosti Google. Nyní se objevují další informace, které tyto dohady zesilují a Applebot by se snad mohl stát základem nového vyhledávače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala