www.svethardware.cz
>
>
>
>

Akasa Maxwell Pro: malá skříň pro pasivní chlazení

Akasa Maxwell Pro: malá skříň pro pasivní chlazení
, , aktualita
Společnost Akasa si připravila malou skříň pro zákazníky, kteří si chtějí postavit tichý počítač třeba jako domácí multimediální PC. Maxwell Pro je určen pro základní desky Mini ITX a nabízí pasivní chlazení.
K oblíbeným
reklama
Maxwell Pro z nabídky firmy Akasa nenabízí nic, co bychom nemohli už několikrát vidět, ovšem přesto se s podobnými skříněmi nesetkáváme tak často. Co se týče principu chlazení, jde o dobře známou kombinaci heatpipe a mohutného žebroví, čili heatpipe odvedou teplo od jeho zdroje a žebroví je předá okolnímu vzduchu v rámci stejného principu, jakým fungují běžné radiátory. 
Maxwell Pro je určena ke stavbě počítače založeného na základní desce formátu Mini ITX, přičemž se samostatnou grafickou kartou se zde nepočítá, leda by byla externí. Celá skříň je také evidentně hliníková a má jednoduchou sešroubovanou konstrukci. To nejsložitější na ní tak asi bude systém odvodu tepla od procesoru. 
 
Další snímek ukazuje, že tu máme celkem čtyři heatpipe, které z procesorového bloku vychází na obě strany po dvou a pak se u chladicích panelů s žebry rozdělují. Tento systém umožní, abychom si v rámci možností mohli nastavit polohu procesorového bloku v obou osách, takže kompatibilita s deskami by měla být opravdu široká, a to až na modely, které mají procesorovou patici na nestandardním místě.
 
 
Instalovat můžeme běžné základní desky s ATX napájením, ovšem do samotné skříně ATX zdroj nenainstalujeme. To by ostatně znamenalo, že bychom buď potřebovali drahou pasivně chlazenou verzi, nebo bychom se mohli rozloučit se zcela tichým provozem. Akasa zde počítá s DC napájením, a to buď přímo z adaptéru do desky, anebo s DC-DC zdrojem, jako je i její 150W model AK-PE150-05. K tomu nabízí i příslušný adaptér AK-PD150-02K pro 12 V (150 W). 
 
Takový výkon by měl stačit vzhledem k tomu, že tu máme omezení na 65W procesor, který bude jedinou komponentou s vysokou proudovou zátěží. V případě Intelu je ale třeba počítat s tím, že při turbu (PL2) by už celkových 150W vůbec nemuselo stačit. Nicméně LGA 1200 je podporován stejně jako starší LGA 115x a také AMD AM4. Vedle toho tu máme už jen dvě 2,5" pozice pro SSD či mobilní disky a vepředu po dvou USB 3.0 a USB 2.0. Celkové rozměry skříně jsou 280 x 209 x 110 mm a hmotnost činí 3 kg. 
 
 
Zdroj: Akasa


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC
Lidí, kteří vyhodili pevné disky s Bitcoiny, je mnoho. Dalším z nich je jeden obyvatel Newportu, který měl na disku několik tisíc Bitcoinů. O nález se chce podělit s městem, pokud mu dovolí ho vykopat ze skládky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A
V nabídce herních monitorů společnosti Asus se objevil nejen velký 32" model ROG Swift PG32UQ, ale i menší 28" varianty TUF Gaming VG28UQL1A a 27" ROG Swift PG279QM. Ten druhý zvládne 240 Hz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
15.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED
Společnost ViewSonic vypouští na trh nové herní monitory, které mají vesměs displeje založené na technologii IPS. Firma ale loni ukázala 55" OLED prototyp herního monitoru, takže byla nasnadě otázka, proč žádný takový ještě nepřišel. 
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera
Není pochyb o tom, že Intel zcela vážně chce outsourcovat výrobu některých svých produktů, ovšem jak se ukazuje, v tomto ohledu ještě nebylo nic rozhodnuto. Bob Swan totiž chce počkat s rozhodnutím až na nového výkonného ředitele.
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek