www.svethardware.cz
>
>
>
>

Akasa Maxwell Pro: malá skříň pro pasivní chlazení

Akasa Maxwell Pro: malá skříň pro pasivní chlazení
, , aktualita
Společnost Akasa si připravila malou skříň pro zákazníky, kteří si chtějí postavit tichý počítač třeba jako domácí multimediální PC. Maxwell Pro je určen pro základní desky Mini ITX a nabízí pasivní chlazení.
K oblíbeným
reklama
Maxwell Pro z nabídky firmy Akasa nenabízí nic, co bychom nemohli už několikrát vidět, ovšem přesto se s podobnými skříněmi nesetkáváme tak často. Co se týče principu chlazení, jde o dobře známou kombinaci heatpipe a mohutného žebroví, čili heatpipe odvedou teplo od jeho zdroje a žebroví je předá okolnímu vzduchu v rámci stejného principu, jakým fungují běžné radiátory. 
Maxwell Pro je určena ke stavbě počítače založeného na základní desce formátu Mini ITX, přičemž se samostatnou grafickou kartou se zde nepočítá, leda by byla externí. Celá skříň je také evidentně hliníková a má jednoduchou sešroubovanou konstrukci. To nejsložitější na ní tak asi bude systém odvodu tepla od procesoru. 
 
Další snímek ukazuje, že tu máme celkem čtyři heatpipe, které z procesorového bloku vychází na obě strany po dvou a pak se u chladicích panelů s žebry rozdělují. Tento systém umožní, abychom si v rámci možností mohli nastavit polohu procesorového bloku v obou osách, takže kompatibilita s deskami by měla být opravdu široká, a to až na modely, které mají procesorovou patici na nestandardním místě.
 
 
Instalovat můžeme běžné základní desky s ATX napájením, ovšem do samotné skříně ATX zdroj nenainstalujeme. To by ostatně znamenalo, že bychom buď potřebovali drahou pasivně chlazenou verzi, nebo bychom se mohli rozloučit se zcela tichým provozem. Akasa zde počítá s DC napájením, a to buď přímo z adaptéru do desky, anebo s DC-DC zdrojem, jako je i její 150W model AK-PE150-05. K tomu nabízí i příslušný adaptér AK-PD150-02K pro 12 V (150 W). 
 
Takový výkon by měl stačit vzhledem k tomu, že tu máme omezení na 65W procesor, který bude jedinou komponentou s vysokou proudovou zátěží. V případě Intelu je ale třeba počítat s tím, že při turbu (PL2) by už celkových 150W vůbec nemuselo stačit. Nicméně LGA 1200 je podporován stejně jako starší LGA 115x a také AMD AM4. Vedle toho tu máme už jen dvě 2,5" pozice pro SSD či mobilní disky a vepředu po dvou USB 3.0 a USB 2.0. Celkové rozměry skříně jsou 280 x 209 x 110 mm a hmotnost činí 3 kg. 
 
 
Zdroj: Akasa


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel ukázal druhou generaci 3D XPoint s dvojnásobným počtem vrstev Intel ukázal druhou generaci 3D XPoint s dvojnásobným počtem vrstev
Intel se včera pochlubil mnoha novinkami, mezi něž si dnes můžeme zařadit také nové paměti 3D XPoint a s nimi ještě dnes nekončíme, ale o tom až později. Architecture Day 2020 firmy Intel tak přinesl i nové Optane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Boj o provize: Fortnite zmizel z obchodů Applu i Googlu, Epic kontruje žalobou Boj o provize: Fortnite zmizel z obchodů Applu i Googlu, Epic kontruje žalobou
Společnost Epic Games vytáhla do tuhého boje proti provizím na oficiálních obchodech Apple App Store a Google Play Store. Do své hry Fortnite zabudovala možnost přímého placení, což vyústilo ve stažení hry z obchodů a soudní pře.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík
Perovskitové a organické solární panely mají mnoho slibných vlastností, ale i problémů. Nyní byly vyzkoušeny i ve Vesmíru a zde prokázaly velmi dobré výkony. Potěší i výroba elektřiny ve stínu z odraženého ambientního světla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel odhalil novinky o výrobních procesech, procesorech, GPU i pouzdření Intel odhalil novinky o výrobních procesech, procesorech, GPU i pouzdření
Intel dnes prezentoval řadu novinek, z nichž některé jsme již nakousli ráno, ale nyní se už můžeme podívat na celou prezentaci. Půjde o novou výrobní technologii, procesory, grafické čipy, roadmap i pouzdření. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Samsung, ARM a AMD patrně budou vyvíjet CPU pro Androidy Samsung, ARM a AMD patrně budou vyvíjet CPU pro Androidy
Opětovně se objevují informace, že by společnosti Samsung a AMD měly spolupracovat na vývoji mobilních procesorů. Zainteresována by měla být i samotná společnost ARM, na jejíž architektuře by byly takové procesory postaveny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře