www.svethardware.cz
>
>
>
>

Akasa Tesla H: miniaturní skříň pro Intel NUC

Akasa Tesla H: miniaturní skříň pro Intel NUC
, , aktualita
Na platformu Intel NUC začíná reagovat stále více výrobců, mezi nimiž je vidět především společnost Akasa, která si pro ni připravila po Newtonu další skříň. Využila k tomu jméno dalšího fyzika, tentokrát Nikoly Tesly.
K oblíbeným
reklama
Akasa tak přichází na trh se skříní Tesla H, která je určena pro platformu NUC. Nedávno pak tato firma představila skříně Newton V, která má rozměry pouhých 150 x 150 x 47 mm a hmotnost necelý kilogram. To Tesla H je se svými 240 x 150 x 48 mm podstatně širší.

Může tak nabídnout podstatně více prostoru, i když je sama o sobě stále ještě menší než skříně pro základní desky Mini-ITX. Tento prostor pak využívá k tomu, aby mohla nabídnout dvě pozice pro 2,5" zařízení. Můžete si tak do výsledného počítače přidat SSD kvůli výkonu i HDD s vysokou kapacitou.

Nicméně základní deska Intel D54250WYK, pro niž je tato skříň určena, nabízí jeden standardní port SATA 6 Gbps a pro připojení dalšího 2,5" zařízení budeme muset využít adaptér mSATA - SATA. Krom toho je tato skříňka kompatibilní také s deskami Intel D54250WYB a D34010WYB.

Vyrobena je pak celá z hliníku, tey samozřejmě až na drobnosti, přičemž její masivní žebrované bloky z extrudovaného hliníku mají dle výrobce posloužit i jako pasivní chladiče. Jenomže to by na ně zdroj tepla musel být nějak napojen, jinak to nebude účinný systém.

Co se týče další výbavy, pak tu máme dva přední porty USB 3.0 a jeden 3,5mm audio konektor pro sluchátka s mikrofonem, nechybí tři otvory pro případné antény bezdrátového rozhraní, infračervený přijímač, otvor pro zámky Kensington a kompatibilita s držáky VESA.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů