Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Aktualizace na nový Microsoft Edge dělá problémy: zpomaluje PC,...

29.6.2020, Milan Šurkala, aktualita
Aktualizace na nový Microsoft Edge dělá problémy: zpomaluje PC,...
Máme zde další aktualizaci od Microsoftu, která svým uživatelům dělá nepříjemné problémy. Tentokrát jde o nový Microsoft Edge s jádrem Chromium. Její instalace dokáže výrazně zpomalit PC i znemožnit práci s externími disky.
Společnost Microsoft je bohužel velmi dobře známá tím, že spousta jejích aktualizací nefunguje na všech zařízeních a nejednomu uživateli dokáže přivodit nemalé problémy. A jak to tak vypadá, nový internetový prohlížeč Microsoft Edge s jádrem Chromium je jednou z nich. Nedávno se začalo řešit, zda neoprávněně bere uživatelská data z jiných prohlížečů, nyní se zase řeší zpomalování počítačů. Nový Edge může být distribuován jako aktualizace KB4559309, KB4541301 nebo KB4541302 a problematická je ta první pro Windows 10.
 
Microsoft Edge logo
 
Uživatelé říkají, že počítač startuje i 3krát déle než obvykle, celkově je zpomalený, ve hrách dosahuje nižších snímkovacích frekvencí, rozhodila se některá písma a některým přestaly fungovat externí disky. Aktualizace KB4559309 navíc patří k těm, které nelze snadno odinstalovat, takže jednou z možností oprav je vrácení se do předchozí zálohy systému. Jiní zase tvrdí, že stačí vypnout BitLocker, který nejspíš koliduje s touto aktualizací, další částečně vrátili výkon systému pomocí jiného nastavení stránkování paměti.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.