Aktualizace na nový Microsoft Edge dělá problémy: zpomaluje PC,...

Aktualizace na nový Microsoft Edge dělá problémy: zpomaluje PC,...
, , aktualita
Máme zde další aktualizaci od Microsoftu, která svým uživatelům dělá nepříjemné problémy. Tentokrát jde o nový Microsoft Edge s jádrem Chromium. Její instalace dokáže výrazně zpomalit PC i znemožnit práci s externími disky.
K oblíbeným
reklama
Společnost Microsoft je bohužel velmi dobře známá tím, že spousta jejích aktualizací nefunguje na všech zařízeních a nejednomu uživateli dokáže přivodit nemalé problémy. A jak to tak vypadá, nový internetový prohlížeč Microsoft Edge s jádrem Chromium je jednou z nich. Nedávno se začalo řešit, zda neoprávněně bere uživatelská data z jiných prohlížečů, nyní se zase řeší zpomalování počítačů. Nový Edge může být distribuován jako aktualizace KB4559309, KB4541301 nebo KB4541302 a problematická je ta první pro Windows 10.
 
Microsoft Edge logo
 
Uživatelé říkají, že počítač startuje i 3krát déle než obvykle, celkově je zpomalený, ve hrách dosahuje nižších snímkovacích frekvencí, rozhodila se některá písma a některým přestaly fungovat externí disky. Aktualizace KB4559309 navíc patří k těm, které nelze snadno odinstalovat, takže jednou z možností oprav je vrácení se do předchozí zálohy systému. Jiní zase tvrdí, že stačí vypnout BitLocker, který nejspíš koliduje s touto aktualizací, další částečně vrátili výkon systému pomocí jiného nastavení stránkování paměti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přenosný monitor Lenovo ThinkVision M14t lze ovládat aktivním stylusem Přenosný monitor Lenovo ThinkVision M14t lze ovládat aktivním stylusem
Lenovo představilo nový přenosný monitor s dotykovým ovládáním, který si klade za cíl usnadni pracovní povinnosti mimo kancelář. K interakci lze využít také aktivní digitální pero. Připojení k počítači zajišťuje USB-C.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Creative Live! Cam Sync 1080p: oblíbená webkamera přichází s vyšším rozlišením Creative Live! Cam Sync 1080p: oblíbená webkamera přichází s vyšším rozlišením
Poptávka po webkamerách se v posledních měsících výrazně zvýšila a společnost Creative při této příležitosti přináší nástupce pro populární model Live! Cam Sync HD. K dispozici je integrovaná krytka objektivu nebo možnost připojení k tripodu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
NAS QNAP TS-431X3 přináší 2.5GbE i 10GbE NAS QNAP TS-431X3 přináší 2.5GbE i 10GbE
Další novinkou ve výrobním programu společnosti QNAP je i NAS TS-431X3. Proti modelům TS-x31P3 nabídne ještě rychlejší 10GbE připojení. Už podle názvu je patrné, že bude určen pro 4 pevné disky nebo SSD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Razer pokračuje ve zmenšování, představil myš DeathAdder V2 Mini Razer pokračuje ve zmenšování, představil myš DeathAdder V2 Mini
Razer vzal další myš ze své nabídky a představil její zmenšenou verzi. Tentokrát se jedná o model DeathAdder V2, který se v nové variantě vyznačuje nejen nízkými rozměry, ale také hmotností. Velká část těla myši získala protiskluzovou úpravu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Asus uvedl na český trh zakřivený monitor TUF Gaming VG27VQ Asus uvedl na český trh zakřivený monitor TUF Gaming VG27VQ
Nabídku zakřivených herních monitorů od Asusu rozšířil model TUF Gaming VG27VQ, který nabídne VA panel s rozlišením Full HD a obnovovací frekvencí 165 Hz. Monitor se hned dostal do českých obchodů, proto známe i cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář