Aktualizace na nový Microsoft Edge dělá problémy: zpomaluje PC,...

Aktualizace na nový Microsoft Edge dělá problémy: zpomaluje PC,...
, , aktualita
Máme zde další aktualizaci od Microsoftu, která svým uživatelům dělá nepříjemné problémy. Tentokrát jde o nový Microsoft Edge s jádrem Chromium. Její instalace dokáže výrazně zpomalit PC i znemožnit práci s externími disky.
K oblíbeným
reklama
Společnost Microsoft je bohužel velmi dobře známá tím, že spousta jejích aktualizací nefunguje na všech zařízeních a nejednomu uživateli dokáže přivodit nemalé problémy. A jak to tak vypadá, nový internetový prohlížeč Microsoft Edge s jádrem Chromium je jednou z nich. Nedávno se začalo řešit, zda neoprávněně bere uživatelská data z jiných prohlížečů, nyní se zase řeší zpomalování počítačů. Nový Edge může být distribuován jako aktualizace KB4559309, KB4541301 nebo KB4541302 a problematická je ta první pro Windows 10.
 
Microsoft Edge logo
 
Uživatelé říkají, že počítač startuje i 3krát déle než obvykle, celkově je zpomalený, ve hrách dosahuje nižších snímkovacích frekvencí, rozhodila se některá písma a některým přestaly fungovat externí disky. Aktualizace KB4559309 navíc patří k těm, které nelze snadno odinstalovat, takže jednou z možností oprav je vrácení se do předchozí zálohy systému. Jiní zase tvrdí, že stačí vypnout BitLocker, který nejspíš koliduje s touto aktualizací, další částečně vrátili výkon systému pomocí jiného nastavení stránkování paměti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tržní kapitalizace NVIDIE poprvé překonala Intel Tržní kapitalizace NVIDIE poprvé překonala Intel
Tržní kapitalizace společnosti NVIDIA, čili aktuální souhrnná hodnota všech jejích akcií na trhu, vůbec poprvé v historii překonala Intel. Tím se NVIDIA v tomto ohledu stala nejhodnotnějším americkým výrobcem čipů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI Optix G32CQ4: herní monitor se zakřiveným VA panelem a 165 Hz MSI Optix G32CQ4: herní monitor se zakřiveným VA panelem a 165 Hz
MSI přidává do své nabídky další monitor pro hráče. Model Optix G32CQ4 používá rozlišení WQHD či panel se zakřivením. Obnovovací frekvence dosahuje až 165 Hz a podporována je také technologie FreeSync.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Asus RT-AX89X: herní router s osmi anténami a dvěma 10Gb/s porty Asus RT-AX89X: herní router s osmi anténami a dvěma 10Gb/s porty
Asus se svým nejnovějším Wi-Fi 6 routerem cílí na hráče, kteří neváhají pro vyšší výkon své domácí sítě utratit balík peněz. Model RT-AX89X AX6000 poznáte podle netradičního vzhledu s osmi anténami, ale zaujme i další výbavou.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mozilla dočasně vypnula službu Firefox Send, útočníci přes ní šířili malware Mozilla dočasně vypnula službu Firefox Send, útočníci přes ní šířili malware
Firefox Send je užitečná služba, která umožňuje sdílení souborů mezi uživateli. V posledních měsících si ovšem funkci oblíbili hackeři, kteří jejím prostřednictvím šířili malware. Mozilla se proto rozhodla zasáhnout.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
100TB SSD Nimbus ExaDrive DC100 dostává cenovku: 40.000 USD 100TB SSD Nimbus ExaDrive DC100 dostává cenovku: 40.000 USD
Před dvěma lety oznámila společnost Nimbus svá nová SSD ExaDrive. Model DC100 sliboval nebývale vysokou kapacitu 100 TB. Nyní dostává i cenovku a stojí více než základní verze elektromobilu Tesla Model 3
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů