www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft Edge prý bez svolení stahuje uživatelská data z jiných prohlížečů

Microsoft Edge prý bez svolení stahuje uživatelská data z jiných prohlížečů
, , aktualita
Webový prohlížeč Microsoft Edge má nejspíš problém. Uživatelé si totiž na Internetu začínají stěžovat, že si tento browser stahuje data z jiných internetových prohlížečů, aniž by mu to někdo dovolil.
K oblíbeným
reklama
Společnost Microsoft nyní nabízí webový prohlížeč Edge založený na jádru Chromium. Ten je nově dodáván i jako aktualizace pro starší operační systémy Windows 7 SP1 a 8.1. Na Internetu se ale objevují stížnosti uživatelů, že nový Edge se chová trochu jinak, než by měl. Lidé si totiž všimli, že aniž by to prohlížeči Edge někdo dovolil, kopíruje si uživatelská data z jiných prohlížečů. Pro mnohé to může být užitečná funkce, je zde ale spousta lidí, kteří to vidí jako bezpečnostní riziko a ohrožení soukromí.
 
Microsoft Edge logo
 
Našlo se totiž několik případů lidí, kteří chtěli úvodní nastavení prohlížeče zrušit, protože ho stejně nechtěli používat, přitom ale už při zobrazení okna viděli, že jsou v okně naimportovány záložky, které tam nechtěli. Ty tam zůstaly i tehdy, když aplikaci s nastavením prohlížeče manuálně vypnuli přes Správce úloh. Zajímavé je, že když v rámci nastavení browseru uživatel nastaví, že nechce, aby byl Edge výchozím prohlížečem a přebíral nastavení z jiných prohlížečů, tato naimportovaná nastavení a záložky zmizí. Otázkou ale je, proč je nejdříve naimportuje, a až poté se ptá (a případně je pak smaže). Uživatelé se tak ptají, jak si mohou být jistí, že si Edge nic ze získaných informací nenechá.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TP-Link rozšířil nabídku powerline adaptérů o sadu TL-PA7017P TP-Link rozšířil nabídku powerline adaptérů o sadu TL-PA7017P
Powerline adaptéry se v posledních letech staly oblíbeným způsobem, jak snadno a rychle rozšířit domácí síť prostřednictvím elektrických rozvodů. TP-Link do této kategorie přináší novou sadu TL-PA7017P s podporou rychlosti až 1 Gb/s.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Beelink GT-R: mini PC s AMD Ryzen, čtečkou otisků prstů a kovovým šasi Beelink GT-R: mini PC s AMD Ryzen, čtečkou otisků prstů a kovovým šasi
Čínský výrobce Beelink se rozhodl svou nabídku mini PC rozšířit o nový model, který tentokrát nevyužívá procesor od Intelu, ale AMD. K tomu přidal několik prémiových funkcí a některé z nich, jako je čtečka otisků prstů, se objevují jen zřídka.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Video: čtyřnohý robot balancuje na dvou končetinách Video: čtyřnohý robot balancuje na dvou končetinách
Italský výzkumný tým pracuje na vývoji čtyřnohých robotů, kteří dokážou i při nelehkých podmínkách udržet rovnováhu při stání na dvou končetinách. Budoucí roboti by tak mohli překonávat i velmi úzké mosty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Tvar chytré textilie z Harvardu ovládá změna teploty Tvar chytré textilie z Harvardu ovládá změna teploty
Zájem o vývoj měkké robotiky projevují různé vědecké instituce, jednou z nich je i Harvardova univerzita. Tamní výzkumný tým vytvořil chytrou textilii pro měkké roboty, která je ovládaná na základě tepla. 
4.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
NASA: program Artemis by měl mít dalších šest misí NASA: program Artemis by měl mít dalších šest misí
Kosmická agentura NASA se připravuje na plánovaný program Artemis, který slibuje návrat astronautů na Měsíc. Vypadá to, že se k plánovaným třem misím programu Artemis přidá ještě dalších šest.
3.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře