www.svethardware.cz
>
>
>
>

Aktualizujte Adobe Flash Player, kritické chyby už byly zneužity

Aktualizujte Adobe Flash Player, kritické chyby už byly zneužity
, , aktualita
Pokud používáte Adobe Flash Player, měli byste aktualizovat na novou verzi 21.0.0.242. Ta totiž opravuje kritickou zero-day chybu, jenž je už útočníky zneužívána v praxi. Celkem bylo opraveno 25 kritických chyb.
K oblíbeným
reklama
Software Adobe Flash Player je hodně dobře známý tím, jak je bezpečnostně děravý. Dnes tu máme další novou verzi s označením 21.0.0.242, která opravuje spoustu bezpečnostních chyb, které byly v poledních týdnech objeveny. Byly mezi nimi i zero-day chyby, tedy takové, které jsou veřejně známé, ale zatím neopravené. Šlo např. o chybu CVE-2016-4117, jenž bývá útočníky a hackery skutečně v praxi využívána a jsou tedy známé případy, kdy jí bylo zneužito.


Adobe Flash Player


Proto Adobe doporučuje aktualizaci softwaru na nejnovější verzi, jenž opravuje ještě dalších 24 bezpečnostních chyb. Oprav se samozřejmě dočkaly i verze programu pro jiné operační systémy jako je Linux (pod jiným číslem verze). Aktualizace je dobrá i proto, že Flash Player je pro útoky skutečně velmi populární. Podle 2016 Global Security Report společnosti Trustwave je 40 % známých zero-day chyb právě ve Flash Playeru a až 80% útoků směřuje právě na chyby tohoto softwaru.

Zdroj: pcworld.com, adobe.com
reklama
Nejnovější články
Biostar uvedl těžařskou desku TZ590-BTC DUO pro těžbu Chia i ETH Biostar uvedl těžařskou desku TZ590-BTC DUO pro těžbu Chia i ETH
Společnost Biostar představila novou základní desku TZ590-BTC Duo, která je určena pro těžaře kryptoměn. Uzpůsobena je tak, že počítač s ní může ve velkém těžit jak např. Ethereum, tak i kryptoměnu Chia.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Infineon s výrazným předstihem otevírá svou novou rakouskou továrnu Infineon s výrazným předstihem otevírá svou novou rakouskou továrnu
Na závěr pracovního týdne tu máme jednu veskrze pozitivní zprávu. Německý Infineon s tříměsíčním předstihem oproti původnímu plánu spouští výrobu ve své zbrusu nové továrně zpracovávající 300mm wafery. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Mezihvězdné objekty se mohou na svých cestách postupně vypařit Mezihvězdné objekty se mohou na svých cestách postupně vypařit
Zmizet, vypařit se či se prostě postupně vytratit mohou objekty, které putují mezihvězdným prostorem, jako je třeba známý objekt 'Oumuamua nebo 2I/Borisov. Jde tu ale zvláště o objekty tvořené převážně ledem, čili komety.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
AMD MI300: opravdový začátek výkonných APU? AMD MI300: opravdový začátek výkonných APU?
AMD mělo kdysi představu o tom, že pomocí svých APU přetvoří i svět PC, v němž bude GPU běžně sloužit i pro řadu výpočetních úkonů v rámci běžných aplikací. To tak úplně nedopadlo, nicméně nyní jde o to, co si AMD chystá pro své MI300.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Mars byl dle NASA utvářen i gigantickými sopečnými erupcemi dávných kalder Mars byl dle NASA utvářen i gigantickými sopečnými erupcemi dávných kalder
Vědci z Jet Propulsion Laboratory americké NASA se věnovali vulkanismu v oblasti Marsu zvané Terra Arabia, kde se mají nacházet staré impaktní krátery. Ale ukázalo se, že ve skutečnosti půjde spíše o staré sopky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře