www.svethardware.cz
>
>
>
>

Alder Lake-S se ukázal v testu, zatím překonává Core i9-9900K

Alder Lake-S se ukázal v testu, zatím překonává Core i9-9900K
, , aktualita
Procesory Alder Lake-S společnosti Intel mají dorazit až po Rocket Lake-S, ale uvidíme, zda to opravdu bude trvat ještě rok či snad i déle. Ukazuje se totiž, že Intel už řadu měsíců tvoří prototypy, které se běžně testují. 
K oblíbeným
reklama
Testování prototypů nových procesorů v rámci benchmarků s veřejně přístupnými databázemi se obvykle děje spíše několik měsíců před vypuštěním konečných produktů na trh a v tomto případě to navíc vypadalo, jako by Alder Lake-S byly vyvíjeny po boku Rocket Lake-S.
 
 
Intel ale opravdu nemá být nadšen z generace Rocket Lake-S, a tak je možné, že ji bude chtít nahradit mnohem dříve, než má obvykle ve zvyku. To ovšem bude bezpochyby záviset i na vývoji trhu, stejně jako na dalším zlepšování výtěžnosti 10nm procesu. Opravdu nejdříve ale bude nástup Alder Lake-S možný letos pozdě na podzim a o bližším termínu nelze uvažovat, a to i kvůli využití pamětí DDR5, které se ještě pořádně nezačaly vyrábět a prodávat. 
 
 
Jak ale zatím vypadá výkon Alder Lake-S? Máme tu jeho zástupce s konfigurací, která by měla být ta nejlepší možná, čili se 16 jádry a 24 vlákny. To znamená, že tu bude 8C/16T ve výkonných Core "Golden Cove" a 8C/8T ve slabších Atomech "Gracemont", přičemž takty zatím nemá cenu řešit, neboť Geekbench uvádějící až 27,2 GHz je evidentně zmatený. Základní frekvence 2,2 GHz by ale mohla být pravdivá, ale stále zůstává to, že jde o prototyp a takty postupně porostou. 
 
Co se týče výkonu, pak ten je v případě jednovláknového i vícevláknového vyšší než u procesoru Core i9-9900K a vícevláknový předčí i 10jádrový Core i9-10900K. Nicméně to by měl být opravdu pouze začátek, a to nejen kvůli taktům, ale také kvůli celé hybridní architektuře, neboť zatím není jasné, jak je na tom plánování procesů. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře